Идеи за Име на бебче

  • 4 783
  • 71
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 922
Паоло, Пол, Патрик, Пиер, Пиетро, Павлин, Петрозар, Пресиян, Преслав

# 16
  • Мнения: 9
Първото ни дете по случайност е на свекърва ми ,като съпругът ми избра името (Ванеса) .За това има такива драми сега с второто,едното на свекървата ,следователно второто трябвало на майка ми да е.Имам още малко време да помисля за име и да реша как ще го кръстя

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 22:37 от Tedina-84

# 17
  • Мнения: 12 015
Случайно или не, щом първото е на едната баба, а второто е момче, то кръстете го на баща Ви. Така майка Ви няма да има повод да се тръшка.
От имената с П ми харесват: Павел, Преслав, Пресиян, Панайот. Петър не ми харесва особено, но на български умно се превежда като Камен, което вече ми харесва.
А как се казват родителите Ви?

# 18
  • Мнения: 9
Случайно или не, щом първото е на едната баба, а второто е момче, то кръстете го на баща Ви. Така майка Ви няма да има повод да се тръшка.
От имената с П ми харесват: Павел, Преслав, Пресиян, Панайот. Петър не ми харесва особено, но на български умно се превежда като Камен, което вече ми харесва.
А как се казват родителите Ви?
Случайно или не, щом първото е на едната баба, а второто е момче, то кръстете го на баща Ви. Така майка Ви няма да има повод да се тръшка.
От имената с П ми харесват: Павел, Преслав, Пресиян, Панайот. Петър не ми харесва особено, но на български умно се превежда като Камен, което вече ми харесва.
А как се казват родителите Ви?
За жалост баща ми почина преди 14 години  .Казваше се Богдан ,мислила съм и този вариант ,но незнам колко е подходящо да се кръсти дете на починал човек

# 19
  • Мнения: 5 563
Синът ми е кръстен на починал човек, това са суеверия. Свекър ми се казваше Пламен, така се казва и сина ми.

# 20
  • Мнения: 12 015
Битува поверие, че първо дете не се кръщава на починал. Това е нас. За евреите съм чувала, че напротив - трябвало да се кръсти на починал човек.
Ако Ви харесва името Богдан, то спокойно можете да го ползвате. Подновяване името на баща си, значението е хубаво и ще има имен ден на голям празник.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 699
Павел
Паоли

# 22
  • Мнения: 1 368
С буквата "П" харесвам Пламен и Преслав.

Паскал и Паисий не са предлагани. Паскал е френско име и означава "великденски". В България повече се среща вариантът Паско.

Паисий е гръцко име и означава "детски".

Ако искате да кръстите детето на баща си, а Ви притеснява това суеверие - можете да изберете друго име със същата буква, напр.: Боян, Борислав, Благовест, Бисер... Или гръцкото име Теодоси(й), чийто славянски еквивалент е Богдан.

Успех!

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Много харесвам Пресиян-ханско име
Преслав
Павел

# 24
  • София
  • Мнения: 1 977
Суеверието е за първо дете, аз бих го кръстила Богдан, хубаво име е, с хубав имен ден, другия вариант е наистина само буквичката Б, Борис, Боян, Божидар, Бран, Баян има много варианти зависи какво ви харесва.
Разбирам я майка ви, макар да не е права никак, аз щях да се  разсърдя на моята определено ако така ме насилва. Все пак е родител и именно тя не трябва да ви притеснява с такива глупости и очаквания, да беше свеки по щях д аго разбера, ама родна майка....

# 25
  • Мнения: 25 610
На Богдан отговаря смислово Божидар. Богдан - даден от бога, Божидар е ясно какво означава.
Така може да е хем на дядото, хем да не е 1:1 името за суеверните.

# 26
  • Мнения: 3 120
Как се казва майка ти?

С буква П най- много ми харесва Петър и Пламен. Ти защо отхвърляш тези имена?
Ванеса и Пламен си отиват.

# 27
  • Мнения: 2 757
Авторката твърди, че майка й "се сърди и тръшка" детето да е с нейната буква, т.е. ако избере име с "Б" на починалия баща, майката едва ли ще е доволна.
Според мен или угаждате на бабата и избирате име с "П", или се спирате на име с неутрална буква, което на вас ви харесва.

# 28
  • Мнения: 12 015
Ако майка ми ме изнудваше така нямаше изобщо да мисля за име с нейната буква. Щеше да е Богдан или на свекъра, или просто някое име, което ми харесва, на кръстник, на светец/ празник около РД... Абе щеше да е всичко друго, но не и на нейната.

# 29
  • Мнения: 9
Как се казва майка ти?

С буква П най- много ми харесва Петър и Пламен. Ти защо отхвърляш тези имена?
Ванеса и Пламен си отиват.
Майка ми се казва Пенка

Общи условия

Активация на акаунт