Идвам да ви съобщавам, че през ФЕВРУАРИ мама аз ще ставам!

  • 24 354
  • 719
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 652
Здравейте,

Записвам се колебливо тук на 2-ри ден закъснение, но пък с 2 уринарни положителни и 1 кръвен с ЧХГ 62 Simple Smile Малко се притеснявам, че е рано, но пък ми е първа бременност, нямам представа от нищо и искам да има къде да си задавам глупавите въпроси хехехе Също така като ви чета ми е по-спокойно, всички явно имаме подобни притеснения.

Според приложенията в интернет съм в 4 г.с. Днес се чух с докторката, при която искам да ида на преглед и тя ми каза да ида след 2 седмици т.е. в 6-та. Та така....

# 46
  • Мнения: 348
Здравей, Оули ! Добре дошла Hug Споко, не си само ти с тъпите въпроси Sweat Smile Аз също съм, както и с притеснения дали всичко ще е наред, всеки път нещо като ме бодне някъде и подскачам, да не е да стане най- лошото Sweat Smile

# 47
  • Мнения: 652
Здравей, Оули ! Добре дошла Hug Споко, не си само ти с тъпите въпроси Sweat Smile Аз също съм, както и с притеснения дали всичко ще е наред, всеки път нещо като ме бодне някъде и подскачам, да не е да стане най- лошото Sweat Smile

Добре заварила и да, разбирам те - и аз постоянно усещам някакви бодежи ту в единия, ту в другия яйчник Laughing Отделно коремът и кръстът си ме болят едно такова тъпо, ама постоянно и само се чудя какво става. Искам вече да ходя да ме гледат на УЗ и да казват всичко наред ли е Laughing

# 48
  • Мнения: 30
Здравейте мамита 😊
Първо поздравления на всички и ви желая лека и безпроблемна бременност 🤗
Аз съм в 5 г. с + 3 и за мен е втора бременност имам си един юнак на 7 години на който мислим да кажем едва след 3-тия месец  .
Вчера бях на прегледа и се видя плодното сакче след 2 седмици пак ще ходя.
Също като вас имам болки в корема и много болезнени и чувствителни гърди питах докторката и тя каза че е нормално.
Терминът ми е 13.02.2022

# 49
  • Мнения: 119
Привет на всички и добре дошли на новопристигналите ♥️.
Моят преглед днес мина . Доктора каза ,че точката си е там каза утре да отида да пусна TSH + ПКК и ми изписа утрогестан мисля ,че се казваше не съм сигурна и не мога да разчита на рецептата ,като го купя ще ви кажа със сигурност😁 . Вие как сте иначе? А и да ви питам и на вас ли ви назначиха тези изследвания ?

Хубав и положителен ден на всички 🍀

# 50
  • Мнения: 270
Привет и от мен на новодошлите Simple Smile

Hachiky, да, аз също изследвах TSH и FT4, както и прогестерон. И на мен доктора ми е изписал по 1 таблетка утрогестан.

Аз съм другата седмица на преглед, за да видим дали расте ембриона и всичко е наред, тогава ще съм 7гс плюс няколко дни. Нямам търпение вече, ако всичко е наред вероятно след това ще кажем на роднините и на детето. Едва ли ще дочакам БХС да мине.

# 51
  • Мнения: 23
Здравейте, по моето приложение съм 5 г.с., вчера минахме преглед и установихме, че всичко си е на място и си видяхме малката точица. След 10 дни ни вика пак евнтуално да му чуем сърчицето. Предписа ми витамини и фолиева. Чета че на някои, бъдещи мами има назначение изследвания, а на мен не ми казаха нищо.Ако може да споделите за какво се отнасят тези изследвания?

# 52
  • Мнения: 652
Аз още не съм била на преглед, но знам, че ТСХ се изписва винаги. Моето си го пуснах профилактично в понеделник, защото съм с хашимото и беше височко - почти 4, въпреки че миналия месец го бях свалила до 2.5. Днес си бях на ендокринолог да ми увеличи дозата и така...
Иначе за лекарствата - засега (пак от вчера) си взех проактивно фолиева киселина, за да не чакам докато ида на преглед в края на месеца.
И понеже съм нетърпелива да чакам до 29-ти си записах един час на частно за другата седмица - ще е 5-та, надявам се да се види нещо, че искам да съм спокойна, че е разположена нормално точицата Relaxed

Виждам, че на много от вас изписват утрогестан - това стандартно ли се изписва или при някакъв проблем?

# 53
  • Мнения: 380
Здравейте, мили момичета. Аз още не смея да се зарадвам. Даже обратното - само се притеснявам и филмирам. Направо вече полудявам, всъщност…

Грешката ми е, че започнах да си правя домашни тестове твърде рано, още преди закъснение и чертичките бяха толкова бледи, че в деня на очаквания цикъл (14.05) си пуснах кръвен - излезе 80,3. Днес пак си пуснах и ЧХГ не ми се удвои - 148 е. Аз умрях от ужас, но в темата за ЧХГ ме успокояват, че удвояването е от 48 до 72 часа, т.е. да не се притеснявам… А аз не мога да спра да се притеснявам, докато не видим, че има поне сакче.
На преглед съм на 21-ви - това ще е седмица закъснение и с моето ниско ЧХГ нищо няма да се види. Но ме викат тогава, защото пък се оказа, че ТСХ ми е високо (2,77) и е опасно да го оставям така. Това пък ми е другото притеснение…
Чета постоянно страшни неща и сама си вредя…
Вие спокойни ли сте, и ако не - какво правите, за да се почувствате по-добре?

