НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 137
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 019
Радвам се, че Ади е със здраво стомахче Grinning
И дано така да остане 🙂. Предполагам, че повечето такива препоръки са за презастраховане, но все пак е добре да знае човек каква логика стои зад съветите.
Аз този уикенд бях на фризьор и за три часа оставих малкия на бабите. Всичко мина добре, за първи път го оставям. Не успях да си почина пак, но явно ще трябва да свиквам. Добрата новина е, че малкият прояде. Явно зъба го е мъчил и затова е отказвал храна.

# 376
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Вашите бебчета вдигаха ли температура при никненето на зъбчетата? Ако да- колко и за какъв период? Биляна от вчера е с температура след разходка навън - варира между 37,5 и 38,4. Педиатърът каза да давам шуслерови соли 3,5,8 и да следя. Вечерта ѝ дадох панадол и спадна до 36,7 , но сега е отново 37,8.
Не знам зъб ли ще да е, вирус ли, прегряване?

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 21:42 от KOKONDRELLA

# 377
  • Мнения: 176
Вашите бебчета вдигаха ли температура при никненето на зъбчетата? Ако да- колко и за какъв период? Биляна от вчера е с температура след разходка навън - варира между 37,5 и 38,4. Педиатъра каза да давам шуслерови соли 3,5,8 и да следя. Вечерта ѝ дадох панадол и спадна до 36,7 , но сега е отново 37,8.
Не знам зъб ли ще да е, вирус ли, прегряване?
Нямаме зъб още, но знам ,че сега има вирус някакъв. Дано мине бързо всичко

# 378
  • Мнения: 5 234
Колко дневни дрямки имат дечурлигата и колко от тях са навън и колко вкъщи?

# 379
  • Мнения: 911
Моето има 3 - една 10-10:30/45 (вън), втората - 14-16 часа (в къщи) и 18:30-19 час (вън).

# 380
  • Мнения: 193
Вашите бебчета вдигаха ли температура при никненето на зъбчетата? Ако да- колко и за какъв период? Биляна от вчера е с температура след разходка навън - варира между 37,5 и 38,4. Педиатъра каза да давам шуслерови соли 3,5,8 и да следя. Вечерта ѝ дадох панадол и спадна до 36,7 , но сега е отново 37,8.
Не знам зъб ли ще да е, вирус ли, прегряване?

Може и някоя вирусче да е, а май може и от зъбче да е. На нас ни се случи по 24ти май, Петър вдигна температура 38,5 за по-малко от 24 часа и мина. След това Стефания цялата гъгнеше от сополи и секрети и започна да кашля много брутално, секретите я давеха. Отидохме на педиатър, каза, че нищо им няма, най-вероятно зъби, гърдите са чисти.
Петър повече Т не вдигна, но и до ден днешен няма зъб. Но си мисля, че може да е дори ако пробива костта някъде отдолу, знам ли Thinking
Стефания беше с яко сополи малко повече от седмица, смукахме, правихме инхалации и давахме Мукоплант Лека нощ. И отказваше да яде близо 2 седмици, искаше само да цока. На 2 юни изби зъбче, седмица по-късно още едно.

# 381
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Явно е вирус, защото втори ден е с 37,8-38 градуса. Плаче през цялото време, спи в мен само 😢 но поне хапва за сега. Много е жалничка. И аз си поплаках с нея 😭 давам, каквото ми каза педиатъра и ще видим. До 3 денонощия каза, че може да вдига температура, но ако продължи повече, ще пускаме изследвания.

# 382
  • Мнения: 229
Долните зъби не усетих как ги изкара, обаче горните е кошмар- хем я боли, хем и се спи и не може и хем сърби. Няма температура засега ( да чукна на дърво), мажа с Калгел иначе не става.
  Относно спането-става в 6-30 за мляко и заспива към 7.30 до 9, следваща дрямка от 11- 30 минути, после към 14-14,30 спи 2 часа

# 383
  • Мнения: 2 585
Кокондрела, аз чух за някакъв упорит вирус с респираторни симптоми, сополи о температура, но все си мислех, че по-големи деца засяга. Надявам се, да са зъбки. Майка ми каза, че ние сме се подсичали, разстройство сме имали като са ни минали и т.н. не, че Биляна ще се мъчи по малко, ако са зъби, но поне е по безобидно. Малкото момиче.

# 384
  • Мнения: 242
И аз долните не ги усетих, а излязоха и двата наведнъж. Имаше много лиги и чешеше постоянно, всичко беше в устата. Спи два пъти на ден по 1:30 ч, слагаме го да спи  в 20ч. Много е сладък от известно време много силно се гушка и постоянно целува. Още обаче не лази, не сяда сам. Доста по-стабилен е обаче. Децата си растат.
Кокондрела, изпращаме ви положителна енергия и бързо да се оправя беба🍀❤️

# 385
  • Мнения: 229
Кокондрела има вирус, дано се оправи бебче скоро и да мине всичко по най- безболезнения начин. Много Много стиснати палчета от нас

# 386
  • Мнения: 1 019
Кокондрела, дано бързо да смъкнете температурата, дано се окаже зъбче.

# 387
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Благодаря,момичета! Миличката нямаше никаква сила- отпусната като парцал. Заспа сама(!!!) за първи път, откакто е родена. Дадох ѝ панадол и температурата падна и малко живна сега, но гласът ѝ е променен- не знам дали от плаченето цял ден или сополки тръгват. Дано да се подобрява оттук нататък 🙏🏻

# 388
  • Мнения: 3 033
[Моето момиче кара вирусче. Няма температура, но има сополи, кашля, дави се. Много неприятно. Баткото и той го мина.

# 389
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Ужасни вируси 😵💫 Аз се чудя от къде го хвана, при положение,че има контакт само с племенниците ми,които са здрави, с баба си,баща си и мен. Когато сме на разходка сме самички и тя спи обикновено. Чудна работа,но никак не е добре положението. Днес започна и разстройство и е съвсем изтощена- лежи без да мърда,диша учестено и пари цялата. След панадол се съживява, но вече искам да ѝ спадне  изцяло гадната температура. Както няма и след 30 минути е с 38,5 и гори.
Хелинор,как е бебка?

Общи условия

Активация на акаунт