НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 249
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 143
Дано дечицата бързо се оправят от вируса!

Хм, от вчера Ади също е с течащи сополи. Нощес не знам как е дишал, защото страшно силно хъркаше, но въпреки това поне спа. Не съм сигурна какво е правилно за течащ нос да се прави.
Вчера му взеха кръв и урина (профилактичните за 6-месечните бебета), резултатите са наред.

# 391
  • Мнения: 770
Дано дечицата бързо се оправят от вируса!

Хм, от вчера Ади също е с течащи сополи. Нощес не знам как е дишал, защото страшно силно хъркаше, но въпреки това поне спа. Не съм сигурна какво е правилно за течащ нос да се прави.
Вчера му взеха кръв и урина (профилактичните за 6-месечните бебета), резултатите са наред.
Дай боже да се оправи детенцето .всички бебоци да са здрави.

# 392
  • Мнения: 3 041
Кокондрела, моето момиче е само със сополки. Няма температура. Слава богу. 🙏
Мисля, че полека го преборва. Много се поти, а не пие почти никаква вода.
Аниа, аз слагам физиологичен разствор в нослето. Няколко пъти дръпнах и с прахосмукачката.
Педиатърката каза, че нямало капки за деца под 2 години.

# 393
  • Мнения: 1 019
Много гадно с тези вируси, дано се оправят бързо дечицата.
Тези жеги са непоносими за нас, ще се опитам да го приспя навън тази вечер и да откараме част от нощта навън - докъм 23-24 се надявам.
И моят бебок не ще да пие вода, едва-едва няколко глътки му пробутвам, но си предпочита мляко. Давам му да цока често, през час почти, предлагам и вода преди това, но...и той се поти много.
На бебчо му бяха дали капки за очи, които да слагам в носа като беше малко хремав преди време. Наистина няма капки за нос за толкова малки бебета, както няма и сиропи за кашлица, но пък тях ги изписват лекарите...Абе, не сме лекари, не знаем.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 23:31 от vessy.k

# 394
  • Мнения: 1 921
Когато Марти имаше температура и разбира се по закона на всеобщата гадост намали пиенето на вода, му взех от аптеката прагчета, които се разтварят във водата. Изпиваше между 150 и 200 мл вода на ден. Да, намали млякото, но за мен беше по-важно в момента да пие водичка.
Подходящи са за бебе. Има най-различни.
Водата става леко слдникава и имаше вкус на портокал. За да го примамя, му капвах върху устата и той после пиеше.
Успех момичета и дано по-скоро минава този гаден вирус.

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 09:50 от m-angel

# 395
  • Мнения: 1 019
Какви са тези прахчета? Аз мисля да се запася с някакви електролитни прахчета за всеки случай ако тръгне да се обезводнява, но не знам дали ще му ги давам, а и трябва да прочета състава, в някои има аспартам, а във всички, които видях досега има глюкоза...дават ги за над 6 м бебета, но не знам дали е добре даго тъпча с тях, само в краен случай

# 396
  • Мнения: 404
Бързо оправяне на бебоците, дано леко го изкарат!

При нас излезнаха горните два резеца и пак почна да си хапва, не изяжда пълна порция де. Като е жега постоянно иска вода, останалото време хвърля чашата.

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 14:19 от Hydra

# 397
  • Мнения: 1 921
Веси, педиатърката ни подари едно Дехидрато Бимби. Когато влязох в аптеката да си купя още, ми казаха, че го нямат и могат да ми предложат заместител, който бил в пъти по-евтин. Мисля, че се казваше Хидратин алфа.
Първото в момента било "модерно", тъй като "зарибявали" педиатрите да го предлагат. По-късно ще погледна как се казваше точно това, което ми дадоха, но аптекар ме увери, че имало и други варианти, подходящи за бебе.
Лично аз имам голям страх от обезводняване на бебе. Племенника ми беше на 4 месеца. За един следобед след температура и повръщане се обезводни. Беше изцяло на кърма. Няма да забравя гледката, когато го карахме към спешното в 10 ч вечерта.
Не пожелавам на никого такова преживяване.
Бих направила компромис и бих дала вода с глюкоза, ако подобни прахчета не ме устройват. Еднократно не вярвам, че ще навреди толкова, колкото това, ако детето се обезводни.

# 398
  • Мнения: 1 019
angel, съгласна съм с теб, сега в жегите е опасно.

# 399
  • Мнения: 3 041
И моето дете не иска да пие вода. Пробнах с неразливна чаща, със сламка, с биберон. Не, и не. Биберонът само го дъвче, другите като ги види и почва да нервничи, да се извива. Днес се мъчих с лъжичка, ама то колко така? В тези жеги е опасно. Поти си, а памперса е сух. ☹

# 400
  • Мнения: 482
Аз пия много вода, особено в жегите. Майка ми, когато е жадна, яде кисело мляко.🤷‍♀️ Вода може да не пие със седмици, сама осъзнава колко вреди носи, но не обича и това е. Та към момента малкият пие водичка, особено в жегите бая. Но наистина при разболяване, по-добре да пие глюкоза и дори вода със захар, отколкото без хич.
Някой знае ли с каква скорост растат зъбките? Мина месец, откакто го видяхме. Уж се радвахме за зъбче, а то още като точица. С лъжичката, като чукна, се чува, но дотам. Край нас дечица, които нямаха до годинката, им пораснаха баш зъби изведнъж. Чудя се каква е тази работа.. 🤔

# 401
  • Мнения: 4 854
На нашият доста бързо пораснаха след като избиха, може би за месец бяха вече наполовина пораснали, не съм засичала обаче колко време 😃
Моят обича вода, давам му да пие, давам му и да суче често, обаче пак памперсите не са особено напишкани. Не знам дали е ок това.

# 402
  • Мнения: 1 019
Аз все се чудя вече толкова време какво значи добре напикан памперс. Колко точно трябва да тежи, например и за какъв интервал от време се пълни...следя и други признаци за обезводняване - отпадналост, хлътнали очи, учестено дишане, сухи лигавици...
Но и времето е едно сега, на най-студеното място вкъщи сме , нямаме климатик. Нашия е по памперс и пак се поти. Като се потят май не пишкат толкова, то логично де.

# 403
  • Мнения: 372
Кокондрела, как е бебка, много мъчно ми стана като четях как е... Sad

Добре, че малкият дзвер се научи да пие вода, че сега на морето доста жега и се поизпотява. Забелязвам и аз, че памперсите са по-сухи от обикновено, но пък ежедневно си има ако с нормална консистенция. До сега не сме успяли за го обезводним. Натопихме му крачетата в морето и даже се зарадва.

За зъбите и ние чакаме, от около месец забелязахме, че е подуто и педиатърката видя, но още нищо... Всякакви неща са в устата, а лигите текат ли, текат... И аз се чудя колко ще продължи това...

# 404
  • Тук... някъде
  • Мнения: 928
Днес няма вече температура, но е кисела и сънлива. Цялата се обрина-по личицето,шията, коремчето и гръбчето- било вирусен екзантем 😩
И в нейната стая няма климатик и понеже напича до обяд там, а и сме на предпоследен етаж и над нас са огромни тераси, вечер е адска жега. В момента е 27,5 градуса при нея-оставих я на отворена тераса по боденце и въобще няма да я завивам.

Общи условия

Активация на акаунт