Кой може да потвърди пола на бебето?

  • 1 848
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте! Възможно ли е следящият ме АГ( този, който води ЖК) да каже пола на бебето? Или трябва да чакам до следващата фетална морфология?

# 1
  • Мнения: 1 112
може разбира се, но се вижда много по-хубаво на феталните, а и е важно колко напред сте в бременността, за да не кажат едно, после да се окаже друго Simple Smile

# 2
  • Мнения: 26
В момента съм 15+3г.с., на ранната фетална не успяха да видят( в 12+3 беше)затова имам надеждата утре на прегледа АГ-то да види вече 😃😁

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
При мен се видя още на първата фетална, но АГ-то при което се следях каза, че не желае да потвърди докато не влезна в 5-ти месец. Може би се притесняват да не объркат толкова рано.

# 4
  • Мнения: 121
В момента съм 15+3г.с., на ранната фетална не успяха да видят( в 12+3 беше)затова имам надеждата утре на прегледа АГ-то да види вече 😃😁

Ако ехографът е добър и бебето не се крие, в тази седмица съвсем спокойно ще може да го види всеки АГ. Успех, и най-важното е да виждат, че бебчето се развива нормално и всичко е наред. 🙂

# 5
  • Мнения: 111
На мен така ми казаха, че чакаме момиченце и се оказа момченце, така че не бързайте, когато бебчо се настани удобно тогава, за да не се настроите излишно😘

# 6
  • Мнения: X
На мен в 14 г.с. ми казаха пола, но не беше на 100 процента. В 19 г.с. на феталната морфология ми го подтвърдиха със сигурност.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
С първото ми дете ми казаха рано в 3тия месец още..но с второто, сега наскоро вече има този днк тест Тризомия(поне тук, кэдето съм така се нарича) за болести и там се вижда на 100 процента пола. Вземат кръв от майката и правят безопасно за плода този тест. Може много рано да се направи. Даже е по -добре да е възможно най -рано..

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Моят доктор се пробва в 11 г.с, като обясни, че гледа нещо по тазовите кости, ако не се лъжа. Така се и оказа де- беше момче. Но най-много ме впечатли докторката от ЖК, при която ходех само, за да ми води документацията. Тя имаше един допотопен ехограф, който ползваше от дъжд на вятър и завиваше с едно покривало Simple Smile Виках му, че прилича на машина на сладолед. Сигурно е от ранните 90-те години. Едно малко мониторче и нищо не се вижда. Та на това нещо тази забутана квартална докторка, която отдавна е спряла да се развива в професията, видя, че е момче в 16 г. с. Затова, ко някой ми каже, че средностатистически лекар в тези седмици не може да види един пол, значи той нищо не вижда,не разбира от ехографии, и е по-добре да не се заблуждават пациентките му, че ходят на медицински  преглед.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 407
На мен АГ ми каза пола към 20гс, след няколко дни беше втората ФМ и се потвърди момче. Преди това казваха момиче същите специалисти, но просто се криеше и не бяха сигурни. Така, че да, ако АГ има хубава апаратура би трябвало да може да каже.

# 10
  • Мнения: 4 844
Моят доктор се пробва в 11 г.с, като обясни, че гледа нещо по тазовите кости, ако не се лъжа. Така се и оказа де- беше момче. Но най-много ме впечатли докторката от ЖК, при която ходех само, за да ми води документацията. Тя имаше един допотопен ехограф, който ползваше от дъжд на вятър и завиваше с едно покривало Simple Smile Виках му, че прилича на машина на сладолед. Сигурно е от ранните 90-те години. Едно малко мониторче и нищо не се вижда. Та на това нещо тази забутана квартална докторка, която отдавна е спряла да се развива в професията, видя, че е момче в 16 г. с. Затова, ко някой ми каже, че средностатистически лекар в тези седмици не може да види един пол, значи той нищо не вижда,не разбира от ехографии, и е по-добре да не се заблуждават пациентките му, че ходят на медицински  преглед.

Предполагам, че всеки лекар може да види пола, но понякога бебето е застанало в неподходяща поза и се крие. Освен това съм чела, че е много трудно да се обърка момче с момиче, но обратният случай е съвсем възможен.
Аз живях в Англия и изпратих снимка на един сайт от 13та седмица. Има начини да се разбере рано, но предполагам, че не са съвсем надеждни. В моя случай познаха, че е момче.
В 16та седмица отидох на частен преглед и видях, че е момче, още преди лекарката да го каже. Просто беше очевидно 😁
Качвам снимката, ако на някой му е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт