Кое име за момиче?

  • 4 319
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Моля помогнете ми в избора.

# 1
  • Мнения: 18 558
Елена-хубаво и класическо име, грациозно. Или Йоана,другите не ми харесват.
Марсия що за име е?
Мариса да, но Марсия ми е странно и измислено, въпреки, че знам, че има такова име. Не бих го избрала.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 571
Гласувах.
П.П. Имената не са три.

# 3
  • Мнения: 25
Гласувах.
П.П. Имената не са три.
В последствие добавих четвърто,което е просто като идея,иначе имената между които избираме основно са три.
Благодаря за включването.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Хелен твърдо не, но Хелена ми харесва.. или Хана

Иначе гласувах за Йоана

# 5
  • Мнения: 11 567
В Бг ли живеете?
Йоана, след това Елена.
Останалите две не ми допадат.

# 6
  • Мнения: 12 016
Йоана или Елена. Не са моите имена, но само те ми звучат добре от четирите.
Вместо Марсия, предпочитам Мария.

# 7
  • SF
  • Мнения: 21 172
Всички са Йоани, но ми идва да гласувам за това име. Няма много креативност в него. Изтърка се.
Марсия - къде е ударението? Това е английското Марша.  Не знам как ще се чете на български.
Хелен - ударението на второто Е ли е? Хелън не е ли по-добре?
Хелен... трябва да го повторя няколко пъти. Малко ми звучи като елемент от Менделеевата таблица, но и това не е.
Ако искате да сте много различни, изберете това Хелен. Ако искате да сте като всички - Йоана (семпло, модерно, популярно).

# 8
  • Мнения: 12 016
Йоана може и Йована. Хем е Йоана, хем е различно.
МАрсия ви е като от латино сериал, при това не го свързвам с положителни героини.

# 9
  • Мнения: 1 112
Елена и Йоана ми харесват, другите две - не.

Хелен поне да е Хелена, иначе поне за мен е тромави.  Марсия изобщо не го възприемам.

# 10
  • Мнения: 3 730
Гласувах за Елена.И Йоана не е лошо.
Другите две имена звучат ужасно,особено Марсия.Що за име е това?Детето в България ли ще живее?

# 11
  • Мнения: 500
Гласувах за Елена.

Марсия ми е познато от един бразилски сериал.
Хелен/а си е всъщност Елена, за България определено бих избрала второто.

# 12
  • Мнения: 3 025
Глас за Елена.
Може и ХеленА. Другите- не.

# 13
  • Мнения: 12 771
Елена.
На второ място Йоана.

# 14
  • Мнения: 6 993
От тези Марсия, макар че в БГ трудно ще се възприеме, ще я бъркат много. Хелен не съм чувала - или е Елен, или Хелън, или Хелена. Йоана е под път и над път. Елена е хубаво и класическо, но не ми е интересно никак.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 011
Харесва ми Йоана. Елена е хубаво, но не е от любимите ми. Другите не ми харесват.

# 16
  • Мнения: 6 150
Гласувах за Елена, но харесвам повече Хелена, въпреки че все още не го възприемам за нашите ширини.

# 17
  • Мнения: 1 504
Елена и Йоана Simple Smile)

# 18
  • Мнения: 1 371
Марсия е старо латинско име, не е измислено. Вижте тук: https://bg.vvikipedla.com/wiki/Marcia_(given_name). Има и християнска светица с това име.

Вместо Хелен - предлагам Хелия или Елия. Означава "слънчева".

Елена и Йоана са често срещани в България и не бих ги избрала.
Елена е на трето място сред женските имена в страната. Според данни на НСИ от миналата година, това име е носено от 50 987 българки. Йоана пък е на 9-то място сред най-избираните женски имена за 2020 г.

Успех!

