Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 66

  • 38 975
  • 729
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 63
bongobongo Хляба много ме обърква. От него много пълнея. Така се докарах до тук а не съм ядяла повече от колкото си написала.А и нали хляба съдържа глутен а той не е ок за ЩЖ.Мога ли да вкарам въглехидрати с бяло фрапе от време на време че само то ми липсва и ако не с какво друго освен хляб мога да си набавя необходимите въглехидрати.
със зеленчуци и плодове, ядки, семена, киноа, овес (но ти не закусваш, така че той отпада; много хора хранят овеса и го избягват, но според мен е смислена закуска).

Пробвай канела в кафето или индийско кафе с куркума, джинджифил и канела. Може и на лимонада с лимон през лятото. Или в чай от джинджифил. Вършат чудеса;

# 466
  • Мнения: 28
guantanamera Благодаря! Значи ще заложа на плодове, зеленчуци и ядки, че кафе не обичам по принцип. Във фрапето слагам малко колкото за аромат.

# 467
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
А, завишения кортизол какво показва?

Нали тахикардията се свързва с хипер, докато брадикардията с хипо?

Аз съм с хипо функция. Не знам какво показва. Ендокринолога ми каза да взимам магнезий 😐😐😑. Аз, естествено взимам,но смятам да пробвам да го сваля с ашваганда.

Ще се наложи да редуцирам приема на месо .. Sad
Макар,че не мога да си го позволя,защото съм с поднормено тегло - 177см/54кг......
Да не ядеш образно казано по две хапки, тялото без значение женско или мъжко има нужда от достатъчно количество протеин, а жените с поднормено тегло обикновено имат навика да намаляват неусетно количествата.
Здравейте, реших да си самоназнача изследвания заради необяснимо качване на доста килограми през бременноста които все още не мога да сваля. Първите резултати са от Май с които отидох на ендокринолог и той каза че уж били добре. Погледна жлезата на ехограф и каза че има структурни изменения и ми назначи и други изследвания, но следващият ми преглед е чак другия месец.Ще помоля да изкажете мнение. Благодаря предварително!


Тези са от Май



А тези от преди седмица


Здравейте днес бях на лекар и ми изписа селен и сиофор. Според вас да пия ли сиофор или да пробвам първо само с режим да оправя нещата. Вече от половин месец съм на НВВМХ и ми се отразява много добре. Каза че ми изписва селена за жлезата, но да изпия само една опаковка от 90 таблетки. Знаете ли  защо само една... Благодаря ви предварително!
Имаш хашимото и хипофункция в начален стадий (още на първото изследване фт4 е бил нисък, на второто се влошил още съответно тсх се е вдигнал), имаш и инсулинова резистентност, за селена нещата са спорни, ако решиш да пиеш трябва да е поне 200 мкг и да е селенометионин (а не селенова мая), за вм-нвх съм говорил прекалено много, че изобщо не е добре за щж, ако искаш да свалиш инсулина, премахни екстрахираните мазнини и почни да използваш за омазняване сурови семена и ядки. При проблеми с щитовидната жлеза, черния дроб губи способността си да съхранява и освобождава гликоген, когато е нужен за да държи кръвната захар стабилна между храненията, освен това хора с ир имат високи нива на циркулиращи свободни мастни киселини в кръвта си, а те блокират клетките да могат да използват или метаболизират кръвната захар.

Мда, и моят холестерол е висок, и искат да ми набутат статини, вместо да оправиме хипото😠
Според мен най-добрия вариант е това да се случи по естествен начин с промяна в храненето, не трябва да се забравя, че организма произвежда само 80% от холестерола, останалите 20% се влияят пряко от храната (а за да е така има причина).
Според теб в каква насока трябва да се пипне храненето?
Аз не виждам накъде вече, но един страничен поглед понякога помага.
🤔
Ами не знам как се храниш, но в общи линии посоката е една и съща наблягане на сурова растителна храна и намаляване на животинските храни. Суровите семена и ядки също са добра идея, както и грейпфрута.

# 468
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Mibobo, смятах да ги пускам с щитовидните, но ми изкараха такава цена, че реших другаде да ги пусна.
Още не съм тоест.
В случая ме интересува защо ФТ 4 и ТСХ вървят нагоре, а ФТ3 е ниско.
Какво да правя?

За глутена: лимецът съдържа глутен!
Въглехидрати е най-добре от кореноплодни, които са сварени и после изстинали заради resistant starch. Картофи, моркови,пащърнак,целина - сварени на пара предния ден. Цели най-добре.

# 469
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Относно вм-нвх и защо всъщност не е най-доброто за здравето.
Скрит текст:
Много от настоящите препоръки са в подкрепа на ниско-въглехидратния „топящ мазнините подход“. Той е „подкрепен“ от всякакъв вид небивалици като „въглехидратите не са от съществено значение за нашия хранителен режим“, „въглехидратите водят до дисрегулация на кръвната захар“, „изгарянето на мазнини води до загуба на мазнините по тялото“ и „нашите предшественици не са се хранели с въглехидрати“.

Налице са много различия между ефектите от консумацията на въглехидрати и мазнини, които могат да се изследват, включващи техните взаимовръзки с различни хормони, ефекта им върху кръвната захар, разпространението им в тялото, както и други като вариациите между различните видове въглехидрати и мазнини. Отговорите на въпросите, които противопоставянето на двата вида хранителни вещества поставя могат да бъдат достатъчно ясни, ако погледнем от биоенергетичната страна.

Ние никога не горим само въглехидрати или само мазнини, винаги са свързани в някаква комбинация, но кое от тях е доминиращо вещество в добива на енергия е от голямо значение.
Окисление на въглехидрати срещу окисление на мазнини

Когато говорим за окисление на въглехидратите и мазнините в процеса на митохондриалното клетъчно дишане, основна част от процесите са същите –  след като една от тези две субстанции се преобразува в ацетил – СоА (ACoA), останалото е идентично.

Но съществуват няколко основни различия между окислението на въглехидратите и мазнините, които се случват преди те да се превърнат в ACoA. Тези различия може да изглеждат малки, но са отговорни за значително по-високата ефикасност на окислението на глюкозата, отколкото тази на мазнините.

Окислението на въглехидратите започва с гликолиза, където глюкозата се преобразува в пирогроздена киселина и после или в лактат, или в ACoA. За всяка молекула ACoA, която  се образува чрез този процес, се произвеждат 1 нетна молекула АТФ(аденозин-трифосфат), 2 молекули НАДФ (никотин-амид-денуклеотид-фосфат) и 1 молекула въглероден диоксид.

От друга страна окислението на мазнините, започва с бета-окисление, където мастната киселина се преобразува в ACoA. За всяка образувана молекула ACoA чрез този процес, се произвеждат средно 1 молекула НАДФ и 1 молекула ФАД2(флавин-аденин-динуклеотид).

Съществуват две ключови различия, които имат значителен ефект върху митохондриалното клетъчно дишане:

    Допълнителното производство на СО2 при окислението на глюкозата, и
    Преместването на 1 молекула НАДФ с 1 молекула ФАД2 при окислението на мазнините.

Въглеродният диоксид – просто отпадъчен продукт?

СО2 често се смята за отпадъчен продукт на клетъчното дишане, но това не е вярно. Всъщност, СО2 е съставка със защитна функция.

Окислението на въглехидратите произвежда 50% повече СО2 от окислението на мазнините, което е едно главно различие, което има драстичен ефект върху ефективността на клетъчното дишане по две причини.

Първата от тях е, че въглеродният диоксид е жизнено-важен за правилната оксигенация на клетките. Те изискват кислород за ефективно производство на енергия, а кислородът участва като краен рецепторен електрон в транспортната верига. За да се достави от белите дробове до клетките на тялото, кислородът се пренася от кръвта от еритроцитите чрез протеин, наречен хемоглобин, който има възможностите да се свързва с О2 и с СО2.