# 54
  • Мнения: 119
Owly Аз днес по календар съм 4с и 6 д и се видя точицата . Пожелавам ти от все сърце и при теб да се види,но съм чела ,че зависи много и от апаратурата . Относно утрогестана доктора не каза да има някакъв проблем предполагам ,че е стандартно или поне така се надявам.
Майка-зайка и аз съм чела ,че удвояването е от 48 до 72 часа. Пожелавам ти всичко да бъде наред. Мисли положително сега трябва да си максимално спокойна.
Иначе мойте притеснения са че аз съм отрицателен резус фактор ,а ММ е положителен ,но днес като го казах това на доктора казаха ,че те ще си го следят това нещо ,но така някак си със спокойствие ми го каза та ми поолекна .

# 55
  • Мнения: 3 010
На мен нищо не ми предписаха и никакви кръвни не пуснаха. Само ехограф. Чувствам се претупана Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 408
Бъдете спокойни, момичета, всичко ще е наред! Аз, уж вече гърмян заек, но като отидох пред кабинета онзи ден и докато чакам ужааасно много се спекох... само разни мрачни мисли взеха да ми минават, напълно осъзнавайки, че така мога само да навредя на мен и бебето. Напълно напразно се оказа всичко. 😊
Иначе, притеснения винаги ще има...сега докато се види точицата и се чуе пулса, после на БХС, после ФМ, после раждането,.. Аз се успокоявам най-вече като има с кого да си говоря по темата..

И на мен не ми казаха нищо за кръвни изследвания. 😬 С първата бременност също не си спомням веднага да съм правила.

# 57
  • Мнения: 348
Хачико, много се радвам!
Те и моите не са ми изписани веднага, утре съм на втори кръвен и в петък евентуално ще имам резултата. Ако лекарката прецени, че расте правилно, тогава другата седмица пак по същото време ме праща на изследвания, та фактически ще съм в 7+4 тогава. Не мога да ѝ разчета какви са точно, само са ТСХ и хив разчетох, но питах и в бг се правят, не са само кръвни, каза ми и уринни има. Сега стискам палци ЧХГ да е пораснало достатъчно. И изпадан в ужас от игли по принцип, пада ми кръвното, лошо ми става, та хем от това ме е страх, хем за точицата. Но гледам да си повтарям, че и да се и да не се притеснявам, каквото е писано ще стане, но ако е писано вс да е наред, то поне не трябва сама да си вредя на детето и трябва да съм спокойна и да мисля позитивно. Естествено не работи на 100% и винаги Grinning

# 58
  • Мнения: 119
Mimirita същата съм като теб ,като чуя за игла лошо ми става ,а друг е въпроса ,че един път съм припадала от кръв и един път направо ми се стъмни пред очите. Добре ,че тогава ветеринаря на кучето ми ме усвести. Но като ходих на кръвния и като знам ,че е в името на точицата и си дадох веничката без бой ,та и утре ще трябва пак 😁

# 59
  • Мнения: 652
Здравейте, мили момичета. Аз още не смея да се зарадвам. Даже обратното - само се притеснявам и филмирам. Направо вече полудявам, всъщност…

Грешката ми е, че започнах да си правя домашни тестове твърде рано, още преди закъснение и чертичките бяха толкова бледи, че в деня на очаквания цикъл (14.05) си пуснах кръвен - излезе 80,3. Днес пак си пуснах и ЧХГ не ми се удвои - 148 е. Аз умрях от ужас, но в темата за ЧХГ ме успокояват, че удвояването е от 48 до 72 часа, т.е. да не се притеснявам… А аз не мога да спра да се притеснявам, докато не видим, че има поне сакче.
На преглед съм на 21-ви - това ще е седмица закъснение и с моето ниско ЧХГ нищо няма да се види. Но ме викат тогава, защото пък се оказа, че ТСХ ми е високо (2,77) и е опасно да го оставям така. Това пък ми е другото притеснение…
Чета постоянно страшни неща и сама си вредя…
Вие спокойни ли сте, и ако не - какво правите, за да се почувствате по-добре?

Това ТСХ не е високо пиле, спокойно. Има много жени, които си изкарват съвсем нормални бременности с ТСХ по 3.5 и нагоре (защото не успяват да го свалят въпреки приема на хормон). Всичко под 3 е нормално, като разбира се, ако се повлияе и успееш да го свалиш - по-добре, но не е чак такъв повод за притеснение.
Питай ме с моето ТСХ 4 дали не съм изпаднала в тотален ужас Smile Искам да нагълтам цяла опаковка Л-тироксин, ама то ако ставаше така....

Общи условия

Активация на акаунт