Покана за сватба с изискване за ваксина

  • 15 504
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 193
Там е работата, че не го изкарах никак леко, но въпреки това продължавам да мисля по този начин.

Според мен трябва да се научим да уважаваме мнението на хората и, че не всеки мисли като нас. И нека да приемем, че всеки решава за себе си.

# 76
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ами тъй де, да си дойдем на думата. Вашето (общо нарицателно за потенциално-обидени от поканата) мнение да не спазвате мерки е ОК, ама мнението на младоженците да ограничат разпространението на зараза е безумно.

# 77
  • Мнения: 40 892
Според мен трябва да се научим да уважаваме мнението на хората и, че не всеки мисли като нас. И нека да приемем, че всеки решава за себе си.

И точно това са направили младоженците, нали? Защо тогава решението им бива окачествявано по всякакъв начин (все негативен и с отричане)?

# 78
  • Мнения: 193
Когато каниш някой на сватба, го каниш, защото искаш да присъства на нея. Но когато поставяш условия да е ваксиниран/не или било някакво друго примерно да не пуши, това си е обидно. Защото все едно казваш - искам те на сватбата ми, но само ако спазиш това условие. И да, ако тези хора не са ваксинирани си е обидно.

Лично за мен е по-добре първо да разпитат хората и да разберат кои е ваксиниран и кой не и тогава да си поканят само ваксинираните.

И да, аз бих се обидила, ако ми дадат покана и видя в нея, че пише, че трябва да съм ваксинирана. Но изобщо не бих се обидила, ако преди да ми я дадат ме питат ваксинирана ли си и ми кажат, че искат да поканат само ваксинирани. В такъв случай бих разбрала хората, защото както казах по-горе всеки има различно виждане и е в правото си да застава зад него.

# 79
  • France
  • Мнения: 12 544
Ко речИ?
Мили деца, има места, чийто етикет повелява писмена покана, придружена с RSVP, дори и да са в англосаксонските ширини и дължини. Да звъннеш по братЧетски не се котира особено.

# 80
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Лично за мен е по-добре първо да разпитат хората и да разберат кои е ваксиниран и кой не и тогава да си поканят само ваксинираните.

И да, аз бих се обидила, ако ми дадат покана и видя в нея, че пише, че
Как да разпитат?
Покана дадена "на ръка" ли имаш предвид?

# 81
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
За сватби е прието да изпратиш писмена покана. Изпраща се месеци по-рано. Отговорът също е в писмен вид. Обаждането и разпитването е напълно неприложимо в сегашната ситуация, първо, защото често поканващите и поканените живеят на хиляди километри един от друг и второ, защото доскоро имаше недостиг на ваксини и/или физическа невъзможност да се ваксинират всички желаещи, особено в големите метро райони. Допреди няколко седмици, моят отговор на такова подпитване щеше да е - приритвам да се ваксинирам, следя всички болници и системите им за записване, ама понеже съм млада и без рискови фактори, н знам дали ще ме огрее навреме.

# 82
  • Мнения: 193
@Daylily  - Да.

@Etereia - Явно просто не съм запозната с това как стоят нещата в САЩ. Имам приятели, които живеят там, но са ми споделяли, че при тях нещата са напълно нормални. Или просто много съм свикнала с това, че в България до този момент винаги са идвали лично да ми донесат поканата и са очаквали отговор на момента.

# 83
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Ние не бихме отишли на сватба при такива условия.

# 84
  • Швейцария
  • Мнения: 1 810
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 08:54 от JennyBG

# 85
  • Мнения: 1 459
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.
Ужасно... Много съжалявам. Миналата година бях бременна и по закона на Мърфи всичко вкъщи се развали, дойдоха сума ти майстори. Най-много ме притесни един, който през цялото време кашляше, накрая си избърса ръцете в нашите кърпи, като преди това се изми на чешмата, беше си разхвърлял инструментите из цялата кухня... с една дума, опипа навсякъде. Не ме питайте с корема как съм чистила след него, първо два часа проветрявах, после минах всичко с Детол. То аз и след другите си чистех старателно, ама тоя беше видимо болен и не спря да кашля. 😩

# 86
  • France
  • Мнения: 12 544
Не му ли предложи да си сложи една маска? Mask

# 87
  • Мнения: 1 459
Той си носеше, но както доста хора правят, носът му стърчеше отвън. Иначе който майстор идваше, му връчвах кутията с калцуните и маските.

# 88
  • Мнения: 2 471
Тоз' свят съвсем откачи. 🤣

# 89
  • Мнения: 360
А споменали ли са срещу какво да си ваксиниран? Grinning Иначе някаква ваксина все ще имате Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт