Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 66

  • 39 282
  • 729
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 205
Не знам какво да мисля....това са първите ми изследвания,когато ме диагностицираха д Хашимото

Точната диагноза не в помня ....някаква тиреотоксикоза нещо си...
Повишени трак антитела насочват към грейвс, който може да е комбиниран с хашимото, или от едното състояние да се отива към другото. Ако еднокринолозите са запознати с това, е възможно заради това да отказват да ти предпишат хормон, защото при такава предразположеност винаги може да се отиде много бързо към тиреотоксикоза, забелязал съм, че хора на тиреостатици или на комбиниран тиреостатик и тироксин, се държат на малко по-ниски нива на хормоните от оптималните предполагам поради тази причина.



Моля,за мнение... Нещо съм объркана... Търси се анемия,а поне референтно,такава не виждам....
А защо не са изследвани жск, феритин трансферин и морфология на еритроцити? Високомазнинно ли се храниш? От въпросните изследвания към подозрение за анемия насочват високите нива на mcv и mch макар и в граница. Изследвай и фолиева.


Ендокринолога каза,че съм ок. Повече изследвания не назначи.
Не се храня високомазнинно,ям си всичко,но почти нямам дни без месото да присъства в 1 от храненията.
Повод за тези изследвания,колкото и да е странно,е сърцебиене,придружено с висок пулс - до 150 удара в минута.
Кризите ги получавам в седнало или легнало положение. Правени са многократно ЕКГ,слагах и Холгер и нищо....
Последното изследване на ТСХ и ФТ 4 са ми ок,назад в темата ги постнах.

# 451
# 452
  • Мнения: 20 242
Мда, и моят холестерол е висок, и искат да ми набутат статини, вместо да оправиме хипото😠

# 453
  • Мнения: 10 812
А, завишения кортизол какво показва?

Нали тахикардията се свързва с хипер, докато брадикардията с хипо?

# 454
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Не знам какво да мисля....това са първите ми изследвания,когато ме диагностицираха д Хашимото

Точната диагноза не в помня ....някаква тиреотоксикоза нещо си...
Повишени трак антитела насочват към грейвс, който може да е комбиниран с хашимото, или от едното състояние да се отива към другото. Ако еднокринолозите са запознати с това, е възможно заради това да отказват да ти предпишат хормон, защото при такава предразположеност винаги може да се отиде много бързо към тиреотоксикоза, забелязал съм, че хора на тиреостатици или на комбиниран тиреостатик и тироксин, се държат на малко по-ниски нива на хормоните от оптималните предполагам поради тази причина.



Моля,за мнение... Нещо съм объркана... Търси се анемия,а поне референтно,такава не виждам....
А защо не са изследвани жск, феритин трансферин и морфология на еритроцити? Високомазнинно ли се храниш? От въпросните изследвания към подозрение за анемия насочват високите нива на mcv и mch макар и в граница. Изследвай и фолиева.


Ендокринолога каза,че съм ок. Повече изследвания не назначи.
Не се храня високомазнинно,ям си всичко,но почти нямам дни без месото да присъства в 1 от храненията.
Повод за тези изследвания,колкото и да е странно,е сърцебиене,придружено с висок пулс - до 150 удара в минута.
Кризите ги получавам в седнало или легнало положение. Правени са многократно ЕКГ,слагах и Холгер и нищо....
Последното изследване на ТСХ и ФТ 4 са ми ок,назад в темата ги постнах.
Трябвало е да изследваш и фт3, който е активния хормон и участва в процесите, месо всеки ден не е добра идея, защото кортизола ти е висок и е напълно възможна причина за това скачане на пулса. Животинските храни вдигат хормоните на стреса, защото отделят повече отпадъчни вещества, хубаво е да се провери и инсулин, глюкоза и гликиран хемоглобин.
Мда, и моят холестерол е висок, и искат да ми набутат статини, вместо да оправиме хипото😠
Според мен най-добрия вариант е това да се случи по естествен начин с промяна в храненето, не трябва да се забравя, че организма произвежда само 80% от холестерола, останалите 20% се влияят пряко от храната (а за да е така има причина).

# 455
  • Мнения: 205
А, завишения кортизол какво показва?

Нали тахикардията се свързва с хипер, докато брадикардията с хипо?

Аз съм с хипо функция. Не знам какво показва. Ендокринолога ми каза да взимам магнезий 😐😐😑. Аз, естествено взимам,но смятам да пробвам да го сваля с ашваганда.

Ще се наложи да редуцирам приема на месо .. Sad
Макар,че не мога да си го позволя,защото съм с поднормено тегло - 177см/54кг......