# 19
  • Мнения: 1 112
Тези данни са силно подвеждащи, когато гоцорим за деца, защото Елена е на трето място сред всички българки, но това далеч не значи, че е толкова често срещано сред малките в момента.  Познвам поне 10 Елени от 40 нагоре, но нито една под 5 г. 

За Марсия - може и да е прието другаде, но в България би се бъркало с Мария непрекъснато и определено звучи доста странно.    Хелия или Елия възприемам далеч повече, Елия даже ми харесва Grinning

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Къде ще живее детето?
Ако е в испаноговоряща страна - Марсия, от изброените, би бил удачен избор.
Гласувах за Йоана, при "нужда" може да стане Джоана или дори Хуана.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 172
Марсия е старо латинско име, не е измислено. Вижте тук: https://bg.vvikipedla.com/wiki/Marcia_(given_name). Има и християнска светица с това име.


Марсия не е измислено име, но в България ще му слагат ударението навсякъде: мАрсия, а в чужбина ще е Марша.
Да го кръсти на християнската светица, ако това й е водещото.

Две от предложените имена са твърде популярни и тривиални, много често употребявани, а другите две странни и ето че за повечето хора са измислени - Марсия и Хелен.
Ако искат да са нестандартни, да си изберат Хелен. Ако искат масово име - Йоана. Елена пък вече идва твърде масово и лишено от творчество.

# 22
  • Мнения: 772
Вместо Елена и Марсия - Мариела.

# 23
  • Мнения: 25
Вместо Елена и Марсия - Мариела.
Това име не ми харесва.

# 24
  • Мнения: 772
Мария-Елена тогава. Smile

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Гласувах за Елена-класическо интернационално име с хубаво значение,отдавна възприето в България.
Хелен,а,Хелене е вариант на Елена.Среща се в Германия,Австрия,скандинавските страни,Чехия,Полша....
Бих гоизбрала,ако търся име за момиче с,,х,,.
Хелън -англосаксонските имена изобщо не пасват за България.
Иначе е същото име.
Между Хелън и Хелена бих избрала Хелена.

Марсия-да,не е измишльотина,звучи добре.Обаче значението не ми харесва-бога на войната Марс...

Йоана ми харесва,но е прекалено често срещано.

# 26
  • Мнения: 5 546
Елена и Йоана са хубави, класически имена, но прекалено масови за мен, особено второто.
Другите две не мога да ги възприема, иначе ХеленА ми допада за чужбина.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 1 977
Някой писа, че Елена е лишено от творчество😀, но това са имена, не поезия, не е нещо, което измисляме в момента. Аз измислени имена с проявено "творчество" в рях намирам за кичозни и смешни. Тук четох за Кремислава, Теослав и прочие безумия, е ако някой ги харесва да ги ползва, но според мен в опита си да сме оригинални биха страдали децата ни.
Елена е красиво и нежно име, празнува на хубав празник и във всяка държава почти в света си има еквивалент, понеже в момента и това е условие.
Йоана също е ок, другите не бих избрала в никакъв случай за българче, особено живеещо в България.

# 29
  • Мнения: 12 016
Вместо Елена може и Елеонора - също би се приема добре и навън, понеже не е типично българско име или славянско.

# 30
  • Мнения: 772
Елинор за навън, изписва се Eleanor.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 133
От имената в анкетата Елена ми харесва най-много, макар че нито едно от 4-те имена не ме грабва наистина.
Йоана също е хубаво, доста популярно е в момента сред малките деца.
Марсия е интересно, нeобичайно за България име, но Мариса и Марсела от производните му ми звучат по-добре.
Хелен ми звучи странно - нито е Хелън, нито е Хелена. Хелена ми се струва по-добър избор, ако се търси производно на Елена с Х отпред. А със сходно значение на имената Елена и Хелен предлагам Лусия.

# 32
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Елена.

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Елинор в англоговорящи държави.
 В останалите пак е Елеонора.

С буква ,,Е,, има богат избор-Елиза,Ема,Емануела,Елиана,Елисавета,Екатерина,Елизабет,Емилия,на...

