Любители на котки - Тема 159

  • 26 399
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Наистина не знам много за храната на котките,казаха ми,че са едва ли не родени диабетици и сладко и въглехидрати да не се дават.

Това е любов...

# 421
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Аз също много прощавам, но и съм пошляпвал. А съм го удрял силно само един път, защото ме ухапа по носа, докато спя.
Майката на Нала ми подари първата си спечелена купа, а тя взе та я счупи. Тогава посегнах да я опердаша; сърце не ми даде, но 3 дена я отминавах като храст, а то нали свикнало на непрестанно възхищение и носене на ръце се обиди. Ти да видиш наглост!

# 422
  • Мнения: 18 979
Да, сладкото им е вредно. Естествената им храна са дребни гризачи, които изяждат изцяло, включително и с несмлените въглехидрати в червата им, т.е. приемат и някакъв въглехидрат. Ако имаш възможност, им купувай качествена суха и мокра храна, съдържаща голям процент истинско месо, или им готви основно месо и карантия, може с малко подходящ зеленчук или малко ориз, което е съвсем достатъчно за ниските им потребности от въглехидрати, плюс някоя хранителна добавка, допълваща им дефицитите от някои вещества, които не се съдържат в чистото месо.

# 423
  • Мнения: X
Аз също много прощавам, но и съм пошляпвал. А съм го удрял силно само един път, защото ме ухапа по носа, докато спя.
Майката на Нала ми подари първата си спечелена купа, а тя взе та я счупи. Тогава посегнах да я опердаша; сърце не ми даде, но 3 дена я отминавах като храст, а то нали свикнало на непрестанно възхищение и носене на ръце се обиди. Ти да видиш наглост!

Като храст 😂

Марче, не ти знам финансите, ама изхождам от себе си - нямам пари 😃, но му купувам на моето 1 коте, N&D kitten 1.5 кг., която е 35 лв. и стига за месец и малко, а мокра (паучове), взимам tundra, schesir, applaws, sam's field...яде по две или едно на ден, зависи си от нея. Значи, само за храна давам около 100 лв. на месец, включвам в това число и месните пръчици, които обожава, те са от ДМ. Не съм смятала парите за козметика, защото не свършва за един месец. Парите за витамини и пробиотици...30-ина на месец... Играчките не ги знам, купувам импулсивно 😃
Та...150 лв.на месец са приемливи, щом имаш едно коте. Ако имаше 5 като Таня, това е друга работа - без глезотии.

Забравих парите за пясъче, нали трябва да ака и пика в своя тоалетничка 😀
30 кинта на месец.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 15:44 от Анонимен

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами...мисля за 50-60 лв на месец...
Храна на гранули 25-30 и паучове 25-30...
Досега за клетка,превоз,драскалка с топче,храна и ветверинари съм дала...и аз не знам,май има вече 200...
Толкова бях предвидила като първоначална инвестиция,не мислех,че ще лекуваме калицивироза и гъбички...
Но ще дам още 60 за 3 инжекции против гъбички+2× 25 за тривалентната ваксина...И паспорт,ама той е евтин...
Тест за СПИН и левкимия ветеринарят каза за сега да не правя...
Дано оздравее,дано да ми е здраво...
Много се харесахме и е умно,спокойно и любвеобилно коте...
Възможно ли е за около 20 дни да порасне доста...Имам чувството,че е станал двоен...

# 425
  • Мнения: 1 208
Включвам се вече официално в темата с Майкъл . Мъж син британец на почти на три месеца.

# 426
  • Мнения: 10 598
sisku, честит Майкъл! Simple Smile Допълва страхотно уникалния ви интериор!

# 427
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ох и аз обожавам моя, ама се стреснах и го патнах. Иначе като натряви бела го потупвам по дупето, а той май си мисли, че си играем.
   Обаче, с него имаме проблем, че не дава чужди хора, да влизат вкъщи. Настръхва, започва да диша тежко и напада. Много е жесток. Последно нападна човека който взима показанията на водомерите. Направо му накъса панталона. А не е бит жестоко. Само го пляснах както казах един път.  Пък и той много на обича. Като съдя по това че винаги трябва някой да го дръша.

# 428
  • Мнения: 10 598
Представих си служителя от водомера. Grinning Сигурно вече само на снимка ви вижда водомера или пише служебно. Ха-ха-ха... Хубаво да е има човек такава котка-охранител. Simple Smile

# 429
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Не прави нищо само на най-близките ни приятили които идват често. Всички други ги напада. Аз па моменти малко се гордея. Например, вчера много беше ядосан на това че в къщи имаше майстори. Аз го затворих, щото иначе може и око да извади.

# 430
  • Мнения: X
Честито котенце! Интериорът му отива 😃

Моето Плъх започва да ръмжи когато усети хора на етажа, нямам идея ако някой влезе... прекалено асоциална съм за гости 😂

# 431
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ооо,аз ви разказвах как една котка смля от бой един огромен питбул на Мак Доналдс...
Имах зла котка като ученичка,не искам повече зла котка...

