температура при бременност

  • 2 963
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, мамита!
Бременна съм в 6-та седмица и съм на 21 години. В петък започнах да имам симптоми на настинка. Хрема, много лека болка в гърлото и започнаха да ми сълзят очите и да се надуват. Обадих се на личната ми лекарка, тя ми каза, че жената, като забременее претърпява доста промени и е нормално да се чувства болна. Изписа ми някакви хомеопатични лекарства, които да пия и започнах да ги пия. В събота болките в гърлото спряха, но хремата се засили доста и вечерта започнах да вдигам температура. Вдигнах температура 37.5 и с мъжа ми доста се притеснихме. Обадихме се в спешен медицински център да попитаме какво да правим в такава ситуация, казаха да я свалим с мокри парцали с вода, сол и оцет и в никакъв случай да не приемам някакви лекарства за нея. Свалихме я след 1 часа и мъжът ми започна да ми мери температурата през 30 мин. До сутринта нямах температура, но след това пак вдигнах 37.4-37.5. Повторихме същото от вечерта и отново я свалихме за около 20-30мин.В неделя по обяд отидохме по спешност при акушер гинеколог да видим все пак дали всичко е наред с плода. Казвам по спешност, защото в четвъртък на 20.05 имам записан час при друга, при която искам да раждам. Там жената каза, че всичко е наред и, че ако вдигна 38 градуса или повече мога да изпия един парацетамол, но след това веднага на лекар, защото може да има усложнения и да загубя бебето. Вечерта към 15:00 отново вдигнах около 37.3-37.4, отново повторихме процеса с парцалите и за около 2 часа я свалихме и мерихме температурата цяла нощ през 1 час. Нямах цяла нощ и в понеделник цял ден също нямах. Обадих се на личната ми лекарка и я попитах дали мога да отида да ме прегледа. Отидох днес сутринта, каза ми че е някакв а настинка най-вероятно, прослуша ми дробовете и каза, че са чисти. Отново ми предписа хомеопатия, консултирах се гинеколожката си дали мога да ги пия, защото на едно от тях в листовката пишеше, че не е препоръчително да се дава на бременни, защото съдържа ехинацея. Каза, че за нито едно от тях няма проблем да ги приемам. Днес към 5:30 отново вдигнах 37.4 и пих един парацетамол, след 40 мин продължавах да имам и я свалихме с мокри парцали. Но за разлика от събота и неделя, не се чувствах да имам температура или да се чувствам отпаднала, чувствах се нормално.
Супер много ни наплашиха уикенда, че можем да си изгубим детенцето, а ние не искаме това. Опитах се да бъда доста изчерпателна в разказа си, за да имам по-голям шанс за помощ от вас. Много ще съм Ви блгадорна, ако можете да отговорите на въпросите ми, да ми дадете някой друг съвет и ако се сещате още неща да ги споделите с мен.
Въпросите ми са:
1. Нормално ли е да имам такава температура? Има ли и други бременни жени с такива оплаквания?
2. Трябва ли да отида да си пусна кръвни изследвания да видя дали е вирусна инфекция или бактериална, защото една позната ми каза да отида?
3. За някои от лекарствата пише да не се приемат от бременни, а докторите казват, че няма проблем. На кого да се доверя?
Благодаря Ви предварително, мамита! Очаквам вашите отговори! Лека и спокойна вечер! Purple Heart

# 1
  • Мнения: 2 604
Эа температурата не мога да ти помогна, но се чудя как по време на пандемия никой не се сети да те тества эа ковид... не искам да те плаша, но с теэи симптоми аэ лично първо эа това ще си мисля. Попитай лекарите си/тествай се.

Эа лекарствата се довери на лекарите си.

# 2
  • Мнения: 32
Тествах се, нямам ковид. Поне от тази гледна точка всичко е наред. Благодаря ! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 604
Ок, това е супер, че нямаш ковид. Эа останалото се довери на лекарите. Аэ не съм лекар и иэвън настинка и ковид се сещам само эа силна дехидратация като причина эа температура. Пий много вода!Успех и не се притеснявай иэлишно, вэеми мнението на друг лекар, ако е нужно.

# 4
  • Мнения: 32
Много благодаря! Blush

# 5
  • Мнения: 173
Споко!
Бях бременна в 11г.с когато се заразих с ковид,веднага след него се заразих с ларингит!
Оцелях!
 При нужда пиех парацетамол и на ден по една ампула витамин Ц .
Сега съм в 21г.с и според АГ бебчо е добре ❤
Всички АГ-та разрешават ,САМО парацетамол да се пие,ако нещо се случи с бебето едва ли ще е от парацетамола.Бъди спокойна ,всичко ще е наред!!

# 6
  • Мнения: 6 764
Първо, не се шашкай, на много бременни се случва да се разболеят. Времето е променливо, настинка, вирусче. 37.5 е едно нищо, няма смисъл да си играеш да я сваляш, така дори си пречиш да се излекуваш. Тялото убива вирусите именно чрез температурата. Ако повишиш над 38.5 можеш да пиеш спокойно парацетамол. Аз също съм била болна в начална бременност. Нищо страшно. Пиеш си изписаните лекарства, чайчета с мед и лимон и толкова. Нима ако не беше бременна за нещо толкова банално щеше да тичаш до спешното? Успокой се, дай си няколко дни почивка и ще си добре. Лека бременност!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 726
Няколко пъти като бях бременна се разболях. Парацетамол ми изписваха най-често и то можеш до определена доза да вземеш. Както са ти казали по-горе повече почивка, чайчета, мед и лимон. За гърлото едно време единственото, което искаха да ми изпишат беше Проповит Ц. Иначе за лекарите и мнението им е хубаво да им се довериш, защото все пак знаят кои лекарства са съвместими с прием от бременни и кърмещи майки.

# 8
  • Мнения: 32
Много благодаря, мамита! Бъдете здрави! А тези, които също са в очакване на своето бебче - лека бременност и се пазете! Purple HeartPurple HeartPurple Heart

# 9
  • Мнения: 1 189
Аз съм с такава температура. И предната бременност първият триместър бях. Нормално е. Просто не се проявява при всички. Аз не се мъча да я смъквам.  Наблягам на чай от джинджифил и мед и се моля по-бързо да мине, че е ужасно. Като парцал съм.

# 10
  • Мнения: 32
Стискам палци всичко да е наред и скоро да ти мине ужаса с температурата! Heart
При мен температура вече няма, но от 3 дни започна световъртежът, гаденето и повръщането и се надявам много скоро да приключи това...

Общи условия

Активация на акаунт