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 10:16 от -veni-

# 34
  • SF
  • Мнения: 21 172
Смени ли се условието? Имена с Е ли се търсят?
Есмералда, Есме, Евелин, Евелина, Елизабет, Етел

# 35
  • Мнения: X
Йоана или Елена. И двете имат имен ден на големи християнски празници. Популярни са, да, защото са нормални, непреходни, добре звучащи имена. Другото са измислици за българските ширини, моментна мода.

# 36
  • Мнения: 25
Добавих още две имена,които ми хрумнаха вчера.

# 37
  • Мнения: 5 546
Елинор е много нежно.

# 38
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Тъй като Нора е краткото на Елинор, бих се замислила кое от двете имена звучи по-добре с фамилното, защото Нора се връзва добре с много български фамилии, но Елинор е малко по-специфично

# 39
  • Мнения: 6 150
Само Нора ми харесва от новите.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз продължавам да съм за Елена😁

# 41
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Продължавам да харесвам Йоана.
От новодобавените Анджи определено не ми харесва, Анджела - да, Енджи на галено.
Лена ми звучи твърде руско. Лина, като звучене ми харесва повече.
Елинор/а и Нора, за мен са твърде тромави.

Вече се обърках от толкова много и различни  опции Hug

# 42
  • Мнения: 5 546
От най-новите - Анджела/Анжела ми харесва. Аглая е просто ужасно за мен. За първи път го чух във вариант Агуая и ми прозвуча като игуана. По-добре само Ая, ако ще е нещо подобно.

# 43
  • SF
  • Мнения: 21 172
Елена, Хелен, Марсия и Йоана, сега пък Аглая и Анджи!
София от мен!

# 44
  • Мнения: 4 017
:И  на мен Нора ми харесва повече от досега изброените.
Но още повече ми харесва Елеонора, накратко Нора

# 45
  • Мнения: 25
Елена, Хелен, Марсия и Йоана, сега пък Аглая и Анджи!
София от мен!
Не обмисляме това име.

# 46
  • SF
  • Мнения: 21 172
Лелеее, извинявай, не съм видяла, че има нова анкета. Relaxed Признавам, че съм се изказала прибързано.
Сега ще си избера някое от новите предложения и ще гласувам. Simple Smile Извинявай!

# 47
  • Мнения: 25
Лелеее, извинявай, не съм видяла, че има нова анкета. Relaxed Признавам, че съм се изказала прибързано.
Сега ще си избера някое от новите предложения и ще гласувам. Simple Smile Извинявай!
Няма проблем 🙂

# 48
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Анджи ми простее, Анджела ми звучи грубо.
Лена ми навява асоциации с млада немска селянка 🤷🏻♀ Тук в момента много често ги чувам - Лена, Лени и Лене, всичките са ми еднакво смотани, не знам защо.

# 49
  • Мнения: 339
Първоначално гласувах за Елена и не мога да си променя гласа, но много харесвам и Нора.

# 50
  • Мнения: 12 016
Гласувах за Нора.
Ако става въпрос за българче в България Елена и Йоана също са подходящи според мен.
Анджела ми харесва много, но Анджела Петрова - не чак толкова много.
Елинор също, но не и Елинор Коджабашева например.
Но пък това са си моите усещания.
Лора ми харесва повече от Нора.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 687
Предлагам Анджелика. Познавам две много мили и красиви момичета с това име и може би затова и толкова харесвам името.

# 52
  • Мнения: 1 371
От новодобавените харесвам Нора и Елинор.

# 53
  • Мнения: 25
Съкратих кръга от имена,Елена отпада,заедно с Анджела,Хелен,Аглая и Лена
Чудя се между Йоана,Елинор,Нора и Марсия.
Благодаря!

