Спешни състояния на бебета - София

  • 1 315
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 19
Сигурна съм, че този въпрос е многократно коментиран, дори самата аз намерих теми, но бяха доста стари.

Живея в София и ми се иска да съм добре подготвена, за да знам в случай на спешно състояние (дано не се налага) как да реагирам и къде да заведа бебчо в случай, че е през нощта, почивни дни и т.н. и не мога да се свържа с педиатърката.
На теория съм подготвена със следното:
- всякакви травми - Пирогов,
- общи спешни състояние - температура и т.н. - Токуда

Допускам, че ситуацията с Ковид също е отзначение за избора. Моля ви споделете опита си.

Допълнете ме (или ме поправете). Мисля, че ще е полезно за всички да обсъдим към днешна дата къде бихме завели бебчетата си спешно.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 21:27 от Bella_geri

# 1
  • Мнения: 3 987
Отбележете си някъде в заглавието или в поста, че става въпрос само за София, защото съфорумките живеят из цялата страна, не само в столицата.

# 2
  • София
  • Мнения: 19
Благодаря за напомнянето, коригирах текста на поста.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Попринцип доста от педиатрите имат договор с такива денонощни поликлиники и доста родители там си водят децата. Иначе аз лично съм доволна от Токуда и Денонощна детска поликлиника ВЕЛА ( намира се в ж.к. Лозенец).

# 4
  • Мнения: 817
Поликлиника "България" на бул. "България".

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 844
Допълвам - за ларингити, кашлици, задух и подобни - Детската белодробна болница към Александровска до Майчин дом. Неколкократно сме я посещавали нощем или в почивни дни и винаги са помагали. С много добри впечатления съм от там.
В ИСУЛ също сме ходили в празнични дни.
Болница ВИТА имаше преди дежурни детски лекари, но беше отдавна като сме ходили и сега не знам как е.
Водили сме детето и в София мед късно вечер, тъй като с тях личната лекарка на дедето ни има договор за медицинска грижа в извънработно време ( както преди мен са ви писали, педиатрите и личните лекари би трябвало да ви уведомят с кой имат договор и къде да ходите в такива случаи).

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Допълвам - за ларингити, кашлици, задух и подобни - Детската белодробна болница към Александровска до Майчин дом. Неколкократно сме я посещавали нощем или в почивни дни и винаги са помагали. С много добри впечатления съм от там.
В ИСУЛ също сме ходили в празнични дни.
Болница ВИТА имаше преди дежурни детски лекари, но беше отдавна като сме ходили и сега не знам как е.
Водили сме детето и в София мед късно вечер, тъй като с тях личната лекарка на дедето ни има договор за медицинска грижа в извънработно време ( както преди мен са ви писали, педиатрите и личните лекари би трябвало да ви уведомят с кой имат договор и къде да ходите в такива случаи).

Страхотна информация  за ларингити, кашлици, задух и подобни. Последният път от незнание и баш в почивните дни се натресохме на друга болница и съвсем се объркаха работите!

# 7
  • Мнения: 801
Аз искам да изкажа разочарованието си от поликлиника България. На Разпети петък през нощта детенце (на 2 годинки) вдигна 39 градуса с разстройство и повръщане. Не се повлия от лекарства. Заведохме я там при дежурен лекар. Малката беше много разстроена, беше и лошо и плачеше много. Докторката каза, че това е най-лошото дете, което е виждала, че не съм я възпитала да мълчи пред доктори, че състоянието и било спешно сигурно от няколко дни, но аз чак сега съм я завела за да я притеснявам. Задаваше ми въпроси като на кръстосан разпит, от кога детето е с подут корем и тн. Детето винаги е с голямо коремче, защото пие много вода, а и е нормално за малките деца да са така. Опита се да я изкара ненормална, започна да пита дали детето контактува с деца и дали говори. Когато малката се успокои и започна да брои до 10, чак сякаш я хвана яд, че няма за какво още да се заяде. Изкара ме най-лошата майка на света.
В крайна сметка не я прегледа изобщо, защото много ревала. Не я преслуша, нито и видя ушите, нито успя да прегледа корема. Каза, че това дете никога няма да се излекува, защото отказа да изпие хелсалгина, който и дадоха. Репликата беше "не знам това дете как ще се оправи, аз такова лошо дете не съм виждала, как ще и давате лекарствата". Това го каза с ехидна усмивка, сякаш и беше кеф, че детето няма да се оправи  След упреците какви лоши родители сме и след никаквия преглед и хвърлени 72лв, отидохме в Пирогов.
Там супер адекватни млади лекари, много спокойно я прегледаха, успяха да дадат лекарство за температура. Като казах, че другата лекарка казала как не е виждала за 30 години по-лошо дете от нашето, се учудиха много и попитаха "ама тази лекарка педиатър ли е?!". Не искам да убеждавам никой, просто споделям какво ми се случи, да си имате едно на ум. Защото едни ужасно притеснени родители, най-малко очакват такова безумно отношение и то в платен кабинет.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
И аз честно казано не съм доволна от там. На много неадекватна нефроложка попаднахме Simple Smile

