НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 374
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 019
Кокондрела, много се радвам, че сте преминали най-трудното и вече малката е по-добре. Бързо възстановяване.

# 406
  • Мнения: 376
Само я дръж хидратирана, ако трябва дори с тампонче по някакъв начин по устата. Аз като съм била на 8 месеца едва съм прескочила трапа заради обезводняване и сега много ме е страх да не стане нещо подобно. А моята лекарка винаги ми е казвала като съм болна да приемам много течности. Стискам палци съвсем скоро да минава всичко! Не мога да си представя колко е мъчно да гледаш така едно мъниче... Sad

# 407
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте, отдавна не съм се включвала. Тончо расте, разгеле започна да се обръща и опитва да пълзи по гръб като гъсеница Joy. Седи, но се клатушка още. Не се изправя. Като цяло по-бавничко се развива двигателно, но пък е бъбрица и реди разни произволни срички. Вече качва по много малко месечно 200-300гр. Със  захранването все още гоним количество. Яде по 80-100гр максимум, понякога и по 40-50 само. И това за 30тина минути. Направо ме хваща нервата, докато се наяде. Заместено ядене няма.
За "нощния живот" Grinning вече няколко пъти излизаме с малкия вечер до по-късно. То с тия жеги през деня, дори обичайните разходки ги преместих след 19, ако не успеем рано сутрин. Та малкия заспива в количката, но после не е проблем да го приспя пак в къщи след прибирането. За нас това е вариантът, защото няма иначе кой да го гледа, че да излезем.
За килограмите и аз съм на минус от преди да забременея - кърменето плюс диетата заради хранителните непоносимости на малкия отвяха каквото бях натрупала.
Мисля скоро да го водя на кръвна картина и алерголог да видим какво е положението. Млечни не смея да му дам, защото ако аз консумирам, той продължава да има разтройство.
Бързо оздравяване на болните пожелавам. За хидратиране, мисля че Веси беше питала, погледнете и на HIPP ORS продукта, ако форума позволява линк слагам https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010020433. На каката и Хидратин Алфа съм давала едно време, но беше на 1г и малко.

# 408
  • Мнения: 69
Здравейте, мили мамчета!
Kokondrela, стискам палци да сте вече добре! Милите дечица, много ми е мъчно като са толкова малки и чисти и да са болни.
Моят вече има 7 зъба! За месец и малко излязоха. Някои не ги усетихме, при други вдига температура, но като цяло беше много спокоен.
Моят пие мляко от шише та му давам и водата в същите шишета и пие колкото вода му сложа. Може би си мисли, че е мляко, но няма значение. Пие. В каквото и друго да му дам, не ще.
За капките за нос - на една приятелка педиатърка на частно предписа за бебето й като беше на 3-4 месеца  капки сребърна вода. Ама не обикновени ми някакви специални. Много е доволна от тях. Започнали са цялото семейство да ги ползват даже. Питах я как се казват. Като ми каже ще пиша

# 409
  • Мнения: 242
По колко мл изпиват на ден децата. За толкова малки бебета пише около 200 мл на ден. Той къде успява къде не. Аз също се притеснявам от обезводняване

# 410
  • Тук... някъде
  • Мнения: 932
Откакто е болничка, вода предлагам и нощем като се събуди. Изпива около 150-180мл. Продължава и днес с плачене и нервност- на пипане венеца е гладък, но ми направи впечатление,че докато суче,много често пуска зърното и започва да плаче. С триста зора успях да ѝ огледам венеца и цялата драма с вируса се дължи на растящ зъб. Все още не е пробил,но прозира. Дано скоро пробие,че вечер се буди по 6-7 пъти с плач и съм скапана 😵💫😩