# 54
  • SF
  • Мнения: 21 172
Йоана.

# 55
  • Мнения: 505
А каква е Фамилията, това също е от значение. Както и в България ли живеете.
Аз когато избирах име за сина ни бях се спряла на Иван, обожавам това име,но ние сме с не българска фамилия и няма да забравя една моя приятелка как се изказа като чу избраното име,, хм звучи ми като ония Тв водещ навремето Ричард Груев" 🤣, оле на момента забравих за Иван.

# 56
  • Мнения: 25
А каква е Фамилията, това също е от значение. Както и в България ли живеете.
Аз когато избирах име за сина ни бях се спряла на Иван, обожавам това име,но ние сме с не българска фамилия и няма да забравя една моя приятелка как се изказа като чу избраното име,, хм звучи ми като ония Тв водещ навремето Ричард Груев" 🤣, оле на момента забравих за Иван.
Фамилията е Николови.
Аз не виждам  нищо лошо в името Иван,нормално разпространено в Б-я име,което си подхожда с всякакви фамилии

# 57
  • Мнения: 505
Така е,но не живеем в България и не сме с българска фамилия. Иван Зомър никак не звучи добре 😥

# 58
  • Мнения: 12 016
А каква е Фамилията, това също е от значение. Както и в България ли живеете.
Аз когато избирах име за сина ни бях се спряла на Иван, обожавам това име,но ние сме с не българска фамилия и няма да забравя една моя приятелка как се изказа като чу избраното име,, хм звучи ми като ония Тв водещ навремето Ричард Груев" 🤣, оле на момента забравих за Иван.
Фамилията е Николови.
Аз не виждам  нищо лошо в името Иван,нормално разпространено в Б-я име,което си подхожда с всякакви фамилии
Елинор Николова и МАрсия Николова на мен хич не ми звучат добре.
Йоана Николова или Нора (Елеонора) Николова си звучат нормално за България. Ако детето някой ден излезе на запад Йоана ще стане Джоана или Жана, а Нора ще си остане Нора като героинята от едноименната драма на Ибсен.

# 59
# 60
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Йоана Николова или Елеонора Николова,  биха били моите фаворити.
Елеонора може да бъде тромаво, но с тази фамилията, ми звучи меко и приятно.
Нора Николова не ми допада, някак си "Н"-тата се бият помежду си и звученето ми се губи.

ПП Много приятна тема.

# 61
# 62
  • Мнения: 25
Елинор отпада
Благодаря за отговорите

# 63
  • Мнения: 8 578
Йоана ми допада най - много. И значението ми харесва - богопомазана. Нора е ОК, но не ми е сред любимите, а Марсия ми звучи грубо.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 977
Йоана или Нора според мен, Марсия продължава да ми звучи скалъпено, може да го има в Испания, но аз съм далеч от там и Марсия Николова ми е смешно.
С фамилията най-добре ми звучи Нора Николова, но Йоана ми е по-нежно и някак изтънчено, и има хубав имен ден, което ми допада, това, че на запад би станало на Джоана не го виждам като проблем, а и винаги акомотиде след време да учи на запад може да каже да и викат Йо например ако им е чак толкова трудно, на мен това за чужденците как ще казват на детето ми не ми е довод сериозен.

# 65
  • Мнения: 18 558
Аз съм пристрастна към Анджела(Анджелика), защото от малка харесвам това име и ми беше вариант и го обмислях. Анджи или Ани са страхотни галени, ще има имен ден на един от най-хубавите празници. Анджелина също много ми харесва.
Фамилия за мен е без значение. Никога не съм гледала фамилията, не ми е сериозен довод.
Елинор харесвм много, Елеонора също. Но Ели и Нора не ми допадат.

# 66
  • Мнения: 6 150
някак си "Н"-тата се бият помежду си и звученето ми се губи.
Да, Нора Николова малко като "Петър плет плете" става, затова Елеонора мисля си пасва най-добре.
Йоана не ми харесва. Марсия пък съвсем ... Земята вика Марси, освен ако не е Сия галеното, което пък е още по-зле.

