Любители на котки - Тема 159

  • 28 279
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 15 475
И от екраните на устройствата потече сладост. Heart Eyes Разкошни са тия пухкави шекерчета. Heart

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
AnyHr, изключително са хубави!
Бандит/ката е любовче ❤️❤️❤️
Всички са любовчета...
Моето коте се е привързало невероятно много.
Сутринта не ме пускаше да излизам.Седеше ми върху чантата(ама само дето не се пъхна в нея),дърпаше ми якето...мяукаше...Все едно"Ама къде ще ходиииш?"
Оставих му"котешката" блуза на моето легло,сварих си го легнало върху нея.
Без мен стои само на леглото ми.Дори с часове.
По принцип му отделям много време, много си играем,гушкаме се,спим заедно...
Но толкова привързано животинче съм имала само веднъж,едно папагалче.
Изключително ми е мило...
Нали с Роял Канин няма да му навредя?
Добре се чувства.
Дадоха ми мостра на някаква храна без глутен и зърно,трябва да я снимам.

Мнения?

# 677
  • Мнения: 10 816
Благодаря на отзовалите се на питането ми за храна!
За сурово месо, за готвене ... Знам, говорили сте ми и друг път. За сега съм 'пас'.
Въпросът ми е на каква суха храна са се спрели тези, които се грижат за повече от една-две котки. Simple Smile

Аз съм се спряла на гранулите и паучовете от ДМ. Вече съм изкупила количествата от два магазина. Другата седмица ще ползвам намаление за рд и ще изкупя и ДМ Хасково (дано да има там още бройки). Когато, обаче, няма наличности, се налага да купя от Емаг. Там съм се спряла на монопротеинна на Шезир. От Зооплюс до сега не съм пазарувала, защото нямам намерение да плащам с карта предварително. Общо взето, храните, които купувам са за около 10 лв/кг. По-евтините ми създават допълнителни разходи после. За сениорката ми купувам РК Ренал Селект защото няма зъби. За мен РК не е лоша нито опасна храна, особено формулите за профилактика на различни проблеми идват много добре. Лоши са тези, дето развалят здравето на котката (коремче, козина, зъби).

Танче, 4 години е доста дълъг период. Стресът също е предпоставка. Да не би да има стресов фактор около нея?

# 678
  • Мнения: 965

Аз съм се спряла на гранулите и паучовете от ДМ. Вече съм изкупила количествата от два магазина. ..

Общо взето, храните, които купувам са за около 10 лв/кг. По-евтините ми създават допълнителни разходи после.
DM дрогерийните магазини ли имаш предвид? Не съм влизала от години сякаш там. Пише ли точен състав на чувалчето? Да разбирам ли, че твоите писани  са хапвали такава и нямат проблеми?
И да, категорично и за мен най-важно е да е здравословна храна. Толкова много пари изхарчихме за прегледи, изследвания, лекарства и добавки докато оправим чувствителните/болните коремчета, че ме е страх да изрека числото.
Сега хапват гранули за 18-20 лв на кг. Ако сваля на 10-12 и пак е здравословно хранене, ще съм доволна.

Мария, мога да предложа хубава храна около 20-25 лв на кг:
Genesis
Optima nova беззърнените варианти
Natural greatness
Много месо, процент пресно месо, а не само местно и костно брашно, чист и богат състав, без да бъде натоварен с вредните за котарачетата много пепел, калции, фосфор и магнезии...

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 17:05 от djasra

# 679
  • София
  • Мнения: 13 290
Танче, 4 години е доста дълъг период. Стресът също е предпоставка. Да не би да има стресов фактор около нея?
Възможно е. Винаги е била последна в йерархията. Но не мога да направя нищо по въпроса, освен да се скарам, ако някой я тормози и да я гушкам винаги, когато пожелае.

# 680
  • Мнения: X
Pure life kitten е добра храна, Марч. N&D kitten - също. Има и други хубави, ама аз давам тези.

По-въпроса за суха храна, която не е скъпа, но хубава. Мисля, че ДМ сухата храна, ама има две опаковки, не помня коя беше. 10 лв. е за кг. Даже се чудя защо спрях да я взимам. Нямаше причина... А да, започнах работа и се замогнах 😂

Намерих я:
https://www.dm.at/dein-bestes-junior-katzen-trockenfutter-reich- … 010355474476.html

Няма значение, че пише да е за тийн, като й чета състава, става и за големи котки. Имаше и същото kitten, но не го намирам в сайта.
Да знаете, ДМ има опция за поръчка до вкъщи чрез foodpanda.

