Идеи за Име на бебче

  • 4 783
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 003
Ох, най-трудното име и за момче, и за момиче. Добре, че не иска и дословно да е на нея, а е съгласна само на буква. Което и име да изберете с П няма нищо общо с Пенка и дори имен ден няма да празнуват заедно. Не разбирам тези мераци.
Моята майка е Ефтима, и въпреки, че аз харесвам Евтим тя отказа да е на нея. Синът ми е Емил и не е кръстен на нея.
Категорично бих избрала Богдан.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 16:04 от Mama Ru

# 31
  • Мнения: 9
Ох, най-трудно име и за момче и за момиче. Добре, че те иска и дословно да е на нея, а е съгласна само на буква. Което и име да изберете с П няма нещо общо с Пенка и дори имен ден няма да празнуват заедно. Не разбирам тези мераци.
Моята майка е Ефтима, и въпреки, че аз харесвам Евтим тя отказа да е на нея. Синът ми е Емил и не е кръстен на нея.
Категорично бих избрала Богдан.
Много правилно за това ми е много трудно.Съпругът ми вече вдигна ръце с тея имена аз също.Незнам какъв в този мерак да е на нейната буква.А аз искам хем да я уважа хем неискам да си окапазя името на детето за цял живот.На нас най много ни харесва Кристиян или Александър.На мен също и Патрик ,но съпругът ми е против.Всеки ден това мисля как да постъпя

# 32
  • Мнения: 5 563
Според мен пишете детето както ви харесва и на двамата с таткото. Това име детето ще го носи цял живот. Вярно, от Пенка става Пенчо, Панайот и т.н., но как би се чувствало детето? Харесайте си едно име, което не е с буквичката на някой роднина и го пишете така.
Моята свекърва и тя много настояваше да е на нейно име детето и не признаваше дори ако бяхме взели само буквата и за това ние, малко на инат, решихме, че няма да е на нея изобщо. Дори не се доближава името до нейното.
Детето е ваше и трябва много да помислите дали искате да му дадете хубаво име или да угодите на бабата.
Измислете някое име с Б, дори и да не е Богдан.
Аз харесвам Пламен, не само защото сина ни се казва така.

# 33
  • Мнения: 5 546
Ей така като почнат да изнудват и да се тръшкат баби и дядовци за имена, е просто отвратително. Много бих била разочарована от такова поведение аз.
Иначе, ако все пак държите да угодите на майка си, с буквата П харесвам единствено Павел. Добре сте се сетили и за Патрик - интернационално е и ще си отива много на Ванеса (защото Пенко и Ванеса някак не върви...). Има и имен ден - хубав християнски (макар и католически) празник Св. Патрик, който се чества на 17.03.
Вместо Богдан и аз предлагам Божидар - хем не е дословно, хем ми е по-красиво, хем не е точно на починал човек, за което се тревожите.

# 34
  • Мнения: 339
Харесвам отхвърленото от вас име Пламен, доста повече от Кристиян и Александър. Патрик... зависи каква е фамилията.
Не бих се съобразявала с желанията на баби и дядовци. Важното е на вас да ви харесва името. Всъщност за мен общата първа буква не е никакво кръщаване.
Пресиян, Павлин, Павел също стават. Значението на Павел и Павлин обаче не ми харесва - малък, скромен.

# 35
  • Мнения: 9
Харесвам отхвърленото от вас име Пламен, доста повече от Кристиян и Александър. Патрик... зависи каква е фамилията.
Не бих се съобразявала с желанията на баби и дядовци. Важното е на вас да ви харесва името. Всъщност за мен общата първа буква не е никакво кръщаване.
Пресиян, Павлин, Павел също стават. Значението на Павел и Павлин обаче не ми харесва - малък, скромен.
Преди малко обсъждахме с таткото и той остави всичко в моите ръце.
За мен е въпрос на уважение да уважа моята майка както съм уважила свекърва ми.Ние живеем в Германия и името трябва да е и интернационално.Ние с дъщеря ми се спряхме на Патрик или Паоло .А до края на бременността ще видим какво ще почуства майчиното ми сърце
Благодаря Ви много момичета

# 36
  • Мнения: 25 602
Паоло няма ли да звучи странно в Германия? Или не мислите да се задържате дълго там?
Но ако ще оставате за постоянно, по-добре подберете някакво по-специфично за немскоговорящите име – с цел по-лесна интеграция на детето.

# 37
  • Мнения: 12 003
Щом не сте в България имена като Пламен, Пресиян и Преслав отпадат.
Патрик, предполагам, че за Германия е ок. А защо не Петер?
Александър и Кристиян също са интернационални.
В Германия не е ли Паул, а не Паоло?

# 38
  • Мнения: 500
Немският вариант е Паул (Paul).

Аз да предложа и един Филип - изговаря се Ф, но на немски започва с П Grinning

# 39
  • Мнения: 1 367
Щом сте в Германия - наистина по-добре интернационално име. А и до английското име Ванеса няма да стоят добре стари български имена като Преслав и Пресиян, според мен.

Патрик е добър вариант. А може и двойно име: Патрик Александър. Но ако детето ще носи и бащино име, става малко претрупано.

# 40
  • Мнения: 12 003
Ако е родено в Германия няма да има бащино име, нали? В България родените в чужбина деца също се записват без бащино име.
В такъв случай може Патрик + името на бащата или името на свекъра или неутрално име.

# 41
  • Мнения: 9
Паоло няма ли да звучи странно в Германия? Или не мислите да се задържате дълго там?

Но ако ще оставате за постоянно, по-добре подберете някакво по-специфично за немскоговорящите име – с цел по-лесна интеграция на детето.
Оо даже не си и помисляме да се връщаме в Бг
Нямам си и на идея все още мисля че би трябвало да е с 3 имена нали все пак е бг гражданин.Те нямат презиме ,а само две имена

# 42
  • Мнения: 1 367
В Германия може да се носи и бащино име, ако семейството иска. Не е задължително да има, но може. Повечето българи в чужбина си записват децата с бащини имена. А и ако се вади български акт за раждане на детето - ще трябва да има бащино име.

# 43
# 44
  • Мнения: 12 003
В Германия може да се носи и бащино име, ако семейството иска. Не е задължително да има, но може. Повечето българи в чужбина си записват децата с бащини имена. А и ако се вади български акт за раждане на детето - ще трябва да има бащино име.
Имала съм ученици родени в Турция, Великобритания и Куба или Испания и всички бяха с по две имена. Всъщност едното беше с три, но двете лични, защото беше дете на емигранти от Великобритания, а едното с баща кубинец имаше едно лично е две фамилни - от бащата е от майката. Имената ме бяха според испанската именна система.

Общи условия

Активация на акаунт