Въпрос

  • 4 815
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това не става само с гледане...
Освен това хората се менят постоянно и не мисля, че някой е в състояние да предположи доколко и как ще се промени партньора му с годините.
Мисля, че точно поа тази причина се казва "сляпа неделя". Каквито и познания и опит да имаш не могат да де предпазят от някои неща - напр. от промените в човеука дзо теб!
Затова и най-опитни и известни психолози, психоаналитици и въобще умни и запознати с човешката природа хора, не са защитени от несполучлив брак!
Тъй че това обвинение е най-малкото неоснователно. Ясно е че щом жената е шокирана от постъпката на мъжа си - тя не я е очаквала...т.е. той се е показал в друга светлина. И май е ясно че бебето не е правено поради грешка - т.е. не е било просто чукане!!!!!
А морални задължения имаме - или много жалко за тези които считат, че нямат отговорност към децата си!!!!!! Ти май си от тях?

# 31
  • Мнения: 1 425
@catnadeen
погледни си съобщенията.

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Съжалявам, че тона ми е малко остър...
Просто нека се придържаме към конкретния случай на Морганчето - така изложени нещата поне според мен сочат, че таткото не би трябвало да зарязва детето... А и съм на мнение, че каквото и да ми причи мъжа ми - детето не бива да страда заради разногласията ни! ЛИчно мое виждане - каквито и грешки да допуснем, не бива детето да ги изкупва! Поне се надявам да успея да изживея живота си по тоя начин!   bouquet хайде мир

# 33
  • Мнения: 1 425
Еми тук по принцип си права.
Не би трябвало детето да изкупва родителските грешки, ама света не е справедлив.
Децата, които нямат никаква вина за ситуацията, страдат най-много от всички.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 477
Мили Panther и Catnadeen, виждам, че е настанал спор голям ooooh! Ама хайде мир Peace. В конкретния случай в началото на постинга аз питах татковците какво е тяхното мнение в случай, че са живяли доброволно с жената, от която имат дете и то повече от 2 години. Даже са давали всякакви сигнали, че са готови за дете.....И изведнъж като се случва се обръщат и казват: ааааа, ама не го мислех, че ще стане толкова скоро?! Thinking Ма то сега, как да ти кажа.....ми ша го гледам за по половин час всеки ден, а с теб пък ни искам повече да живея, щото така!!!!! #2gunfire
Но понеже животът се оказва по-силен и по-мъдър от всички нас, нещата се нареждат от само себе си....В крайна сметка, както писах таткото реши да наминава да вижда щерката, докато аз за себе си реших, че трябва да отгледам това дете, независимо какви усилия ще ми струва.....Ще се постарая и детето някак да не го отнася, понеже не е никак виновно за ситуацията.......живот..... newsm78
Хайде още веднъж слънчево лято Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 1 425
@Morgana
Успех и късмет и дано таткото да премисли и да се върне при вас.
А ние с Кат вече се сдобрихме на лични  Peace

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
даже се радвам за сджавкането - беше повед за сдобряване  Wink
  bouquet успех МОрганче и не го мисли - станалото станало, уви насила хубост не става и ти добре си решила да го пуснеш да пасе

# 37
  • София
  • Мнения: 6 477
Благодаря за пожеланията, Сat и Panth. Hug Радвам се, че и вие сте постигнали съгласие....нали вече било ерата на Водолея, та щяло да има мир и любов Peace Peace Peace както се пее в не една песен!
Да, нашия татко си отиде и няма никакъв шанс да се върне, още повече,че е поел своя път в живота с нова девойка. Но ние с малката ще се гледаме, както са се гледали толкова много деца преди нас! Laughing
Весела седмица и по-малко дъжд!  hahaha hahaha

# 38
  • Мнения: 614
kato e iskal svoboda da e polzval prezervativi!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 6 477
kato e iskal svoboda da e polzval prezervativi!!!