В среда с ниски концентрации на СО2, хемоглобинът освобождава СО2 и се свързва с О2 – процес наречен ефект на Холдейн. Това позволява на еритроцитите да се освободят от въглеродния диоксид и да прихваща молекули кислород в белите дробове. В среди с високи концентрации на СО2, хемоглобинът освобождава О2 и се свързва с СО2, процес известен като ефект на Бор. Това позволява на червените кръвни телца да разтоварват кислород в тъканите, кадето той е необходим за производството на енергия.

И така, когато клетките произвеждат повече въглероден диоксид, както при окислението на глюкозата, тъканите получават повече кислород. Когато клетките не произвеждат достатъчно СО2 и по този начин предотвратяват достатъчното захранване с кислород, глюкозата се преобразува в лактат,  за разлика от ACoA. Тогава функцията на електрон-транспортната верига се нарушава, като драстично инхибира енергийното производство и повишава производството на реактивни разновидности на кислорода.

(бележка: СО2 също е мощен вазодилататор /разширяващ съдовете/, което още повече допринася за доставките на кислород към тъканите.)

Второ, СО2 работи като мощен протектов срещу реактивните разновидности на кислорода, реактивните разновидности на азота, като и липидната пероксидация.

Всички тези съставки вредят на нашите клетки и потискат производството на енергия, което прави защитата срещу тях изключително важна.

Вземайки предвид всички тези фактори, повишената продукция на въглероден диоксид като резултат от окислението на глюкозата се оказва значително по-ефективна за митохондриалното клетъчно дишане, отколкото при окислението на мазнините.
НАДФ срещу ФАД

НАДФ и ФАД са носители на електрони в електронната транспортна верига, което позволява произвеждането на АТФ. НАДФ донася електрони до комплекс I от веригата, докато ФАД дава електрони при комплекс II. Двата комплекса се конкурират за един и същи електронен акцептор – убихинон (Коензим Q).

Окислението на глюкозата произвежда около 25% повече НАДФ и на половина по-малко ФАД2, отколкото при окислението на мазнините. Заедно, това довежда до нива на ФАД2 и НАДФ около 2,5 пъти по-ниски от тези при окислението на мазнините (10, 11) . Тези разлики имат огромен ефект върху целия процес на клетъчното дишане. Поради факта, че ФАД доставя електрони при комплекс II, той редуцира количеството на достъпния за електрони убихенон при комплекс I, което довежда до надстрояването на електрони при комплекс I. В резултат на това се появяват два основни проблема.

Първо, се повишава електронното изтичане при комплекс I, което повишава производството на разновидностите на реактивен кислород, специално на супероксид.

Разновидностите на реактивния кислород причиняват оксидативен стрес в клетката, увреждат я и потискат производството на енергия.

Второ, натрупването на електрони при комплекс I редуцира отдаването им от НАДФ, което довежда до надграждането на НАДФ и понижаването на съотношението на НАД+ до НАДФ.

Съотношението на НАД+ към НАДФ е основен контролиращ фактор на клетъчното дишане и има пряко отношение към процесите на стареенето, рака, диабета, невродегенеративните процеси и др.

Ниско съотношение на НАД/НАДФ потиска изоцетрат дехидрогеназата, ограничаващ фактор на цикъла на Кребс (или цикъл на лимонената киселина). Това намалява активността на този процес и довежда до натрупването на цитрат, който потиска фосфо-фрукто-киназата. Тя от своя страна е ограничаващ фактор при гликолизата и довежда до натрупването на ACoA.

Ниско съотношение на НАД/НАДФ също потиска пируват-дехидрогеназата, която е отговорна за свързването на гликолизата в цикъла на Кребс. Натрупването на  ACoA след това инхибира пируват-дехидрогеназата към лактат, а не към ACoA.