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 17:44 от Анонимен

# 681
  • Мнения: 15 475
Гранулите от ДМ в лъскавите пакети, особено тия за пораснали котки от 1 до 7г. са перфектни. Те са и против космени топки. Съотношение "цена-качество" перфектно. Състава е изписан на опаковката. По половин килограм са. Мая много ги харесва. Те са и мазнички такива. Няма ги винаги за съжаление. Дори рядко ги зареждат, не знам защо. За малки котета и за котки над 8г. има постоянно, а тия за до 7г. не. Обаче мократа храна и пастетите им не ги ще мойта капризна принцеса, а био пастетчето с пиле е направо накъсано бяло пилешко месце, на мен ми идва да го хапна, но тя не го близва дори.

# 682
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
Джасте, дай снимки на храната.

# 683
  • Мнения: 15 475
Котьо, от тази серия е, показвам тази за малки котенца, тя също е добра за възрастовата си група до 1г. :

Не мога да намеря снимка в Гугъл на тази за пораснали котки от 1-7г., но пакетите са лъскави с картинка котка.
Като тези, но с пораснала котка Grinning:

На етикета отзад(описанието) е изписан състава и за каква възраст са. И най вече, че има съставки против образуване на космени топки. Преди време съм я показвала в темата, но сега не намирам точното изображение.

От тази обаче не купувайте:

Тя е евтина, в големи пакети, мисля по 750гр. или килограм, но нито е хранителна, нито полезна. Бях сглупила преди време да купя един пакет, докато чаках да заредят от хубавата храна, и Мая милата все гладна ходеше, дори отслабна, докато се освестя, че това не е храна, а боклук и залъгалка.

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Джаста Праста,гледах ги тези храни,но не знаех...
А немските неща са уж качествени.
За Кауфландските четох лоши отзиви.
Освен за му взема за Katzen Kinder,богата на пиле ...така пише.
Ако му понася...
Абе и Роял Канин не е трагедия,за 1 коте става да му се купува...
Не знам изобщо обаче дали ще яде,за Моли заминаха две торби с нехаресана храна.
Котетата в апартамент,особено обожаваните котета,стават много капризни...
Ако се наложи да го кастрирам,Роял Канин имат за кастрирани мъжки котки...
Нещо не иска много пауч вече,на гранулите набляга,ама яко...
Да яде,сега расте...Играе,щурее,енергия му трябва.
Гледам от къде изгодно да си взема Роял Канин киттен,4 кг са ок,повече от 3 месеца едва ли ще се задържат...Както плюска...
Не се натъпква,а ходи често,по няколко гранули да хапва.Така е ок...

# 685
  • Мнения: 10 816

Тези са с червен етикет по 500 г, с говеждо.
Има и с лилав етикет, с риба, опаковка от 750 г, която излиза около 8-9 лв килото. Тази серия гранули са с 30% протеини и ги водят беззърнени, за сметка на това са много добре обогатени с витамини и минерали и са едри, гладки и с привлекателен мирис.
Аз само дебна да ги пуснат и взимам на едро целия рафт. Simple Smile

Katzen за малки котета са много ситни, не стават много за големи котки и понеже са с по-висок % мазнини може да разхлабят коремче на възрастна котка.
Тази с жълтия етикет (до 1 година) на моите не им понася. Иначе щях да купувам и от тях, докато чакам другите.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 10:43 от amy_nka

# 686
  • Мнения: 15 475
Ох, да, точно тази е, Amy_nka. Наистина е много прилична храна, мазничка, с нормална големина на гранулката и с много приятен/вкусен аромат.
Иначе бебешката си е за бебета, да. Макар, че аз известно време продължих да давам на Мая от нея и след годинката.Тя предпочита по ситни гранулки. Едрите за нея са за игра. В бебешките има едни по големички с мляко и те никога не биваха изядени, но затова пък се търкаляха из цялата къща, гонени, убивани и зарязани. Joy

# 687
  • Мнения: 9 265

мил спомен бебе-шон

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
pinko,прекрасна снимка... ❤️

Да взема да му купя за малки котета от ДМ нещо ли...Само да не му се повлияе зле стомахчето...
Май само Роял Канин му е ок,Еколибриото замина за Моли.Не му беше ок...

# 689
  • Мнения: 1 149

Ето така изглежда брадата на моя дивчо, сега е доста по-малко от преди. Преди съм гледала котка, в продължение на доста години, но не е имала такива проблеми, даже не бях чувала за котешко акне. Редовно чета темата, но не се бях сетила да погледна в Интернет какво представлява.

А това е една кутия за съхранение, която използвах, за да държа разни неща далеч от него, като кабели, лаптоп и т.н., тъй като гризе всичко, което докопа. Simple Smile Но той си я хареса за легло и сега спинка там, нищо че си има друго.



Снощи бях извадила едно пилешко филе да се размрази, и уж го бях сложила на недостъпно място, явно не достатъчно недостъпно за него, защото сутринта намерих месото разхвърляно на парчета навсякъде. Simple Smile Така и така не става вече за мене, сварих му го, за да не го яде сурово. Сега той ще яде пилешко филе, а аз ще лапам мухите.
Шегувам се, де, но е голям дивак.

Общи условия

Активация на акаунт