Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IV част

  • 39 782
  • 327
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 859
Чолакова е страхотен човек, преподавател и педагог. Извадили сте късмет!

# 166
  • Мнения: 121
Това е чудесно. Благодаря за споделеното. Много е важно за нас. Детето ми идва от друго училище и не познаваме учители и други деца.

# 167
  • Мнения: 80
Здравейте, би ли споделил някой какви са учебните помагала по математика за математическите паралелки в шести клас?

# 168
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Зависи при кой учител сте.
Нашите са сборника на Коала Прес и Книга за ученика на Архимед.

# 169
  • Мнения: 80
Благодаря!

# 170
  • Мнения: 162
Здравейте.
Предстои ни кандидатстване за първи клас през септември. Моля за информация от родители на деца вече в първи клас. Доволни ли сте от условията, нивото на обучение, занималня? Има ли допълнителни курсове по езици за малките? Отделени ли са от най-големите ученици?
И струва ли си да се борим за там ако имаме по-близко училище като втора възможност? Изобщо ще съм благодарна за всякаква информация.

# 171
  • Мнения: 4
Здравейте,
Ние ще имаме първокласник от следващата учебна година (2023/2024). Тъй като училището ни по район е 125то, ще се радвам да споделите мнения за начални учители, които се очаква да поемат този випоск.
Благодаря предварително и хубав ден на всички! Simple Smile

# 172
  • Мнения: 32
Здравейте.
Предстои ни кандидатстване за първи клас през септември. Моля за информация от родители на деца вече в първи клас. Доволни ли сте от условията, нивото на обучение, занималня? Има ли допълнителни курсове по езици за малките? Отделени ли са от най-големите ученици?
И струва ли си да се борим за там ако имаме по-близко училище като втора възможност? Изобщо ще съм благодарна за всякаква информация.
Стандартно квартално училище с малко повече претенции, лежащи на стари лаври. Занималните са сборни тоест от 6 класа правят 4. По клас и половина са в една занималня. Повечето деца са на частна занималня още от 1 клас, около района има поне 5 такива. Допълнителни занятия по език няма. До 4 клас е важен класния ръководител, а не училището.

# 173
  • Мнения: 30 132
Щом ви е по район, нямате голям избор.

# 174
  • София
  • Мнения: 374
Моля за актуална информация от родители на деца в настоящ 5 клас. Интересуват ме матемтичаската и природо-математическата паралелки. Доволни ли сте от нивото на преподаване, а от учителите? Добре ли се чувстват децата? Струва ли си ? Предстои ни кандидатстване след 4 клас тази година, но не мога да намеря задачите от вход.изпит от математически турнир доц.Руси Русев. Подготвяхте ли децата с някакъв курс за този изпит? Труден ли беше за децата? Изисква ли специална подготовка или с нормални знания по математика от училище могат да се справят?
Ще бъда благодарна за актуални мнения!

# 175
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Привет!
За изпита трябва подготовка по състезателна математика, училищната подготовка не е достатъчна. Ако детето е ходило на състезания по математика, значи имате идея какъв тип са задачите. Следете за тренировъчен тест в 125, пускат един през втория срок.
Обикновено към 125 има школа по математика, миналите години и ускорен курс имаше за кандидатстващи. Иначе курсове има и към СМГ, както и в Да Винчи в Младост, вероятно и други школи предлагат подготовка.

Математическите паралелки са чудесен избор, децата са с подбор, дори и само този факт е достатъчен. Учителите са добри, като изключим госпожа Цацева по география, която се надявам да се пенсионира скоро... По математика зависи кой ще ви се падне за основен учител, има чудесни учители - например Румпалов, Душкова, има и не толкова добри. Ние уцелихме корона кризата и не успяхме да се възползваме максимално от възможностите на училището, но като цяло сме доволни.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 538
Като школи аз бих препоръчала СМГ, НПМГ, Междучасие, Когито.

# 177
  • Мнения: 229
Синът ми посещава школата на СМГ. Като цяло не съм възхитена. Групата е голяма, 20+ деца. Преподава се съответната тема, повече не се пита разбрано ли е, не е ли е. Дава се домашно и вече родителят е сам воин там. Честно казано вече се замислям дали няма да е по-добре варианта с easymath платформата. Поне ще слуша колкото е необходимо и пак родителя ще е сам воин. Трябва да ги проуча как работят easymath

# 178
  • Мнения: 162
Има ли и други кандидат първокласници, които обмислят паралелка с немски език? От опит имащите, придобиват ли децата познания по езика и колко часа имат седмично? Кога се включва втори език? Има ли добри учители по немски?

Отделно има ли някой инфо за основните учителите, които ще поемат новите първи класове.

# 179
  • Мнения: 220
Вторият език се появява в пети клас. Ако немския Ви е първи, ще избирате между английски и руски. Освен ако не продължите в математическите или хуманитарната паралелка, където мисля, че нямат втори чужд език, за сметка на специалните им предмети. Не знам за немския, но другите два само от училище не мисля, че ще се научат на кой знае какво ниво. Е, някое много амбициозно дете и родител, който се занимава много с него сигурно ще напредне, но като цяло намирам нивото по език за ниско. За немския може и да не е така.

Общи условия

Активация на акаунт