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 12:02 от ивка1986

# 456
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Излезнаха ми резултатите и се чудя какво да правя?!
По цял ден съм уморена, следобед е най-зле, спя като пън. Вода не събирам.
Сега съм на 62,5, като взимам по 50 и започвам да събирам вода.
Доки каза: супер резултати 🙈
Последен ден преди отпуска е!

# 457
  • Мнения: 28
Здравейте, реших да си самоназнача изследвания заради необяснимо качване на доста килограми през бременноста които все още не мога да сваля. Първите резултати са от Май с които отидох на ендокринолог и той каза че уж били добре. Погледна жлезата на ехограф и каза че има структурни изменения и ми назначи и други изследвания, но следващият ми преглед е чак другия месец.Ще помоля да изкажете мнение. Благодаря предварително!


Тези са от Май



А тези от преди седмица


Здравейте днес бях на лекар и ми изписа селен и сиофор. Според вас да пия ли сиофор или да пробвам първо само с режим да оправя нещата. Вече от половин месец съм на НВВМХ и ми се отразява много добре. Каза че ми изписва селена за жлезата, но да изпия само една опаковка от 90 таблетки. Знаете ли  защо само една... Благодаря ви предварително!

# 458
  • Мнения: 11 906
asyalein за дефицити проверявала ли си скоро - желязо, В12, фолиева, Д ? При всички тях има умора.


Минчева по принцип селен не се пие без изследване, може да нямаш нужда и да се предозираш  с него. Затова някои лекари изписват за по-кратък период, други го раздават като бонбони за дълъг прием, което е грешно. Не прави чудеса с жлезата така или иначе, в смисъл ако съжаляваш, че няма да го пиеш по-дълго време.

Относно инсулина, други момичета ще се включат с повече опит. Но първо да знаете, че за щитовидната не е добре да сте на много ниски въглехидрати, говорили сме назад в темата и тази и другите. Иначе според мен може да опитате за 2-3 месеца и да видите как се повлиява инсулина от хранителния режим.

# 459
  • Мнения: 28
Това е едно примерно дневно меню:
Не закусвам.Към 1 2 часа ям един омлет със сирене и половин домат и след това към 6 7 8 часа ям свинска или пилешка пържоли пак с някаква салата. Иьключила съм напълно всякаква захар и тестени продукти. Не пия нищо освен вода. Ще бъда благодарна ако кажете дали е добре или трябва да включа още въглехидрати.

# 460
  • Мнения: 1 527
Почти никакви въглехидрати нямаш и ще забавиш функцията на щж. Можеш да включиш за закуска филия с масло и чаша айрян. Между обяд и вечеря по 1/2 филия с половин плод, както и на обяд и вечеря по половин плод след основното хранене. Сиренето в омлета да не е повече от 30-40 гр., защото то също е инсулиногенно, освен, че е и мазна храна.

# 461
  • Мнения: 20 242

Мда, и моят холестерол е висок, и искат да ми набутат статини, вместо да оправиме хипото😠
Според мен най-добрия вариант е това да се случи по естествен начин с промяна в храненето, не трябва да се забравя, че организма произвежда само 80% от холестерола, останалите 20% се влияят пряко от храната (а за да е така има причина).
Според теб в каква насока трябва да се пипне храненето?
Аз не виждам накъде вече, но един страничен поглед понякога помага.
🤔

# 462
  • Мнения: 28
bongobongo Хляба много ме обърква. От него много пълнея. Така се докарах до тук а не съм ядяла повече от колкото си написала.А и нали хляба съдържа глутен а той не е ок за ЩЖ.Мога ли да вкарам въглехидрати с бяло фрапе от време на време че само то ми липсва и ако не с какво друго освен хляб мога да си набавя необходимите въглехидрати.

# 463
  • Мнения: 1 527
Можеш да правиш хляб от безглутеново брашно, елда, лимец, бананов (той е малко като сладкиш). Можеш да го замениш с около 300 гр зеленчуци за обяд и вечеря. Не е виновен хлябът, а ИР за пълнеенето. Клетките ти не реагират правилно на отделения инсулин в тялото. Фрапето можеш да го пиеш сутрин, без захар с 30 гр протеин или на обяд, като махнеш сиренето от омлета. Но с него ще вкараш по-скоро мазнина, отколкото въглехидрат (ако е без захар), което пак е по-добър вариант. Сутрин ти е важно да е без захар, за да не изстрелваш инсулина високо още от началото на деня.

# 464
  • Мнения: 28
Добре Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт