Чакаме със свити сърчица Коледните чудеса! ❤ - Декемврийски бебета 2021 (Тема 2/2021)

  • 25 726
  • 780
  •   1
Отговори
# 45
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Да, знам, височък е и гликирания. Трябва да е до 6 при здрави хора. Между 6 и 8 се води добре контролиран диабет. Понеже е малко гранична стойността, се надявам да се оправи. Сладко не ям от 01.04, но въглехидратите съм ограничила от 1 месец, като последната седмица писах какво съм хапвала. Имам глюкомер, КЗ винаги ми е била около 5-5.5 на гладно. Това е с години вече. След въглехидратно хапване съм я мерила, вдига се до 7.5-7.6 на 60-та минута без прием на лекарства. После пада пак около 5.5-6 на 120 мин. Знам, че не е много ОК, ще видим какво ще ми кажат на прегледа вдругиден.

# 46
  • Мнения: 1 333
Добре дошли на новите момичета Simple Smile

Alison и blue.angel дано нещата при вас да не са сериозни и лесно да се изчистят/нормализират стойностите.

По въпроса с мазането и стриите - с първата бременност се мажех с обикновен хидратиращ лосион или на Мустела сутрин, а вечер с комбинация от масла какао, кокос и карите, накрая когато съм усещала кожата си много опъната
и суха и с чист зехтин съм се мазала и за щастие нямам нито една стрия (продължих да се мажа и няколко месеца след раждането). Аз вече усещам кожата по корема си по-суха и започва да ме сърби, въпреки че ежедневно се мажа с лосион и вчера си взех ново масло и вече започнах да се мажа.

# 47
  • Мнения: 1 140
Аз вчера купих на палмърс кремче и олио, ще имам за следващите месеци.
Иначе нямам стрии от бременностите, с редовно мазане с всякакви , различни мазила (не знам дали е заради това, но съм била стриктна всеки ден поне по веднъж, от самото начало), но имам от едно напълняване преди доста години на дупето... Disappointed

# 48
  • Мнения: 89
Миналият път, колкото и да се мазах (а то беше адски много без да пропускам и ден), получих по бедрата. Според мен си е до кожа, а не толкова до мазане

# 49
  • Мнения: 615
При мен гаденето и повръщането си продължава. И при мен гърдите един ден ме болят, друг ден не, но докторът ми каза, че те не са ориентир.
Да се похваля ТСХ ми е 0,36 и то без да пия никакви лекарства за жлезата.

# 50
  • Мнения: 1 189
Как сте, момичета? 🙃
Аз утре отново съм на преглед.
И при мен - ту съм добре, ту не, но най вече ме мори липсата на сили. Едно ми е такова отпаднало.....все ми се лежи.😪

# 51
  • London
  • Мнения: 580
Аз днес съм добре и съответно се паникьосвам 🥴
Утре съм и аз на преглед, та се моля всичко да е наред с бобчето ❤
Успех на твоя преглед Нори, и на всички останали, на които им предстои 🤗

# 52
  • Мнения: 4 518
Успех и на двете Hug

Аз днес пак се събудих с кафеникаво зацапване... ПиснА ми. Май е от много ходене в събота. Повече ме притеснява, че имам болки около пъпа и едни странни все едно във влагалището. В четвъртък съм на БХС и се надявам да ме успокои този. Мъжа ми ще дойде с мен и ще види бебетата за първи път, така че нямам търпение и се надявам да няма лоши новини.

# 53
  • Мнения: 40
Аз бях добре и спокойна до снощи, когато започнаха силни болки ниско в корема, без зацапвания.. Днес бях на лекар.. Бебчо е добре, пораснал е много за 3 седмици и пулса му е 172..
Изписаха ми Но-Шпа, Утрогестан и Огестан.. Надявам се всичко да отшуми и да бъде наред..

