Идеи за дестинация?

  • 2 844
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейтееееее. В последно време съм се отдала на пътуване и разходки по разни дестинации. Харесва ми идеята и заряда, който носи това. Дали сама или с приятели всяка ми харесва. Няколко пъти решавах и тръгвах сама ей така за един ден в някой град или село и супер зареждащо ми подейства, после като се прибера се чувствам от починала, макар и за един ден да е било. Сега ми се на събират повечко почивни дни и искам да отида в някой град, понеже по малките села, които повече ме влечат нямат къщи за гости, та някой град където мога да отседна в някоя стая за нощувки, не хотел и да има какво да видя от самия град. Не ме интересува център и т.н. Искам природа и забележителности. Ще ми бъдат от полза ваши предложения. И също така и едно въпросче да не е само искане, пътували ли сте някъде сами, ако не сте и си падат по това, горещо препоръчвам действа много ободряващо и ви дава време да премислите някои неща.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
С кола ли сте? Покрай Велико Търново има страхотни дестинации, а в самия град има много опции за нощувки.

# 2
  • Мнения: X
Здравей, аз също много пътувам със моето семейство. Всеки уикенд сме в планината или море. Последната ни дестинация беше около Луковит. Бяхме отседнали в къща за гости Дъбравата. Мястото е много енергийно и спокойно тъй като предимно правят там йога ритрийти. Природата там е невероятна.  Не е в село а насред полето с гледка към балкана. Посетихме пещера Проходна, Еко пътека Искър Панега, Златния парк, Каменните къщи. Последния ден отидохме и до Крушунски водопади и Деветашка пещера.

Преди няколко дни бяхме и до с. Яворово (Асеновград) Бухльов камък. Отново невероятна природа и енергия.

# 3
  • Мнения: 188
С кола ли сте? Покрай Велико Търново има страхотни дестинации, а в самия град има много опции за нощувки.
Не, с автобус, влак

# 4
  • Мнения: 10 993
Последно ходих на Етъра в Габрово и на Вазовата еко пътека...много хубаво си прекарах...

# 5
  • Мнения: 12 003
Дряново и Елена бих препоръчала - до Дряново има влак, а до Елена с автобус от Горна Оряховица или В. Търново.

# 6
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Скоро посетих Дряново с някакви романтични очаквания за автентичен дух и архитектура...нъцки. Ако човек няма интерес към музеи и не ги търси по карта - буквално няма какво да прави в града. Освен да се види моста на Колю Фичето и да се направи един къс тегел по пещеходната улица. И откъм места за настаняване е много зле.

Иначе до Дряново е Дряновския манастир. За мен пълно разочарование. Много търговци в храма, никакво усещане за святост....Но пък от манастира има изходни точки - за пещерата Бачо Киро. По пътя има 2 водопада. Над пещерата продължава пътека за разходка. Покрай реката на манастира също има пътечка, водеща до водопад. Прекрасни гледки. Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 10 797
Преди две седмици бяхме на Мадарския конник. Изкатерихме се до крепостта над него, голям зор ми беше - стръмно и високо. Гледката от горе е страхотна.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако сте от София, чудесно място за посещение е Седемте престола. Хващате влак за гара Елисейна или за Своге, и оттам с автобус до манастира (от Своге автобусът е в 12:00, от Елисейна - в 12:30). Къща за гости има в село Осеновлаг (5-6 км е от манастира до селото). Стаи за нощувка се предлагат и в самия манастир.
Ако обичате да ходите по планините, и от манастира, и от Осеновлаг има добре обозначени маршрути до връх Козница.

# 9
  • Мнения: X
Ако сте с влак и сте от София - взимате подбалканската линия и почвате: Сопот, Карлово, Калофер, Клисура, Копривщица...

Карлово е страхотно градче!

# 10
  • Мнения: 18 552
Ние в началото на Юни ще отидем до Казанлък, за Фестивала на Розата. От години се каня, много ми е интересно, има различни изложби, ще има ритуали по розобер и розоварене, направа на парфюми, изложба на вина, продукти с рози. Не сме били в града на розите, аз много исках да отида, защото ми е любимото цвете. Та давам ви тази идея. Иначе на мен най-любимия ми град в България е Велико Търново, там има и много какво да се види. Гледам поне веднъж в годината когато мога да отида, там се чувствам различно и специално,царствена, митична, историческа атмосфера,величествена. Музея на восъчните фигури на царете е интересен. Не знам къде сте ходили, Русе също е хубав град, природния музей е страхотен. Град Елена около Горна Оряховица и Търново е много приятно място,Панагюрище също ми хареса много. В Карлово бяхме наскоро, хубаво е и там. Аз се чувствам специално на такива места, обичам да обикалям, и за тази година съм си набелязала някои дестинации тук. И по манастири обичам-Клисурския в Берковица препоръчвам, то зависи откъде сте, къде ви се ходи-по-близо или по-далече. Сега оглеждам Панега, разни екопътеки, Аневско хале около Пловдив, но са все места където с дете много не е ок, пък ние искаме с нея да ходим.
Около Търговище, Варна съм обиколила почти всичко-Мадарски Конник, паметника Саздатели в Шумен, джамията в Шумен, която си заслужава да се види, Велики Преслав, Мисионис, Старата Плиска-Крепостта и Дворът на Кирилицата, има много неща там около Шумен, Варна и Търговище.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 09:58 от Snow_White5

# 11
  • Мнения: 3 505
Ако сте от София или района, може да се разходите до Земенския манастир и за ден. До Земен може и да се стигне и с влак, а ако сте с кола, може да съчетаете с обекти в Перник или Кюстендил.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 260
A  идеи за дестинации, до които може да се стигне с влак от Бургас....

# 13
  • Мнения: 3 505
A  идеи за дестинации, до които може да се стигне с влак от Бургас....
На много места може да идете с влак, но в някои случаи се налага да се пътува с прекрачване. Казанлък не Ви е далече, а не е като да няма какво да се види.

# 14
  • Мнения: 12 003
Хм, от Бургас Шумен и Мадара. От Шумен с автобус се стига до Велики Преслав - археологическият резерват и манастирът Патлейна, но до манастира не знам може ли пеша. В делнични дни може да вземете такси в Преслав до манастира.
Подбалканската линия, Стара Загора, Пловдив, Пещера, Асеновград... И до София може да стигнете от Бургас с влака.

Общи условия

Активация на акаунт