# 67
  • Мнения: 25
Започнах да се чудя за Анджелина.
Марсия е името на любима героиня от книга и просто много ми е трудно да се откажа от него.Нещо ме влече в звученето.
Йоана е името което ми хрумна още когато видях бебето си на видеозона.Някакси все беше там това име.
Много харесвам и Леа,напомня ми за принцеса Леа.
П.П какво мислите за Мариса?

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 10:00 от Dark_Queen

# 68
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Мариса е Ок, познавам няколко в Германия, но не знам в България как се възприема 🤷🏻♀

Иначе на мен Нора ми харесва най-много с фамилното име

# 69
  • София
  • Мнения: 5 757
И аз дадох глас за Елена. Лена също ми харесва.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 977
Започнах да се чудя за Анджелина.
Марсия е името на любима героиня от книга и просто много ми е трудно да се откажа от него.Нещо ме влече в звученето.
Йоана е името което ми хрумна още когато видях бебето си на видеозона.Някакси все беше там това име.
Много харесвам и Леа,напомня ми за принцеса Леа.
П.П какво мислите за Мариса?
Мариса е много по-добре от Марсия, четох за произхода на името в нета, едната версия е от Мария и празнува имен ден на Богородица, дръгата от латинското maris от морето, което ми звучи много поетично.
Все пак ми харесва повече Йоана, още повече след като ви е изникнало щом сте я видели на видеозона❤️

# 71
  • SF
  • Мнения: 21 172
Елинор, Елена и Хелен отпаднаха. Кои останаха?
Аз следя за "моето" Йоана. То още е в проекта.

# 72
  • Мнения: 25
Сега се чудя между Йоана,Марсия,Мариса и Нора.
Замислих  се за Мария Йоана като Мария ще е компромис за Марсия и Мариса.

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 11:04 от Dark_Queen

# 73
  • София
  • Мнения: 1 977
Сега се чудя между Йоана,Марсия,Мариса и Нора.
Замислих  се за Мария Йоана като Мария ще е компромис за Марсия и Мариса.
Йоана-Мария ми се струва по-благозвучно.
Йоана - Мария Николова, даже много хубаво ми звучи.

# 74
  • Мнения: 8 578
Мариса ми харесва най - много в сравнение с останалите имена в темата. Мелодично, с хубаво значение и в комбинация с фамилията ми звучи добре.

# 75
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Познавам три Мариса/и над 45, явно по онова време е било актуално.
Винаги  правя асоциация с Маруся Sunglasses

# 76
  • Мнения: X
От тези, които останаха, съм за Йоана. Най-добре ми звучи.
Мариса не ми звучи добре, но аз като цяло не харесвам буквата “с”. Ако ще е “морска”, нека е Марина по-добре.
Двойните имена нещо не ги възприемам, освен класическото Ана-Мария. Безсмислено е да е Йоана-Мария/Мария-Йоана, като пак всички ще я наричат само с първото име. Второто име виси цял живот на документите за украса.

# 77
  • Мнения: 5 546
Елинор ми е тоталният фаворит, но с фамилията Николови по-добре ще стои Елеонора. Йоана-Мария или Мария-Йоана също е ок. Ан(д)жела, Анджелина и Анджелика ми харесват, но на това фамилно име съм с едно наум.

# 78
  • Мнения: 1 371
Познавам Анжела, без "д". Лично на мен името Марсия ми харесва повече от Мариса. А какво ще кажете за Мариета или Мирела?

Аглая не ми допада особено, но харесвам Агата.

Лена не ми харесва, но харесвам Алена.

Което и име да изберете, леко раждане!