# 54
  • Мнения: 51
Здравейте момичета, вчера се прибрах в България, пътувах със самолет и после от София до Велико Търново, пътя много ме измори и вечерта ме хванаха някакви болки. Днес пак се събудих с болки и веднага отидох на преглед. Бебока е добре, расте си (10 + 4 съм), докторската каза че има малко отлепване и аз се притесних. Предполагам, че е заради мъкненето на багажа и пътуването. Изписа ми хормони и ношпа. На 9 юни ще правя БХС и ФМ в София. Надявам се всичко да е наред.  За всички мами желая ви спокойствие и късмет всичко да е наред и да изкараме до края заедно. ❤

# 55
  • Мнения: 189
Успех и на двете Hug

Аз днес пак се събудих с кафеникаво зацапване... ПиснА ми. Май е от много ходене в събота. Повече ме притеснява, че имам болки около пъпа и едни странни все едно във влагалището. В четвъртък съм на БХС и се надявам да ме успокои този. Мъжа ми ще дойде с мен и ще види бебетата за първи път, така че нямам търпение и се надявам да няма лоши новини.

Точно това и аз писах последния път, че имам болки, като при кегел упражненията(стискаш отдолу, все едно ти се пика и трябва да спреш струята) Малко тъпо звучи ама точно там ме болеше, което си е и във влагалището. От всичко, което изчетох се води,че е е от преразтягането на матката, защото са 2 бебета.
И аз имам болки, не се притеснявай. Последния път даже с болки бях на преглед и всичко беше ок.

# 56
  • Мнения: 4 518
Успех и на двете Hug

Аз днес пак се събудих с кафеникаво зацапване... ПиснА ми. Май е от много ходене в събота. Повече ме притеснява, че имам болки около пъпа и едни странни все едно във влагалището. В четвъртък съм на БХС и се надявам да ме успокои този. Мъжа ми ще дойде с мен и ще види бебетата за първи път, така че нямам търпение и се надявам да няма лоши новини.

Точно това и аз писах последния път, че имам болки, като при кегел упражненията(стискаш отдолу, все едно ти се пика и трябва да спреш струята) Малко тъпо звучи ама точно там ме болеше, което си е и във влагалището. От всичко, което изчетох се води,че е е от преразтягането на матката, защото са 2 бебета.
И аз имам болки, не се притеснявай. Последния път даже с болки бях на преглед и всичко беше ок.
Аз такива упражнения не правя... Всъщност никакви не правя Bowtie
Дано си права, благодаря за успокоението Hug

# 57
  • Мнения: 269
Аз вчера купих на палмърс кремче и олио, ще имам за следващите месеци.
Иначе нямам стрии от бременностите, с редовно мазане с всякакви , различни мазила (не знам дали е заради това, но съм била стриктна всеки ден поне по веднъж, от самото начало), но имам от едно напълняване преди доста години на дупето... Disappointed

Привет!В коя седмица започна да се мажеш?Аз лично мисля да пробвам с олиото на Икаров 🙂

# 58
  • София
  • Мнения: 219
Здравейте мамита и честито на всички очакващи най-прекрасните коледни подаръци ❤ Аз съм с термин 30/31.12 Трета бременност Simple Smile Имам си каки на 3г и 5г  ❤ Много ми е приятно да има с кого да си дърдоря и да се оплаквам 😅😤 Мисля ,че все още не съм осъзнала наистина новината или просто защото е 3та бременност я приемам толкова спокойно 🤔 Със сигурност има тръпка и голямо очакване ама повече е от малката кака 😅 Сладкодумна съм и може даже и да ви досаждам ама какво да се прави-ще се търпим Simple Smile Иначе живея в Германия и ще ми е приятно ако има някоя,която живее също тук Simple Smile

# 59
  • Мнения: 285
Аз само ви чета , защото нямам какво ново да кажа първият и последен преглед ми беше на 13 април и вече нямам търпение за спедващия който е чаак на 3.06 , за деугата седмица имам час за ФМ , дано успея да отида Simple Smile Иначе съм в 12 г.с в момента , почти отшумя гаденето само постоянно ми е странно в устата все едно нямам вкус ии много ми е мързеливо , направо едвам си върша домакинската работа

Общи условия

Активация на акаунт