Потискането на окислението на глюкозата от окислението на мазнини чрез тези механизми е познато като цикъл на Рандъл и той е отговорен а инсулиновата резистентност, предизвикана от приема на мазни храни и диети. Това разбира се е отговор на адаптация към използването на мазнините като основен източник на енергия.

В това състояние, гликолизата е потисната до по-ниски нива на пируват-дехидрогеназата. Така се произвежда по-голямо количество лактат, който сам по себе си е проблемен. Ниското съотношение на НАД/НАДФ редуцира дейността на цикъла на Кребс чрез потискането на изоцитрат дехидрогеназа, което забавя производството на енергия.

Като цяло, окислението на мазнините драстично редуцира ефективността на производството на енергия и в същото време повишава нивата на реактивния кислород, което има разрушителен и дестабилизиращ ефект.
Какво означава това за нашето здраве?

Мазнините са нашият запас от гориво, складиран за времето, когато не са налични въглехидрати, като недостиг на храна или гладуване. Това се доказва от факта, че присъствието на въглехидрати, или техния недостиг е това което определя относителния обем на окислението на мазнини. Така че, когато разчитаме на мазнините за източник на енергия, не е изненадващо, че съществуват механизми, които забавят енергийното производство – защото това ни позволява да оцелеем по-дълго време в такъв вид стресови ситуации.

Много от нашите тъкани могат да съществуват с енергия, набавена от мазнини. Въпреки това, ясно е, че за мозъка – нашия най-енергоемък орган, мазнините просто не могат да доставят достатъчно енергия, за да се обезпечи неговата правилна функция. Ето защо захарите и кетоните се явяват това необходимо гориво.

Добре ли е това за здравето? Енергията лежи в основата на нашето здраве и позволява на телата ни да функционират правилно. Дефицитът на енергия е на практика в основната причина за появата на всички хронични заболявания, както и за покачването на теглото.

Заслужава си да се подчертае, че окислението на мазнини не е най-често срещаната причина за енергиен дефицит.

Енергийният дефицит е най-често резултат от разнообразни фактори, които пречат на окислението на глюкозата, като поли-ненаситените мастни киселини (PUFA) или ендотоксини, дори и в случаи на адекватна глюкозна наличност. В това отношение, окислението на мастни киселини също частично е потиснато в резултат на наличието на високи количества на глюкоза и инсулин.

В резултат се потиска окислението на глюкоза и мазнини, което води до тежък дефицит на енергия и екстремен стрес.

Ето защо здравето се подобрява, когато започнем с ниско-въглехидратна или кетогенна диета, поне в началото. Чрез понижаване на наличната глюкоза, се супресира инсулинът, като в същото време окислението на мастните киселини и производството на кетон се повишават, за да може да се повиши продукцията на енергия, необходима за подобряването на функциите.

Това може да е много по-добра ситуация, отколкото ако е потиснато окислението и на глюкозата, и на мазнините, но в никакъв случай не е идеална. Като се има предвид, че окислението на въглехидратите предоставя повече енергия и по по-ефективен начин, и че енергията е задвижващата сила на нашето здраве, идеалната ситуация е да се осигури колкото се може повече източници на енергия от въглехидрати.

Разбира се, това не означава, че трябва изцяло да отбягваме мазнините. Мазнините имат голямо значение за тялото, което се простира отвъд това да бъдат източник на енергия. Те са структурен компонент на клетките и имат антимикробен ефект. Можем да произвеждаме мазнини ендогенно за изпълнението на тези предназначения, без да се налага да се консумират отвън. Това не означава обаче, че трябва да се елиминират от храната, докато въглехидратите са нашия основен източник на гориво.