# 79
  • SF
  • Мнения: 21 172
Марсия ще се бърка цял живот от всеки. Ще дразни родителите, детето, когато порасне.
 мАрсия или МарсИя?
Ще го пишат с Й, ще изпускат С-то, ще си бъде една Мария за всички, които ги мързи да четат и помнят. Да не говорим, че ще се произнася и като МърсИя.
Последно, къде е ударението - на Марс или на Сия?
Мариса - същата работа. Ще се чете като Мария.
Нора пък ще бъде Норка. Ние си имаме една приятелка, която си я наричаме точно така - Норка. Осъзнах го, когато я записвах в телефона си. Преди това не ми е правило впечатление.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 00:50 от Esmee

# 80
  • Мнения: 6 764
Глас за Елена, красиво силно име, също си има и имен ден. Заради хубавата Елена е световно познато.
Всички останали, без Йоана, ми звучат като от латино сапунка.

# 81
  • Мнения: 2 606
Гласувах эа Нора, но и Елеонора не е лошо. Нора е лесно, не толкова раэпространено, не тромаво име. Эа мен е нежно и приятно.

Марсия ми навява мисли эа ,,марсианец" и эаради това эа мобинг в училище и детската. Мариса свърэвам с ,,мириса/мириша", което пак дава прекалено добра почва эа подигравки, а и не намирам нищо хубаво в името. Марина е много по-нежно.
Йоана е хубаво име, но винаги съм мраэила галените Йойо, Йоли. Просто са ми супер неприятни и ако детето иска да бъде наричано така, ще съжаля, че съм му дала това име. НО въпросът е на вас кое ви допада.
Елена също е хубаво, обаче эа мен е толкова иэтъркано вече, че не го въэприемам като опция. Родена съм 92-ра и ,,по мое време" имах чувството, че всички момичета се каэват Елена. :Д Имаше 5 във випуска ми... Сега не энам колко е актуално.

# 82
  • SF
  • Мнения: 21 172
Учудвам се, че 92 година е имало толкова Елена. Според мен името е било по-актуално далече преди 92.
92 година беше модата на Анабелите, Виктория, Габриела...

# 83
  • Мнения: 6 150
Нали отпадна Елена, не го умувайте толкова.
90-те са наистина Викториите. А Елена не съм чувала да се подвиква по площадките, нито някъде другаде в сегашно време.

# 84
  • Мнения: 25
Благодаря ва всички!
Името,което  избрахме е Мария-Йоана

# 85
  • SF
  • Мнения: 21 172
Това не сме го обсъждали.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 977
Това не сме го обсъждали.
Обсъждахме го😁

На мен ми харесва, леко раждане!

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 1 382
Днес се запознах с една тригодишна Йоана-Мари и веднага се сетих за вашата тема. Може да ви допадне и този вариант. Леко раждане!

# 88
  • Мнения: 312
От изброените в анкетата ми харесват най-много Елена, Лена, Хелен - което е едно и също като цяло и ми е много любимо. Значи слънце, светлина. Има си празник - 21 май.
От останалите:
Елинор - предлагам и Елеонора  - съчетава Елинор, Елена и Нора. Пак празнува на 21 май.
Анджела
 Йоана  

Марсия не ми допада. Предлагам Марсела, Мариса

# 89
  • София
  • Мнения: 1 977
От изброените в анкетата ми харесват най-много Елена, Лена, Хелен - което е едно и също като цяло и ми е много любимо. Значи слънце, светлина. Има си празник - 21 май.
От останалите:
Елинор - предлагам и Елеонора  - съчетава Елинор, Елена и Нора. Пак празнува на 21 май.
Анджела
 Йоана  

Марсия не ми допада. Предлагам Марсела, Мариса
Името е избрано Мария-Йоана 😉

# 90
  • Мнения: 25
Роди се Мария Йоана.
Благодаря на всички❤

# 91
  • Мнения: 1 371
Честито! Да е жива и здрава!

# 92
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Честита да ви е!

# 93
  • София
  • Мнения: 1 977
Жива и здрава да ви е!

Общи условия

Активация на акаунт