Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 879 241
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 8 625
  • тук и там
  • Мнения: 11 715
До скоро работих в едно от РЗИ-тата в страната, а това, което става там е единствено бизнес с ваксини. Много добре съм запозната с ваксините (вкл. как се съхраняват и колко количество се инжектира) и сертификатите..

Да кажа че съм със Пфайзер, последна доза -юли.Даже съм се отчела в тази тема тогава.  В момента съм с Ковид. Със ринит, от 4 дни температура, суха кашлица.Първата доза ми я сложиха в Белгия, втората в БГ. Предвид горното мнение,чак се замислих дали не съм попаднала на ваксина  неправилно съхранявана..Но пък от 4 членното ни семейство-едното дете е с Ковид и симптоми, другото с отрицателен ПСР и без симптоми. ММ е с АЗ, той е без симптоми ,най-вероятно и отицателен(утре ще прави ПСР), аз съм със симптоми и с Ковид.

# 8 626
  • Мнения: 9 158
Защото се попита за защитата откога е. Дали бустерът пак трябва 2 седмици да се пазим, за да може да се образува защитата или няма нужда. Нали така се казваше след 1 и 2 игла. Да внимаваме, че след първата нямаме още защита, а след втората да се образуват още повече и вече си уж пушка. Ми след бустера май няма да трябва толкова си мисля, защитата би трябвало само да се побутне и да се възвърне, може и да греша.
На дискотека не бих отишла, освен ако не ме поканиш, знам че си ваксиниран, ама си стиснат и ...не ставш...)))))) (пошегувах се де)
ПП. Да добавя в кръга на шегата, ама и не съвсем. Вече излизаме само с бустерни хора и сядаме на кафе, винце и т.н. Ми..няма се излагаме, модернизация. Малиии направо ме избива на майтап, ама то ...хич не е знам, но не мога се сдържа.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 22:49 от fanfanito

# 8 627
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 799
Благодаря на ROSE1234 и brumm за отговорите за тромбозите!

Що се отнася до антиваксърите, мисля че една от причините е да ги има толкова много е, че се крият случаите на починали в резултат на ваксинирането, както и тежките странични реакции. Такива имаше, още в началото, и продължава да има. Вероятно се мисли, че като не се разгласяват, хората няма да се плашат и ще се ваксинират повече. Такива случаи после се раздуват в интернет, измислят се нови, и кой чул, кой разбрал, започва една психоза, че с тези ваксини искат да ни уморят. Внушава се, че тъй като има такива случаи, то ако не сега, то след време със сигурност ще се гътнем от някакви допълнителни странични действия на ваксините, които някакви демонични конспиратори са заложили в тях с цел ликвидация на човечеството като вид. Много хора вярват в това, колкото и да звучи налудничаво.
Повече откровеност е нужна, и да се постави въпросът открито и ясно. Да, ваксините не са съвършени, това се отнася и до други видове ваксини, има реакции, понякога даже и смъртни случаи. И че все пак, шансовете да се заразиш и да се увредиш от тежко прекарване или да умреш от ковид, са несравнимо по-големи, отколкото страничните реакции от ваксините. Факт е, че ваксините имат доста такива реакции. В хода на прилагането им, мисля, че производителите все пак ще ги усъвършенстват, и по-нататък ще избягнат поне някои от тях. Това е един от минусите на бързото разработване на ваксините, но това не означава, че в тях са вложени специално някакви вещества с цел да увредят здравето.
Не знам, може би това могат да разберат образованите и интелигентни хора, а във фейсбук разпространяват конспиративните теории най-вече другата категория, склонни да вярват на всякакви сензации без доказателства.

# 8 628
  • Мнения: 20 229
Ех Кайсийке, дано мине леко. Пср ли прави?

# 8 629
  • Пеликания
  • Мнения: 2 496
Ако трябва да се пазя и след бустерната доза, май ще изчакам, че трябва да ходя на работа, а пък съм постоянно с клиенти. Аз след първата доза се разболях (не беше Ковид), добре че беше леко.

