Чудех се...(нарастване на бебето в 30 г.с.)

  • 2 879
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 271
И на мен в 8 м ми казаха,че не нараства главата и на тегло.Шашнах се,мина ми какво ли не през главата.Като преди този преглед всеки месец вървеше с 2 седмици напред.Е малката глава не беше толко малка :lol:35см обиколка(доста шевове имам от нея.)А теглото беше 3500гр

# 16
  • Мнения: 1 733
Eхографите дават разлика плюс минус 10 %. Освен това всичко, което го пише в книгите е идеална среда, отклонения винаги има, а твоите са в границата на нормалното.

# 17
  • Мнения: 3 034
Мисля, че получи един нагледен пример колко относително е измереното тегло на ехографа - жената, която роди тези дни в "Св.София" бебе 5.300 кг - на нея/ доколкото може да се вярва на новините/ до последно са и казвали, че бебето тежи 3.800 кг ..... Simple Smile

# 18
  • Мнения: 581
Да, ама наистина Simple Smile Да е живо и здраво бебето на тази мама.

# 19
  • Мнения: 6 390
Да де, на мен до последно докито ми казваше, че беба е малка- я има три кила, я не... А се роди 3800  #Crazy
да, да,и на мен ми обясняваха - малко коремче, малко бебе, ама на после 3980 ooooh!

# 20
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Седмица 30

Главата на бебето нараства за да осигури място за растящия мозък на бебето. Очите на бебето вече се движат и то ги насочва в различни посоки. Ноктите на краката порастват до пълния си размер. Бебето вече може да плаче със сълзи. Бебето вече е 40 сантиметра и тежи около 1300 грама.

това пише тук:http://www.mamaibebe.com/?id=26

а на мен доктора ми рече, че съм 30 г.с. и бебо тежи 1кг. 670 гр. newsm78 а излиза че по данни отговарям на 32 седмица та се чудех...кое е вярното при мен?

Мамчете, моля кажете вашето мнение. Има ли мами, при които е налице такова разминаване?

Не може да се каже със сигурност че трябва да бъде 1300гр в 30 г.с. Едни бебоци са едри, други дребни. Това е ориентировъчно.
Лека бременност и леко раждане на най-красивото бебче Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 177
и аз си мисля че това което пише по книгите е ориентировачно,според мен един плод е по голям друг по малък в определена г.с.
например в 32 седмица моето бебе тежеше 1860 ,даже беше изписано че отговаря на 34 г.с. и това намного добър  Зд и при много добър специалист/а си знам точната дата на забременяване ,така че намя грешка в г.с./

# 22
  • Мнения: 1 768
Моето бебе теже6е в 27 г.с кило и сто.Не вярвам на книгите. Confused

Общи условия

Активация на акаунт