Нали знаеш, че като се обърне колата пътища много......Аз съм се научила да не казвам вече - трябвало е нещо си..... Rolling Eyes Затова и питането ми някога, когато съм го писала е за нещо, което е станало факт вече Embarassed....Ама както и да е.....Животът продължава.... Laughing

# 40
  • Мнения: X
Е това твойто все едно е моя случай, само че съм още в 4-ти месец и той вече "иска свобода". Наистина често срещано явление, но чисто практически излиза, че жената с една заплата гледа двама, а мъжа с една двойно по-голяма (обикновено) заплата се гледа само себе си? Е това кой го е измислил. Е да ви кажа скъпички дами, ние самите си го направихме. Като им дадохме да си го врат без брак, така ще е. А пък моят случай даже е и след брак. Та мъжа ми е на 27 години. Явно не е до брака. Ама те са като кучетата бе. Празнят се и дим да ги няма.  #Crazy
Наистина го наричам безотговорност, а за 34-те лева няма да се изказвам изобщо.
Обаче ми се искаше и техните бащи да бяха постъпили така, да ги видим сега ако цял живот той и майка му бяха мизерували с една заплата дали така щеше да прави.
Да не говорим че сред моите познати и приятели има само 1 женена двойка. Да не говорим, че НЯМА ДВОЙКИ за да сме честни. От всичките 10-тина близки на мен хора се сещам за 3-4 двойки, ама от тях само 1 до 2 нормални. Другите - или духовна пустота, някой седи с другия за да не е сам, или единия хойка, напива се и играе комар...или единия е женен за друга #Crazy #Crazy #Crazy - и това е навсякъде..няма двойки, камо ли бракове, камо ли деца...Не знам за вас, ама около мене е това. Въпреки че съм самотна майка, аз трябва да се чувствам богоизбрана задето въобще съм майка, щото безброй много жени познавам на 35-40 години, които ми завиждат до безкрай - а за мъжа - абе викат мани го бе, всичките едни и същи, те като носиш 3 торби покупки вратата на асансьора не ти държат, а пък дете ще гледат....даааа, тва е истината smile3515 smile3515

# 41
  • Мнения: X
Освен това хората се менят постоянно и не мисля, че някой е в състояние да предположи доколко и как ще се промени партньора му с годините.
Мисля, че точно поа тази причина се казва "сляпа неделя".

Тъй че това обвинение е най-малкото неоснователно. Ясно е че щом жената е шокирана от постъпката на мъжа си - тя не я е очаквала...т.е. той се е показал в друга светлина.
А морални задължения имаме - или много жалко за тези които считат, че нямат отговорност към децата си!!!!!! Ти май си от тях?
  202uu
Ами моят човек преди 3 седмици говореше съвсем други неща. Сега все едно съм бръкнала в торбата с мъжете и съм извадила със затворени очи първия срещнат и това е той...
А за отговорността - ама тия мъже нямат ли татковци, от които да взимат пример, или всичките са копелета .../щото ако погледнете в тълковния речник кво значи думата...тя е точно това/.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 477
А за отговорността - ама тия мъже нямат ли татковци, от които да взимат пример, или всичките са копелета .../щото ако погледнете в тълковния речник кво значи думата...тя е точно това/.

Най-интересното при мен е, че БНД - бащата на детето е от "умните" бебета, дет се е родило 5 месеца след сватбата на техните. Навремето - имам предвид докато бях бременна, баща му точно това му казваше, че той си е поел отговорността когато и на него са му казали, че ще става татко и сега "много ша го замоли" ама и той да си поеме неговата....Иначе, го плашеше даже с отлъчване от семейството....И к'во от това? Нашият си каза да не му се бъркат в живота, искал той да си решава кое е правилно и кое не е и толкова! Е, това е положението! Crazy Crazy Crazy

# 43
  • Мнения: 2 863
В един момент докато четях темата(чак днес имах време) и си викам Боже, аз на нашия му се молех да вижда бебка 2 пъти в месеца! а 3 пъти седмично започна дами изглежда като пълен лукс. Да ама като си представих как я гледа" точно както се гледа телевизор" хем ми стана смешно, хем си викам слава богу, че вече въпроса е решен, щото напоследък все това ми е в главата-  абе да оставим аз как се чувствам и той как се чувства... ама какво ще обяснявам на детенце и как да намаля щетите от неговите лоши решения?
И прави са някой от татковците във форума- така се старая и аз да гледам на нещата- толкова може човекът, такъв е, няма да се промени, всеки реагира според колкото му е дал господ да чувства и да мисли:)
Радвам се като чуя, че някой така добре и борбено се справя с нещата.
От мен много  Hugза теб и малката принцеса:)

Общи условия

Активация на акаунт