# 9
  • Мнения: 817
Ужас. Тази история с “лошото дете” е потресаваща. На нас обаче много ни помогнаха в тази болница пред време и по-специално д-р Кая Памукова, която диагностицира рядка болест на дъщеря ми. Пред това две седмици се лутахме с висока температура, неповлияваща се от лекарства, и без диагноза. После, за щастие, всичко се оправи.

# 10
  • София
  • Мнения: 19
Благодаря за отговорите, момичета! Мисля, че освен за мен, ще са полезни и за останалите съфорумки.

# 11
  • Мнения: 6 505
От опита с двамата у дома:
Травми, болки в корема, изгаряния, натравяния - Пирогов
Отити, ларингити, бронхоспазми - ИСУЛ
Шарки, скарлатини, ентеровируси - Инфекциозна
Общи състояния, за преглед от педиатър - Поликлинка България, Токуда

# 12
  • Мнения: 2 706
Аз искам да изкажа разочарованието си от поликлиника България. На Разпети петък през нощта детенце (на 2 годинки) вдигна 39 градуса с разстройство и повръщане. Не се повлия от лекарства. Заведохме я там при дежурен лекар. Малката беше много разстроена, беше и лошо и плачеше много. Докторката каза, че това е най-лошото дете, което е виждала, че не съм я възпитала да мълчи пред доктори, че състоянието и било спешно сигурно от няколко дни, но аз чак сега съм я завела за да я притеснявам. Задаваше ми въпроси като на кръстосан разпит, от кога детето е с подут корем и тн. Детето винаги е с голямо коремче, защото пие много вода, а и е нормално за малките деца да са така. Опита се да я изкара ненормална, започна да пита дали детето контактува с деца и дали говори. Когато малката се успокои и започна да брои до 10, чак сякаш я хвана яд, че няма за какво още да се заяде. Изкара ме най-лошата майка на света.
В крайна сметка не я прегледа изобщо, защото много ревала. Не я преслуша, нито и видя ушите, нито успя да прегледа корема. Каза, че това дете никога няма да се излекува, защото отказа да изпие хелсалгина, който и дадоха. Репликата беше "не знам това дете как ще се оправи, аз такова лошо дете не съм виждала, как ще и давате лекарствата". Това го каза с ехидна усмивка, сякаш и беше кеф, че детето няма да се оправи  След упреците какви лоши родители сме и след никаквия преглед и хвърлени 72лв, отидохме в Пирогов.
Там супер адекватни млади лекари, много спокойно я прегледаха, успяха да дадат лекарство за температура. Като казах, че другата лекарка казала как не е виждала за 30 години по-лошо дете от нашето, се учудиха много и попитаха "ама тази лекарка педиатър ли е?!". Не искам да убеждавам никой, просто споделям какво ми се случи, да си имате едно на ум. Защото едни ужасно притеснени родители, най-малко очакват такова безумно отношение и то в платен кабинет.

И на мен ми се е случвало същото, детето ми не е от спокойните и мирните, за което явно аз съм виновна. Янева може би е била, на нейни коментари прилича.
Иначе сте изписали всичко като локации. Да добавя за коремни спешни, също Пирогов.

Общи условия

Активация на акаунт