Образователен говорилник - 17та сбирка на феите и елфовете

  • 30 473
  • 854
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 11 998
Точно така, вписват данните, а ваксината изхвърлят.

# 811
  • София
  • Мнения: 2 141
Нормален отговор на принуждаването за ваксиниране...
Никой не те принуждава. В крайна сметка имаш опцията за PCR/антиген тестове. Пътуването в чужбина в повечето случаи също не е задължително.

# 812
  • Мнения: 839
Санака, наистина ли? Как го правят това - трябва да изхвърлят ваксината /дозата/ и да ти запишат истински номера, иначе не виждам как ще стане.
Точно така процедират. Имам няколко познати, които имаха глупостта да се похвалят, че сертификатите им са купени...
Като чета коментарите във фейса, фалшивите сертификати тепърва ще процъфтяват, много хора адмирират подобно откровено престъпление. И това при положение, че има държави, в които хората искат да се ваксинират, а ваксините не им достигат.
Ще изкривим световната статистика на заболели въпреки ваксината. Направо ще изумим света Sweat Smile

# 813
  • Мнения: 5 425
Нормален отговор на принуждаването за ваксиниране...
Никой не те принуждава.
Мхм, причиняват си цялото главоболие с фалшивите сертификати, защото си нямат друга работа Simple Smile

# 814
  • София
  • Мнения: 2 141
Това беше първото, което си помислих. Зимата ако се натръшкат ваксинираните и го карат тежко, ще се започне с коментари как ваксината не работи.

Ежко, занимават се, защото не им се плаща и не искат да си причиняват дискомфорт. То по същата логика няма проблем някои да си купуват шофьорски книжки, защото не им се ходи на курсове.

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 16:38 от Соник

# 815
  • Мнения: 5 425
Това беше първото, което си помислих. Зимата ако се натръшкат ваксинираните и го карат тежко, ще се започне с коментари как ваксината не работи.
За желаещите има трета доза. Ако и след нея се натръшкат - значи наистина не работи.

# 816
  • Мнения: 19 296
Е, в Израел нали вече има повторно заразени или ваксинирани заразени, но го карали леко. И аз леко го изкарах. Само 2 месеца не можех да тренирам. Дет се вика не умрях. Колко му е по 4 месеца в годината човек да е парцал и да го кара леко.

# 817
  • София
  • Мнения: 6 674
Аз имам познат, заразен след ваксинация с Пфайзер - даже и не беше разбрал, малко го боляло гърло. Беше заразил неваксинираната си приятелка обаче и оттам разбраха - пусна си и той тест и се оказа с Ковид. Та толкова леко нямам проблем да го карам след ваксина. Мисля, че без ваксина по-тежко ще го изкарам. Тези с фалшивите не ги разбирам.

# 818
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Че има ли места? Може и без кола, плажът на Оазис е отдолу, селото е на километър. Аз ходя в Лозенец от векове, но там не съм бил, та лично не знам. Кръчмата им става.
Обаче имам един богат турбогъзар от фенклуба, той ходеше редовно преди да си купи къща. Та, познавайки човека, би следвало и хотелът да става😀

А, аз за тази година вече нямам свободно време, така че не съм проверявала има или няма. Евентуално догодина. Макар че ми се върти за Албания, та ще видя..

# 819
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз с един малко нелайфстайл въпрос Simple Smile Някой сеща ли се за летен математически лагер за деца до 4 клас? Гледам има за Кенгуруто, но това май е само със специална покана. И също ми е интересно лятното училище към АК - някой може ли да даде отзиви? Simple Smile

# 820
  • Мнения: 5 425
Летният лагер на АК не е АК. Готин е, но освен територията на АК има малко общо с колежа.
Летен математически лагер за 4-ти клас...не е ли по-добре екскурзионно летуване в Родопите например? Поне при нас беше предпочитаната опция.

# 821
  • София
  • Мнения: 7 277
Е добре де - дай някаква препоръка за лагер Simple Smile (ама твоите са големи вече, от къде ще ги знаеш тези лагери).

# 822
  • Мнения: 1 445
Е добре де - дай някаква препоръка за лагер Simple Smile (ама твоите са големи вече, от къде ще ги знаеш тези лагери).

Аш,виж байкериа. Аз записах моята на “С дъх на смола за малките”. Лагерът ще е палатков в Родопите.

Едит:не говоря за математически лагер Joy

# 823
  • София
  • Мнения: 9 558
Аш, едно време имаше летни (и пролетни и зимни) лагери  на с Кортезов на Слънчев бряг. Поканата беше за деца изкарала над определен % точки от максимума на Черноризец Храбър. Но лагера беше в началото на юли.
Аз бих ти препоръчала летните училища към фондация Миню Балкански. Провери какви школи (физика, астрономия, математика, изкуства..) има  през август и дали има места.
На горните е ходила голямата ми дъщеря и много, много и харесваше. На лагерите с Кортезов е  много весело, имат теоретични занимания, а решаването на задачи  винаги е като игра - състезания, ориентиране, решаване на пъзели....

# 824
  • Мнения: 19 296
И на Академия 21 век имаше лагери с Кортезов, но трябваше някакъв рейтинг от няколко състезания. Все пак си мисля, че ако не са запълнени бройките, ще вземат и други деца. Преди бяха август месец. Не знам дали го има вече.
Университет за деца имат лагери в различни направления. Виж дали няма забавна математика. Върти ми се, че навремето предлагаха нещо подобно.
Намерих ги, но тече точно в момента https://uni4kids.bg/summer-academies/
А за забавен лагер без математика нашият фаворит е Здравей здраве, но местата се запълват около седмица след обявяване на датите още април някъде.

Харесвам замисъла на Байкария, но не мога да си представя да я пусна цяла седмица на палатки. Ако всичко е наред, по-другия уикенд отиваме точно на палатки, ама за два дена. За седмица ми е направо непонятно без течаща вода.

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 09:36 от Дъждец

Общи условия

Активация на акаунт