# 470
  • Мнения: 934
Добре, а все пак има ли хора освен с хипофункция, и ИР, които са успели да регулират и показателите, и теглото си до оптималните такива? Биха ли дали примерно меню и режим, физическо натоварване? На мен ми е много по-трудно да съставя т. нар. балансиран режим, отколкото НВ, който аз следвам и не се замислям.
С племенницата ми засега подходът е такъв, че въглехидратите ѝ идват от зеленнчуци, яде доста салати, някои плодове и понякога млечни (козе сирене и кисело мляко, извара от краве мляко, чедар), печени батати и оризови спагети. Това са въглехидратите, които си позволява, съобразени с препоръките на ендокриноложката и вкусовите ѝ предпочитания (а и моите кулинарни умения).
На мен все ми се струват много, но аз съм вече с промит мозък, така да го кажем.

# 471
  • Мнения: 205
А, завишения кортизол какво показва?

Нали тахикардията се свързва с хипер, докато брадикардията с хипо?

Аз съм с хипо функция. Не знам какво показва. Ендокринолога ми каза да взимам магнезий 😐😐😑. Аз, естествено взимам,но смятам да пробвам да го сваля с ашваганда.

Ще се наложи да редуцирам приема на месо .. Sad
Макар,че не мога да си го позволя,защото съм с поднормено тегло - 177см/54кг......
Да не ядеш образно казано по две хапки, тялото без значение женско или мъжко има нужда от достатъчно количество протеин, а жените с поднормено тегло обикновено имат навика да намаляват неусетно количествата.



Ям доста,имам в предвид и като количество/порция,и като брой хранения на ден.. Пия и протеин за спортисти.
Работата ми е често с физически натоварвания и много вървяхме в един периметър. Може би и това е проблем за не задържане на килограми.
А най-лошото е,че пуша.

 p.s Благодаря за отзива Джереми. Simple Smile

# 472
  • Мнения: 28
jerami Благодаря за отговора. Според теб кой хранителен режим е подходящ за моя случай? Благодаря предварително!

# 473
  • Мнения: 229
Здравейте! Преди два дни си пуснах изследване на TSH, FT4, FT3.

Днес излязоха:
TSH 7.81      (0.27 -  4.2)
FT4 14.98      (12 - 22)
FT3 4.84        (3.1 - 6.8 )

Малко предистория. Преди няколко години ми откриха Хашимото със завишени антитела и пих хормон около две години, като TSH пак  си играеше нагоре  надолу а на всичкото отгоре ендокринолога ми вдигна дозата до 0.75мг всеки ден. Съседка ми е с отстранена жлеза и пие 100мг дневно а аз бях на 0.75мг. Както и да е откриха ми и два малки псевдовъзела които казаха че не били злокачествени още при първото ми посещение при ендокринолог.
В крайна сметка преди около година и половина си спрях хормона и реших да не го пия повече. Така до преди два дни когато реших да видя каква е хавата. Емииии коментарите ги оставям на вас. Simple Smile, дали ще мога да си карам без хормон или дали бих могъл да коригирам нещата по натурален начин? Антитела не съм пускал този път защото нямаше Бодимед (според мен там са най точни) наоколо, а тези ги пуснах в Синево. Незнам на вас как ви се виждат, но аз очаквах резултатите да бъдат катастрофални за всеки един показател. А те ми показват субклиничен хипотиреоидизм. Поздрави. Simple Smile

# 474
  • Мнения: 4 775
Хормон само на базата на TSH ли е изписан? Какви са били стойностите FT3 и 4

# 475
  • Мнения: 229
Хормон само на базата на TSH ли е изписан? Какви са били стойностите FT3 и 4

Ако въпросът ви е към мен мисля, че да....на старите изследвания никъде не открих FT4, FT3.
Тоест само TSH TAT MAT.

