Покана за сватба с изискване за ваксина

  • 15 501
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 40 869
Дали е следствие на пазенето? Или просто са се пазили, защото са си знаели, че имат други болежки?

# 61
  • Мнения: 1 431
Не знам на кое е следствие, аз си имам теория за имунитета Wink Но факт, че моя приятелка пазеше родителите си, себе си, детето. Скоро се изпоразболяха тежко, родителите в болница, тя го изкара тежко, детето разви някакъв пост ковид синдром и лежа в интензивно...Другите, които не се пазиха, или го изкараха леко или въобще не. Всичко е Божа работа, това е вирусна инфекция и не можеш да я спреш с пазене. Но с дълго пазене можеш да отслабиш собствения си имунитет.Лично мнение, не ви ангажирам, дано на никого не се случват такива драми.

# 62
  • London
  • Мнения: 6 732
Пишеш пълни глупости! Ти може да си изкарала китайския щам леко, Вуте може да е попаднал на индийския и гледай ти индийски сериал после.....

# 63
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Целта е въобще да не го изкараш, а не колко леко или тежко ще е. ‘Щото още не се знаят дългосрочните последствия на дори най-леките случаи.

P. S. Пак ще почнат да ни трият, ама не - не е баш божа работа. Ако беше, лекарската професия щеше да изчезне, а едрата шарка и полиомиелиът още щяха да изтъняват стадото поголовно.

Пък дългото пазене се оказва, че има и други благоприятни ефекти - например, през 2019 имахме в САЩ 38 милиона случая на грип, от който много хора починаха, а през 2020 - 3500 случая, за цялата страна, т.е. за пръв път в близкото минало въобще нямаше грипен сезон.

# 64
  • Мнения: 1 431
Айде пак се започна Grinning Вижте хора, написах, че не ви ангажирам с личното си мнение, вие не може да ми кажете дали е глупост или не, не вие определяте тези неща Simple Smile Всичко е много субективно в този свят, а вие не обичате да срещате различно мнение. На всеки му иска иска да има пълна сигурност, да не боледува. Ами няма как, приемете, че нямате пълен контрол над ситуацията. Вие си се пазете, ваксинирайте, самоограничавайте собствените си права-ваша воля. Но това дали и как ще изкараш този вирус е много относително. Пожелавам ви да сте здрави и разумни. Страхът е враг на разума.Така че приключвам темата. Приятен ден.
А и пропо - за да има връзка с темата все пак, добре, че нямам такива приятели, които да ме канят на сватба с изискване за ваксинация Simple Smile Ясно е какво бих им отговорила.

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 18:22 от veseuka

# 65
  • Мнения: 1 281
Не го обръщайте за и против ваксини, пазене, мерки и т.н. Само към потребителката със собствената теорията за имунитета - има наука, прочетете и не разпротранявайте глупости.

# 66
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Леле-мале, до къде стигнахме Simple Smile Мислех, че темата е бъзик, но уви Simple Smile Моята практика сочи,че тия дето най се пазиха, най-тежко изкараха вируса.
Темата не е бъзик или шега. Не мисля, че някъде дадох индикации за подобно нещо.
Ако съм дала, съжалявам.

# 67
  • Down south
  • Мнения: 7 679
По темата, Daylily, ние забравихме теб да попитаме - вие как се почувствахте като прочетохте поканата? 😊
Признавам, че не се изненадах много, по-скоро любопитството у мен надделя, от там и темата.
След повече от година, тъжно изпълнена със заболели и починали, както и ограничения, тестове, новости и нови правила, приемам и уважавам хорските предпочитания.
Събитието е тяхно, могат да поставят всякакви условия и периметри.
Както казах, ние сме ваксинирани, така че ако не беше времевото несъотстветвие в плановете, щяхме да присъстваме. Изпращаме чек за подарък.

# 68
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Живея в САЩ, чета в САЩ, преживявам пандемията в САЩ - на БЧК ли да ти поствам линкове?

Между другото, във приложения образователен сайт на KNOEMA, хората са ти написали с главни букви, че това е crude death rate...а по-надолу, за неразбралите, са обяснили що е то това - приблизителни данни, изчислени at midyear (в средата на годината). Хората спряха да умират от юли до декември ли или...?

# 69
  • France
  • Мнения: 12 534
Не се хаби, метлата мина.

# 70
  • Мнения: 1 459
Дам, игра Баба гума... Аз лично моята сватба съм я отложила за 2022.Кръщене най-вероятно тази година няма да правим. За тези мероприятия не знам как бих постъпила, може би просто едни бързи тестове. Дано до 2022 да заживеем нормално, искрено го пожелавам на всички. Hands V

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 22:35 от Atamagaokashii

# 71
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
^ Дано, дано!

Много добре сте решили за сватбата, браво. А другата година, ако наистина нормалният живот започне да се завръща, ще ви е още по-сладък празникът. Simple Smile

Аз лично, няма скоро да забравя ужаса от новините по нова година, по 50-60+ хиляди нови случая на ден, всеки ден, само при нас в Калифорния. Какви ти мероприятия...на мъжът ми най-доброто другарче си отложи сватбата от миналото лято за следващия февруари - на сняг и ски ще празнуваме, а дотогава - умната.

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 22:58 от Etereia

# 72
  • Мнения: 193
Според мен младоженците, които са Ви поканили на сватба прекаляват с това изискване. Нямат право да карат никой да се ваксинира, за да отиде на сватбата им. Това е безумие.

Лично аз от началото на пандемията не съм се ограничава контактите. Нито някой от моето семейство или приятели. Също така и никой не е ваксиниран и няма намерение в дългосрочен план да го прави.

Скоро ходих на сватба с над 200 гости и беше страхотно. И доколкото разбрах никой не беше ваксиниран. Така че не смятам, че трябва да слагаме живота си на пауза заради някакъв вирус. Такива висури винаги е имало и ще има.

Супер безотговорност. И имахте ли късмет никой да не се зарази на тази сватба с 200 гости?
И да ти кажа, аз изкарах този вирус и ако вярваш, че е обикновено грипче, си в дълбока грешка. Да не ти идва до главата, че тогава друга песен ще запееш.

Аз го изкарах ДВА пъти и също много добре знам за какво става въпрос. НЕ виждам причина да се страхувам от разновидност на грипа. Също така и много от моята рода и приятели го изкараха. Някой по един, друг по два пъти. Но това нито ни накара да спазваме някакви мерки, нито да ходим с маски.

Колкото до сватбата, на която ходихме - никой не се разболя. Даже две седмици след това се събирахме същите хора на друго събитие, но този път бяхме над 500 души.

В крайна сметка не виждам причина да се караме за това. Всеки решава за себе си дали ще се крие у дома или ще продължи да живее живота си.

# 73
  • Мнения: 40 869
Имали сте късмета да го карате леко. Друго нямам какво да кажа.

# 74
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
То хубаво, че не намираш причина, твоя си работа, ама след година и половина поне намери причина да прочетеш и да спреш да го наричаш грип. Ковид е близък до настинката (common cold) - и двата са коронавируси. Грипът е инфлуензавирус. Единственото общо между тях е, че поразяват дихателната система.

За сватбата в случая, като знам колко зле бяха Каролините, учудвам се, че в поканата не са отбелязали и задължително носене на маски наред с ваксинацията.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 17:43 от Etereia

Общи условия

Активация на акаунт