# 8 630
  • тук и там
  • Мнения: 11 715
Леми,  ПСР- да. Аз май съм една от малкото ваксинирани  и с ковид.Confused

# 8 631
  • София
  • Мнения: 2 372
Как се установиха случаите на починали в резултат на ваксинация като се крият? Това да не са досиетата Х? Ако допуснем, че в България се крият, то и в нормалните цивилизовани държави ли се крият? Всеки смъртен случай след ваксиниране с АЗ беше разнищен подробно във всички чужди медии - и в Австрия двата случая и в Италия, мисля че 5 бяха. Затова и препоръчаха АЗ да не се слага на хора под 60 годишна възраст.
Ами чета, че в Щатите до месец ще разрешат ваксинирането на деца над 5 години с Пфайзер. Колко ли смъртни случая на деца ще покрият, според Вас?
Вие сама пишете за конспиративните теории, а информацията ни отново се базира на “една жена каза” и градски легенди.
Kaisia, дано да мине бързо и леко!

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 12:01 от Skiorche

# 8 632
  • Мнения: 728
Моля, обяснете ми защо трябва да се пазите повече след бустерна/първа/втора доза? То е ясно, че по принцип по време на пандемия трябва да се пазим, но на какъв принцип възниква нуждата от специално, допълнително пазене? Наистина ми е интересно, чета доста, но не съм срещала никога обосновано и подкрепено с доказателства описание на процеса, който налага въпросното допълнително пазене?

# 8 633
  • Мнения: 4 809
Моля, обяснете ми защо трябва да се пазите повече след бустерна/първа/втора доза? То е ясно, че по принцип по време на пандемия трябва да се пазим, но на какъв принцип възниква нуждата от специално, допълнително пазене? Наистина ми е интересно, чета доста, но не съм срещала никога обосновано и подкрепено с доказателства описание на процеса, който налага въпросното допълнително пазене?

И на мен ми е интересно този мит как се е конституирал. Няма нужда от допълнително пазене, която да възниква поради поставянето на ваксината против ковид (която и да е доза). Така казано, ако днес се боднеш с доза 1/2/3, всеки следващ ден си малко по-защитен от предния.

Пазиш се, както си се пазиш принципно - ни повече, ни по-малко. Не е нужно да ходиш в хазмат костюм, нито да оближеш парапета в спешното на Пирогов.

# 8 634
  • Мнения: 1 212
Моля, обяснете ми защо трябва да се пазите повече след бустерна/първа/втора доза? То е ясно, че по принцип по време на пандемия трябва да се пазим, но на какъв принцип възниква нуждата от специално, допълнително пазене? Наистина ми е интересно, чета доста, но не съм срещала никога обосновано и подкрепено с доказателства описание на процеса, който налага въпросното допълнително пазене?
Няма препоръка да се пазите повече след дозите. Препоръката е да не спирате с пазенето докато не изградите антитела, което става около месец след първа доза.

# 8 635
  • Мнения: 9 158
Никой нищо не е казвал за пазене след бустера. Просто все още малко хора са си сложили и изобщо не е на дневен ред. То ваксина първа доза нямат повечето, та..за бустерите някой ще седне да ни разяснява. Това си е мое мнение и размисъл.
След първата доза все се пишеше да се пазим две седмици, да не се разболеем, за да може ваксината да подейства и да даде защита. Също и след втората беше добре (вече не помня, май така беше), след което можеш да се чувстваш защитен, доколкото ти е подействала ваксината. Въпросът беше да се използва максимално , защото едно заразяване вече по това време ..пак ще ти действа ваксината, но е хубаво да се разгърне както трябва защитата. Моят мозък така си го обяснява.
Сега за бустера дали трябва нещо и колко да чакаме за увеличение на защита (защото все пак , заради това си го слагаме) не знам..зачудих се и според мен не би трябвало да са 2 седмици, а по-малко.
Четох, че хората се заразяват и стигат някои до по-тежко каране на вируса именно заради забавения отговор на антителата и клетъчния имунитет. Особено при преболедували , както се разчита, но и на ваксинирани преди по-дълго време. И да има такъв имунитет, то трябва да се размърда и противодейства и това става след 3-4 дни, не почва веднага след атаката на вируса. През това време организмът ти се поразява и зависи вече колко е, къде е ...бе да не пиша глупости, но аз така разбрах от една статия (беше от някакъв учен май) не ми се търси сега, намирам го за достоверно и логично. Затова и ваксинираните стигат до болница някои, по-късно се дава отговора, ако вирусният товар е и по-голям, както и човекът има заболявания...вече става по-трудно. Колкото по-малко ваксинирани има, толкова повече тези дори с бустерите  не са защитени. Преди четох в другата тема съфорумка да пише - имала ваксина и си била решила нещата, другите да са всеки за себе си. Да, ама не. Верига сме всички навързани.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 00:18 от fanfanito