# 476
  • Мнения: 5 921
Здравейте! Преди два дни си пуснах изследване на TSH, FT4, FT3.

Днес излязоха:
TSH 7.81      (0.27 -  4.2)
FT4 14.98      (12 - 22)
FT3 4.84        (3.1 - 6.8 )

Малко предистория. Преди няколко години ми откриха Хашимото със завишени антитела и пих хормон около две години, като TSH пак  си играеше нагоре  надолу а на всичкото отгоре ендокринолога ми вдигна дозата до 0.75мг всеки ден. Съседка ми е с отстранена жлеза и пие 100мг дневно а аз бях на 0.75мг. Както и да е откриха ми и два малки псевдовъзела които казаха че не били злокачествени още при първото ми посещение при ендокринолог.
В крайна сметка преди около година и половина си спрях хормона и реших да не го пия повече. Така до преди два дни когато реших да видя каква е хавата. Емииии коментарите ги оставям на вас. Simple Smile, дали ще мога да си карам без хормон или дали бих могъл да коригирам нещата по натурален начин? Антитела не съм пускал този път защото нямаше Бодимед (според мен там са най точни) наоколо, а тези ги пуснах в Синево. Незнам на вас как ви се виждат, но аз очаквах резултатите да бъдат катастрофални за всеки един показател. А те ми показват субклиничен хипотиреоидизм. Поздрави. Simple Smile

Бях го споделила в по-предишен пост, но ще се повторя - когато ме диагностицираха с Хашимото през 2016 г., моите резултати бяха много идентични с твоите, с тази разлика, че TSH ми беше "едва" 4 и нещо. Всички лекари, които посетих, потвърдиха, че жлезата е почти изцяло нефункционираща и че най-вероятно съм страдала от Хашимото в продължение на цяло десетилетие, без да разбера.
Та, недоумявам на базата на какво смяташ, че тези резултати са добри, щом човек с почти изцяло неработеща жлеза докарва подобни стойности на хормоните? На мен твоето TSH ми се вижда стряскащо високо.
Не съм с отстранена жлеза, но в момента също приемам 100 мкг. "L-Тироксин", за да поддържам показателите си в оптимални граници - това изобщо не е чак толкова висока доза и не разбирам какво те смущава.
Също, от поста ти не става ясно защо си спрял синтетичния хормон (при налично прогресиращо хронично заболяване) и защо се чудиш дали да го пиеш? Симптоми нямаш ли?
Дай малко повече инфо, за да са ти от полза последвалите коментари, защото в момента запитването ти стои малко хвърковато.

# 477
  • Мнения: 229
Здравейте! Преди два дни си пуснах изследване на TSH, FT4, FT3.

Днес излязоха:
TSH 7.81      (0.27 -  4.2)
FT4 14.98      (12 - 22)
FT3 4.84        (3.1 - 6.8 )

Малко предистория. Преди няколко години ми откриха Хашимото със завишени антитела и пих хормон около две години, като TSH пак  си играеше нагоре  надолу а на всичкото отгоре ендокринолога ми вдигна дозата до 0.75мг всеки ден. Съседка ми е с отстранена жлеза и пие 100мг дневно а аз бях на 0.75мг. Както и да е откриха ми и два малки псевдовъзела които казаха че не били злокачествени още при първото ми посещение при ендокринолог.
В крайна сметка преди около година и половина си спрях хормона и реших да не го пия повече. Така до преди два дни когато реших да видя каква е хавата. Емииии коментарите ги оставям на вас. Simple Smile, дали ще мога да си карам без хормон или дали бих могъл да коригирам нещата по натурален начин? Антитела не съм пускал този път защото нямаше Бодимед (според мен там са най точни) наоколо, а тези ги пуснах в Синево. Незнам на вас как ви се виждат, но аз очаквах резултатите да бъдат катастрофални за всеки един показател. А те ми показват субклиничен хипотиреоидизм. Поздрави. Simple Smile

