НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 082
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Ще пусна в групата във фейса клипче на съня с ремонта

# 361
  • Мнения: 3 031
И аз се нареждам до тези около, които правят ремонт. През етаж често, но не ежедневно, бръмчат, стени събарят чак.
Малката, обаче, се буди по-скоро от шума на брат си.
За тичането едва ли ще тичам. За харесването имало е периоди, когато съм била и по-хубава. Липсва ми това, че нямам повод да се наглася, къде да отида. Поглеждам си дрехите в гардероба и си мисля, че ме дели цял един живот от времето, когато ги обличах.
Три години и половина само вкъщи......😏

# 362
  • Мнения: 138
Под нас също правят основен ремонт, но веднъж Адриан да е заспал между 14:00-16:00 и ще го събуди ремонт, значи Grinning
Искам във форма да вляза, че и аз дрехите само ще си ги гледам в гардероба. Само да се вмъкна в тях и с по-така дрехи ще бутам количка. Ама да не вземе да мине годината,  че се връщам на работа януари.

Вчера чух нещо ново относно захранване. Педиатърът каза, че плодовете се въвеждат сготвени на пара, а не сурови (няма предвид ЗБВ, не харесва този метод).
Не че щях да я послушам, вече доста плодове въведох Simple Smile

# 363
  • Мнения: 1 019
Аз почнах моите дрехи за навън да си ги нося вкъщи. Не всички, все още има доста, които не искам да ги омажа с пюре.

# 364
  • Мнения: 1 042
Под нас също правят основен ремонт, но веднъж Адриан да е заспал между 14:00-16:00 и ще го събуди ремонт, значи Grinning
Искам във форма да вляза, че и аз дрехите само ще си ги гледам в гардероба. Само да се вмъкна в тях и с по-така дрехи ще бутам количка. Ама да не вземе да мине годината,  че се връщам на работа януари.

Вчера чух нещо ново относно захранване. Педиатърът каза, че плодовете се въвеждат сготвени на пара, а не сурови (няма предвид ЗБВ, не харесва този метод).
Не че щях да я послушам, вече доста плодове въведох Simple Smile

Принципно е прав за плодовете. Голяма част от тях реално са choking hazard или могат да задавят бебето. Но пък меките плодове или леко презрели не виждам каква им е драмата. Как пък да не тръгна да пека банан, който чавето може да яде и така.

# 365
  • Мнения: 1 019
Печен банан наистина звучи гадно. Мисля, че добре узрели меки плодове е ок да се дават и сурови, поне така съм виждала да правят - към осем месечно беше бебчето, не ги държеше само, подаваха му в устата. Каква и е презумпцията на педиатърката, бактерии ли да няма🙂, че то нашия гризе всичко без контрол, бактерии и паразити от храната най-малко би прихванал.
P.S. Гризна ми пръста днес и усетих долу на венеца нещо да драска, не ми дава да погледна. Зъб ли е това, в смисъл дали се води, че е пробил вече или тепърва ще избива? Не за друго, Ами да знам дали мрънкането е приключило засега или тепърва да се отварям виното.

# 366
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Vessy, и в двата случая дръж виното наблизо- я за успокоение, я за празнуване за първото зъбче 😜

# 367
  • Мнения: 482
Как ли пък не, да нося дрехи за навън вкъщи. Та моите дрехи са в кърма и повръщано. 😁 Освен това, като се прибера, хвърлям всичко и слагам нещо много леко, защото постоянно ми е жега. Спя по гащи и потник, и по някое време, премятам през кръста един чаршаф. Мъжът ми още спи с една завивка. Ама то на дебелите хора, все им е топло. 🤷‍♀️
В хубавите си дрехи не мога да вляза, само си ги съзерцавам мечтаейки... имам чувството, че дебелея и от въздуха вече. Закъснява ми с 20 дни - ще гръмна! Поне знам със сигурност, че не съм бременна. 😂

# 368
  • Мнения: 1 019
Vessy, и в двата случая дръж виното наблизо- я за успокоение, я за празнуване за първото зъбче 😜
Ще празнуваме, да, но се чудя сега докато се покаже цялото пак ли ще има среднощни изпълнения или вече като е пробил венеца ще е по-спокойно.

# 369
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Vessy, и в двата случая дръж виното наблизо- я за успокоение, я за празнуване за първото зъбче 😜
Ще празнуваме, да, но се чудя сега докато се покаже цялото пак ли ще има среднощни изпълнения или вече като е пробил венеца ще е по-спокойно.
Нямам опит все още със зъбчетата 😒 но, според wonder weeks, в момента е най-най-кофти периода за цялата първа годинка и определено е вярно за Биляна, а те с Митко са през 3-4 дни родени,така че предполагам преминавате през същото-често будене,безпричинен рев и нервност, по-интересна играчка от мен няма…🥴 а в съчетание и със зъбче при вас… мъка мъка

# 370
  • Мнения: 138
Относно педиатърката и препоръката ѝ за плодовете да се дават, сготвени на пара - имаше предвид дори като се дават пюрирани! Тя не одобрява ЗБВ, та хич не става въпрос за choking hazard Grinning
Хубавото е, че имам доста представа за мен кога какво храни да давам, та затова не ме обърква Simple Smile

Иначе с моя младеж мисля вече да му давам храната под две форми - по-течна, за да минава през широк биберон, и парчета по ЗБВ. Това са вариантите при нас, като първият е успешен, я вторият мини-минимално. За други начини евентуално колкото да знам, че съм пробвала. По ЗБВ по-скоро прави нещо в опита си да си чеше венците, както и при хранене с лъжичка, но прекалено бързо приключва.

Вчера се натъкмих да излизам, но със закъснение, че таткото беше в срещи до към 20:00, обаче не можах да хвана такси и се ядосах и си се прибрах.
Много криво ми стана. Мрън, мрън.

# 371
  • София
  • Мнения: 2 497
Навсякъде препоръчват да са сварени или на пара. Вие сурови ли ги пюрирате?

Много кофти за таксито. Чак не мога да повярвам, че нощния живот отново е активен. Аз не съм се возила в такси от сто години, много мразя. Във времената, в които ходех по барове и дискотеки така се радвах на революционния нощен градски транспорт, че не мога да ви опиша Wink

# 372
  • Мнения: 138
Сурови ги пюрирам и давам.

# 373
  • Мнения: 1 019
Четох книгата на Маги. До края на седмия месец се обработвали термично плодовете ( с изключение на банан, манго и авокадо), защото така се неутрализират вещества, които може да раздразнят стомахчето на бебето. От осмия месец вече може да се дават сурови - на пюре или парченца.

# 374
  • Мнения: 138
Радвам се, че Ади е със здраво стомахче Grinning

Общи условия

Активация на акаунт