Майкъл е прекрасен...
Чудих се дали да купя или осиновя коте,но избрах да спася...Сега не знам ще преживее ли ваксини и болести...
Има ли имунен дефицит...
Май трябваше да купя обезпаразитено,ваксинирано коте с паспорт...Но пък...обикнах това и ще си го гледам...Такава взаимна любов само с едно папагалче навремето имахме.То също ме обикна още в първите дни у нас.
Последно имах морски свинчета,едното беше миличко и се гушкаше много,но са по-плашливи,няма как да се гушнете както с коте...
Папагалът досажда нон стоп,така че само докато спиш си почиваш от него...
Ама синът кашли от папагали.Иначе повече от 20 години съм имала,заедно с другите животни...
От котката(сегашния мъник) на никого нищо засега не се е случило,надявам се да няма алергии....

# 432
  • София
  • Мнения: 13 147
Майкъл е прекрасен! Heart

Тези, които храните с 2-3 пауча на ден, не е ли по-добре да се купува консерва? Има и малки (по 200 гр), но и 400 гр са 4 пауча. Не е ли по-изгодно? Освен това се чудя кое е по-безвредно? Тези паучове как имат толкова дълъг срок на годност? Предполагам, че се постига с консерванти. За консервите си мисля, че трябва да се правят по класическата технология и поне тази допълнителна химия да им е спестена. Наясно ли сте с двата вида технологии? Бъркам ли в разсъжденията си?

Да ви кажа, онзи ден с Преслава гледахме "Кавказка пленница". Joy  С такова внимание не беше гледала филм. Хвана му само последните 15-20 минути, но не помръдна! Гледаше втренчено и с разбиране. Joy  В момента, в който спряхме телевизора, взе да върши обичайните си котешки неща. А после се зачетох за актрисата Наталия Варлей (Нина). Гледала е над 30 котки в тристаен апартамент. На почти всички снимки е прегърнала някоя котка. В началото майка ѝ не одобрявала тази нейна страст и все я питала до колко котки ще стигне. Обаче веднъж ѝ станало лошо, нещо свързано със сърцето. Котките я "облепили" отвсякъде и ѝ минало. От тогава ги заобичала и спряла да мърмори на дъщеря си. Joy

# 433
  • Мнения: 7 856
По повод на парите и правилното изхранване на котка. За мене сума от 150 лв. на месец за една котка е безумна и не мога да си я позволя.
Какво правя аз - купувам добра суха храна без зърно от Зооплюс. Тя си имаи необходимите добавки. Като е в по-големи опаковки е много по-изгодно, но първо трябва да се пробва с малките, защото моята капризка някои категорично отказва да яде. Ако животинка се храни само с качествена суха храна, дажбата е около 50 гр. на ден. При цена от 15 лв. килограма това е 0.75 лв. на ден. ако яде и мокра, коричеството суха е по-малко.
Моята категорично отказва да яде качествени консерви и паучове. По-точно - почти никакви не иска да яде. Доста скъпи отидоха в кофата или за изхранване на уличните котки. Само глупавият Феликс ядеше, сега и него почти не го поглежда, а имам един голям кашон с него.
Яд ме е, че още като бебе не я захраних и с чисто месо - предишната котка с удоволствие хапваше и сурово.
За Мария - може би е добре да яде качествена суха, а в добавка вместо безбожно скъпи боклучави паучове и консерви да му даваш месо - варено или сурово. Може не само пилешко или пилешки карантии. Излиза много по-евтино и не е такъв боклук. За мене не е добре домашно коте да се  храни с хляб - знам за болни от диабет котки, а и те не усвояват зърнените храни. Но бульонът от варене може спокойно да замести водата - в него има много хранителни вещества, добри за животинката. Евентуално може да се дават и добавки, ако преобладаваща е домашно приготвената месна храна.

Малките котета се нуждаят от много калории, растат много бързо и са много активни. Като пораснат вече не им трябват толкова.
За мене добре гледана котка може да струва около 40, максимум 50 лв. на месец, често и доста по-малко (цената зависи и от това каква тоалетна ще се ползва). Аз съм с нашенското Бенто, върши си добре работата.
Още нещо - за мене (от опит с предишната котка) спасените безпородни животинки са най-благодарни и добри. Даваш пари и късаш нерви първоначално с паразити и болести, но после са си здрави и много благодарни.

И Мъри не понася чужди хора, дори такива, които я обгрижват, когато сме на почивка. Обикновено след грижата си тръгват с рани. За това вече изкарва по доста дни сама, с много вода и суха храна. Ако сучайно звънне звънеца, почва да хъска, дори и да се звъни от вън на кооперацията.
Като дойдат гости, се скрива някъде (тя го прави от страх), обикновено в тоалетната. И ако някой се запъти на там, трябва да я хвана и държа, за да не стане фал.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 16:41 от Недоволна

# 434
  • Мнения: 18 979
Аз бих затваряла животното в стая, където си има места за криене, да няма достъп до непознати, щом реагира със стрес и агресия.

Общи условия

Активация на акаунт