Бях го споделила в по-предишен пост, но ще се повторя - когато ме диагностицираха с Хашимото през 2016 г., моите резултати бяха много идентични с твоите, с тази разлика, че TSH ми беше "едва" 4 и нещо. Всички лекари, които посетих, потвърдиха, че жлезата е почти изцяло нефункционираща и че най-вероятно съм страдала от Хашимото в продължение на цяло десетилетие, без да разбера.
Та, недоумявам на базата на какво смяташ, че тези резултати са добри, щом човек с почти изцяло неработеща жлеза докарва подобни стойности на хормоните? На мен твоето TSH ми се вижда стряскащо високо.
Не съм с отстранена жлеза, но в момента също приемам 100 мкг. "L-Тироксин", за да поддържам показателите си в оптимални граници - това изобщо не е чак толкова висока доза и не разбирам какво те смущава.
Също, от поста ти не става ясно защо си спрял синтетичния хормон (при налично прогресиращо хронично заболяване) и защо се чудиш дали да го пиеш? Симптоми нямаш ли?
Дай малко повече инфо, за да са ти от полза последвалите коментари, защото в момента запитването ти стои малко хвърковато.


Благодаря за отговора. Ами спрях защото и с него и без него не видях разлика още повече накрая бях на 0.75мг дневно а ТСХ беше 15 а никога не е бил толкова без хормона. Жлезата найстина става ленива/мързелива с него. Мен ме диагностицираха през 2012г. и понеже посетих няколко ендокринолога в България и извън България всички бяха на различни мнения. Тези извън България казаха няма да пиеш хормон ще я караш на добавки селен и др. а тези в България едва ли не както ти се изрази за тях 4 (толкова ми бе първоначално) ТСХ бе "стряскащо" трябваше веднага да се започне хормонална терапия. Опитах и със и без хормонална терапия ами не усетих разлика. Защо се чудя дали да го пия, ами Хашимотото ми го подариха "лекари" с грешна диагноза за друго нещо и от ненужните медикаменти които изпих преди години от тях получих този "подарък" и да потвърдено е не е съвпадение. От тогава насетне като видя лекар искам да му откъсна главата а от хапчета ми се повръща само от вида им. Просто притръпнах и не ми пука. Общо взето това е, лекарите им дай да те гъчат с хапове а фармацията да печата $. С една дума отвратен съм. Относно симптомите имам да, но те не отговарят на тези които се приписват на Хипофункция и Хашимото.
Искам да допълня, че прочетох доста информация и не всички лекари искат да третират с хормонална терапия пациенти с под 10 ТСХ когато другите два хормона са в норма ФТ3 ФТ4. Води се субклиничен хипотиреоидизм които има шанс да влезе в ремисия спонтанно без лечение, ноо може и обратното да влезе в тотално хипо с над 10 тогава терапията е задължителна.

# 478
  • Мнения: 1 518
Ама, твоите не са в норма. Имаш нужда от т4, а симптомите при Хашимото са най-невероятни и разнообразни. Изброеното на 1 стр е най-често срещаното. Доза се напасва минимум 1 година, като през 2 мес, ако тр се коригира с 6,25 до 12,5 мкгр нагоре или надолу (понякога дори и с по-малко). Тсх е играло нагоре, надолу, защото вероятно и с т4 сте скачали рязко нагоре, надолу.

# 479
  • Мнения: 130
Излезнаха ми резултатите и се чудя какво да правя?!
По цял ден съм уморена, следобед е най-зле, спя като пън. Вода не събирам.
Сега съм на 62,5, като взимам по 50 и започвам да събирам вода.
Доки каза: супер резултати 🙈
Последен ден преди отпуска е!


T3 ви е ниско 
И ма нас също
Четох че с екстракт от маслинови листа  се вдига,  подобрява се трасформацията   
Трябва да взимаш пробиотици на гладно
Да намаляш хляба млякото и захарта
Да се храниш с качестеени мазнини
Авокадо  кокосово масло  ядки сурови
Не трябва да се яде лютиво
Това е което знам
Провери си и реверсивния Т3

Общи условия

Активация на акаунт