# 411
  • Мнения: 2 745
Ох леле милото. А кой зъб?

# 412
  • Тук... някъде
  • Мнения: 932
Дух, първо зъбче-долу в ляво

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 09:45 от KOKONDRELLA

# 413
  • Мнения: 606
Бързо оздравяване на всички, дано мине бързо!
Аз не съм се включвала от известно време,
Калоян с всеки ден е ново човече. За седмица започна да се изправя, пълзи, сяда. Не казва нищо, неговите си неща крещи, произволни звуци ( дори не са срички). Вече е вещ с паяка, обикаля и "шета" 😂 най-интерсно му е коша за боклук и шкафа с подправките.
При нас също има драма с един зъб (още няма никакъв), също долу в ляво. Виждам, че е побелял венеца, постоянно ме гризе и мрънка с пръст в устата. Последните дни отказа да яде, хапва много малко, още го кърмя, но вече слабо казано кърмя. Цока 2 мин и започва да ме удря и да плаче. Давам другата и пак същото. Усещам кога потича кърмата, но мисля, че положението в към отбиване. (Мисля, че е малко на психична основа, понеже баба ми от месец е на легло.) Твърда храна отказва след по-малко от 50гр. Като преди изяждаше тройно. Чувала съм, че като избива зъб е нормално. Вчера изяде 2 резенчета сладък картоф и малко плодове. Вода поне за сега пие. Успявам да му дам докато е сънен - преди и след сън.  
Има ли други бебчета без зъби?

Какво давате за СЗ? Ако съм въвела млечни (сирене и масло, днес ще опитам и с кисело мляко), мога ли да давам млечна каша или да правя кремчета с мляко или дори през термична обработка прясното мляко си е забранено? Тази седмица сме при личната и ще видя и нейното мнение, но все пак да ви питам и вас 😂 помня, че кака ми даваше на нейните някакви каши от едни картонени опаковки (все едно като сокчета) направо в шишето за мляко 🤔 не знам има ли такива сега, не съм срещала, май бяха с бисквити или тя им слагаше 🤷. Кога започнахте и закуска да предлагате?

# 414
  • Мнения: 229
Вода изпива 1 шише на ден,че и повече. Смених шишето с такова с дръжки с плосък мек накрайник и си пие от него. Мляко сутрин и вечер 150-210мл на ядене. СЗ(преди обед)-Кускус на Бебелан, попара, каши, бисквитки с кисело мляко, СЗ- плодови пюрета, пюрета с йогурт.
  За мамите на момичета-мислите ли да пробивате ушенцата и кога, защото предимно на 25 март на Благовец пробиват ушите,но ми се стори,че ще и още мъничка, а за другия пък голяма и ще си пипа ушенцата постоянно , та мисля сега лятото.  Каката беше навършили 6 месеца, когато пробих ушенцата с пистолет, изобщо не усети, даже се смееше

# 415
  • Мнения: 2 745
Цвети и Божо няма ни един зъб, споко. Освен това не пълзи истински ми някак си се придвижва чрез въртене Joy

Прясно мляко след годинка и нещо. За СЗ обикновено давам плодово пюре вътре я със спелта, я с някакво такова глутеново нещо. Ще почна тия дни да му правя бебешки бисквити. И ние сме въвели масло и сирене, чудя се КМ кога е

# 416
  • Мнения: 404
Дух, дай рецептата за бебешките бисквити, моля те.

При нас давам сутрин закуската, защото въвеждам плодове и глутен, караме я на инстантите каши + плодово пюре. Малкият е залепен за мен и абсурд даже един картоф да сваря през деня. Ако излезна от стаята или му обърна гръб, почва да плаче тъжно, та сега много се гушкаме.

# 417
  • Мнения: 376
И аз вече се чудя какво да давам следобед. Всъщност следобедното хранене ли е второто, което е добре да се замести? До сега давах оризова и елда каши, като ги правех с АМ и слагах плодове, само че вече втръсва и е еднотипно. Аз кисело мляко вече няколко пъти докато ядях съм му давала по около чаена лъжичка, харесва му, но внимавам, но не го броя за въведено още.

По повод млечните - от къде вземате сирене, например?

И при нас няма зъби, чакаме. За сметка на това обаче си хапе и дъвче.

# 418
  • Мнения: 177
Зъби няма, но днес е с температура от 13ч. 38 си държи .смъкне малко и пак. Доктор каза червено гърло. Дърпа си ушите. Давам Панадол, и чорапи с оцет, капах капки за уши . Ще е тежка нощ. Изписа антибиотик, но утре се прибираме и първо ще я види нейния лекар

# 419
  • Мнения: 770
Аз да попитам от две седмици въвеждам жълтък.
Кога мога да въведа глутен и как се въвежда.
7 месеца и 22 дни е бебо.
Педиатърката ни каза че от другия месец ще почнем със попарата.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт