НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 097
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 176
Като говорим за търпение - колко време отнема храненето при вас - ние откарваме от половин час до час и нещо. Не знам аз ли бързо се отказвам или какво.
В началото за 5-10 минути си изяждаше. Сега към 20. То е въртене ,търси кучето,иска играчки,тъпче ръцете в устата. Става мазало...

# 241
  • Мнения: 1 019
Helinor, подариха ми една книга - Най-щастливото дете на Харви Карп. Тя е за съжителстване с тодлъри. Докторът препоръчва да почнеш да прилагаш нещата в книгата откъм деветмесечна възраст. Не съм я изчела цялата, но доста логично и простичко ми звучат нещата, мисля да се вода по тази книга. Има разни трикчета как да пресечеш тръшкането например и т.н. Разбира се, не очаквам да мине всичко гладко, все ще има изненади...но ми харесва като отправна точка да почна с тази книга.

# 242
  • Мнения: 404
И аз имам същата книга, ама още не съм я прочела. Харесва ми, че д-р. Карп е онзи с техниката за успокояване, която си е доста добра.

# 243
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Отнема около 5-8минути храненето. Аз постоянно ѝ повтарям колко е вкусно пюрето, но май усеща моя ентусиазъм за храненето и ѝ харесва за сега.

# 244
  • Мнения: 193
Мислите ли, че има съществена разлика в сламките на тези 2те чаши? Освен разлика в милилитрите и с/без дръжки, дали има нещо друго за да са за 9+ и 12+.
Иска ми се да взема чаша със сламка, та се колебая каква да е.

# 245
  • Мнения: 2 526
Отнема около 5-8минути храненето. Аз постоянно ѝ повтарям колко е вкусно пюрето, но май усеща моя ентусиазъм за храненето и ѝ харесва за сега.
И аз така, обаче ефект йок. Никога не сядам на масата да го храня, ако един от двама ни е много нервен. Днеска съм сварила фингър фууд храни - карфиол, сладък картоф и картоф. Ще му ги сложа да видим. Ще го пробвам и с ябълка к банан пак на парчета. Така и така се примирих, че ще се хвърля храна, поне да видим и новата методика

# 246
  • Мнения: 1 019
Карфиол пресен ли давате - той не е ли есента актуален или аз не съм в час?
За чашите не мисля че има разлика в сламката. По-скоро заради начина на хващане и обема мисля е диференцирането по възраст. С дръжките ще е по удобна - бих взела нея.

# 247
  • Мнения: 2 526
Нямам нерви вече за актуални и не актуални зеленчуци... Купих за себе си, че спазвам режим и сега за първи път и на него ще дам.
Той и без това яде като пиле, освен да го метне на земята друго не очаквам за момента

# 248
  • Мнения: 5 234
Наяжда се за около 10 мин., но аз не давам голямо количество - половин пюре от 190 гр, значи около 90. Давам му да държи една лъжица той, а аз го храня с друга лъжица. Това работи много добре при нас.
Предложих веднъж парчета картоф, морков, тиквичка - ами не може да ги хване хубаво, хлъзгат се и не успя да хапне. С моята ръка му дадох от тиквичката и я осмука сладко-скадко.
С помощта на вашите съвети, за което благодаря, успяхме тази сутрин да вземем урина - без да слагам памперса, само колектора и го занимавах и наблюдавах, дадох шише с вода, държах го поизправен, за да не се излее и стана работата. Simple Smile
Интересно ми е да прегледам тази книга на Харви Карп, ще я потърся.

# 249
  • Мнения: 3 032
Ще потърся предложената книга. Сигурно се дъня някъде и аз в подхода си. Не знам.

# 250
  • Мнения: 1 019
Ами доколкото успях да схвана,  основната теза на книгата е да уважаваш детето и да зачиташ личността му като се съобразяваш с възможностите и ограниченията му и с твоите възможности и ограничения, точно както трябва да се отнасяш към всеки възрастен. Докторът твърди, че ако ти уважаваш малкия човек, можеш и трябва да изискваш и от негова страна същото уважение и зачитане и споделя различни начини за комуникиране така че да предаваш по-ясно посланията. Звучи лесно и просто, направо перфектно. Вероятно няма да се получи така в действителност. Но за мен е важна нагласата, така че ще се опитам да си я изградя, водейки се по неговите съвети.
Не мисля, че се дъним като родители, виждала съм дву-три годишни деца "в действие" при това не най-палавите. Бях в ступор когато племенничката ми се тръшна на асфалта по лице баш до кучешкото ако и рева половин час незнайно за к'во (редакция - спомних си, че рева защото не искаше да ходи на гости на баба си, защото не я обича). Знам, че ще е ужас, точно колко голям не знам. Затова ми се иска да опитам да вляза в този период с възможно най-дзен нагласата на духа си, пък ще видим на кой Бог ще се моля като стигнем до там.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 10:51 от vessy.k

# 251
  • Мнения: 2 526
До колкото зная около 1-2 години има фаза наречена the tearable twoos, квото е естествен процес в развитието на детето, всичко е не, всичко е тръшкане и всичко е война. Минавало.

# 252
  • Мнения: 482
Аз виждам грешки в подхода на майка ми, въпреки че за мен, е пример като родител. Освен всичко, са важни и хората в най-близкото обкръжение - баби, дядовци, лели, чичовци и т. н... Аз съм израснала в голяма, сплотена и хубава фамилия, и много бих искала същото за детето/децата си. Баба ми и дядо ми са изградили немалка част от характера и разбиранията ми за живота. Та в този ред на мисли, аз разчитам и на моите родители, като хора, натрупали житейски опит и със сигурност по-мъдри. Поне ще знам, че когато го оставям за няколко дни, няма да ми го връщат разглезен, даже ще е научил нови неща! И, което е най-важно, няма да противоречат на нашите правила и възпитание.
Според майката на мъжа ми, моите правила щели да важат само в моята къща, а в нейната - пей сърце и каквото искала тя... да да, само така си го представям. 🤫
Времето за хранене е според-зависи. Някой път е за 10мин, друг път отиват 30/40мин.

# 253
  • Мнения: 3 032
След два месеца детето ще навърши три години и забелязвам макар и малка светлина в тунела. "НЕ-то" започна около втората година.
Майка много ми помага и го гледа точно както искам. Мъжът ми е този, който има по-различна от моята гледна точка за доста неща и това е голям проблем.

# 254
  • София
  • Мнения: 2 497
АКо им дам да ядат звб – 10тина, 15минути.
Пюре – 5-10.
Чистене: 20 Grinning

И аз дърпам лигавника нон стоп, затова понякога ги храня голи и после направо в банята.


Бебешкия пубертет на 2 е наистина ужасен, но минава към 3 и нещо. Нашата кака що паркинзи е обърсала с това тръшкане...

Общи условия

Активация на акаунт