# 8 636
  • Мнения: 728
Моля, обяснете ми защо трябва да се пазите повече след бустерна/първа/втора доза? То е ясно, че по принцип по време на пандемия трябва да се пазим, но на какъв принцип възниква нуждата от специално, допълнително пазене? Наистина ми е интересно, чета доста, но не съм срещала никога обосновано и подкрепено с доказателства описание на процеса, който налага въпросното допълнително пазене?
Няма препоръка да се пазите повече след дозите. Препоръката е да не спирате с пазенето докато не изградите антитела, което става около месец след първа доза.
Ами питат се тук хората дали да си слагат там каквато доза им се пада, не, може би по-скоро да отложат, защото им предстоят много рискови контакти, а след дозата трябва да се пазят. Не за първи път чувам, дори лично са се обръщали към мен, при това ветеринарна лекарка - "А, сложи си ваксина? Сега трябва да си много внимателна, защото човек точно тогава е особено податлив на инфекции". Тогава не обърнах особено внимание, защото същата нямаше доверие на ваксините, но ми уплаши ухото със схемата, която препоръча и по която нагъваше ивермектин профилактично(ежеседмично по няколко дни).

# 8 637
  • Мнения: 5 606
Добре де, аз наистина не мога да разбера какъв е тоя зверски, нечовешки страх от конкретно тази ваксина! Пият алкохол от сутринта, пушат като комини дори по време на бременност, ядат кренвирши и вафли с цялата менделеева таблица и Е-та, а накрая се притесняват, че половин мл сертифицирана течност, създадена в най-добрите лаборатории в света, ще ги разболее от рак, стерилитет или ще ги убие макс до 3 години! Няма такъв народ.

# 8 638
  • София
  • Мнения: 262
Някой да е чувал за Тибанол дали има ефект ?
https://nova.bg/news/view/2021/09/20/340036/%D0%B8%D0%BD%D1%84%D … 1%86%D0%B8%D0%B8/

За маски , дезинфектанти - аз си ги ползвам не само след изтичане на двете седмици след иглата и така продължавам. Ваксината пак повтарям специално за мене не е гаранция, че няма да се разболея. За съжаление се вижда , че доста хора с Pfizer хванаха делта варианта. Въпросът е да не се разболея тези две седмици от Ковид или настинка или грип, защото положението може много да се усложни.

Що се отнася до някакви необратими лоши последици от ваксините си спомням какво ми каза един познат. Помня, че една от първите държави(да не кажа първата), която се ваксинира с Pfizer беше Израел. Това е страната с едно от най-добрите разузнавания и това е факт. Не мисля, че са се прецакали.... Оттам нататък който каквото и да ми говори не ме е страх. В момента съм убеден, че има хора , които работят и върху ваксина срещу делта щама и не спят..... Дано стане скоро. Видя ли , че в Израел я ползват и аз ще си сложа.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 00:44 от javor1980

# 8 639
  • Мнения: 9 158
Аз не вярвам, че ги е страх хората. Вчерашният и днешният ден го доказа.
Въпрос на интелект е за тях. Може и да е странно, но за мен е така. При това ние българите сме разплели световната измама. Ваксините са допълнителното средство за по-сигурен и необратим край на живот или поне мутация. Но само загубените, наивните и простите вярват в световния ред, те са облъчени, прости, манипулирани лесно.  Само българският гении може да оцелее, защото е прозорлив, чете, гледа клипчета, слуша ЛЛ (някои де) и тези от инфекциозна. А най-вече всички умни хора и образовани отричат ваксината и считат за вредна. Така че..няма тук някой да се прави на глупак и да ходи да се боде.
ПП Съвсем сериозна съм, защото това е около мен. И съм се отказала да говоря за вирус и ваксина отдавна.
А да..писах ли, че според един майстор (случаен у нас дошъл) негов колега починал , защото носел маска (само той от фирмата и точно той хванал пневмония) Лекарката от инфекциозна болница София, съобщила била, че това е бактериална инфекция от маската, не дишал кислород. Та на погребението шефа им заключил , че " Грозният можел да стане красив, но глупавият да стане мъдър не може" . Край на цитата((

Общи условия

Активация на акаунт