Августинчета 2020г. ....тема 11....

  • 20 923
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Поздрави от бъдещия шеф-готвач Расмусен Grinning

Много набързо го направихме, но се радвам. Беше първото ни официално празненство с Ричард Blush

Мислите ли вече за рождените дни? Sweat Smile Къде, колко хора? Кръщене никой май не каза да е правил вече? Thinking

# 661
  • Мнения: 472
Стъпвай смело Ричард.  Да е жив и здрав и да си тича на воля. 🦶👨‍🍳
Рожден ден ще празнуваме само със семейството. Нищо пищно. И то не остана още месец и вече ще сме на годинка. А зъби немаа 😂

# 662
  • Мнения: 7 898
Rrr3, за вечеря давам супата от детската кухня, на обяд основното, а десерта  е за мен Simple Smile. За десерт му давам кисело мляко или плодове. Снощи яде черници и ги хареса. За закуска давам ако е останала супа от вечерта или правя овесена, оризова или грис каша с плодове.

# 663
  • Мнения: 472
От киселото мляко и се изсипва шията и се чеше. Като не давам няма проблем. До обед давам и след обед вече е почервеняла. Та давам всеки ден една кафяна лъжичка да свиква. Намалих умишлено АМ и сега хапва около 180гр. Храна. Вечер и сутрин 180мл АМ. Вода пие по 400мл на ден,  направо се налива.

# 664
  • Мнения: 7 898
Честото на първия рожденник в групата и бъдещ готвач. Пожелавам му да е следващия Гордън Рамзи Simple Smile.

# 665
  • Мнения: 2 379
Rrr3, по-добре давай козе мляко. Няма такова нешо да свиква, организмът се натоварва и не е казано, че е само обрива. Алергията вреди ,не е само дискомфорт. Ако наистина е алергия към противна на кравето мляко ,то тогава трябва да отпаднат сирене, масло  и т.н. Организмът може да го израсте,  но не и да свикне. А да не говорим колко опасно може да е това да даваш всеки ден, от обрив може да стигне до алергичен шок за отрицателно време. Не е същото, защото механизмът е различен, но все едно тези дето имат алергия към полени да очакваш, че ще свикнат.

Абе тази точилка може да се ползва и като оръжие , не само за баници Wink

# 666
  • Мнения: 472
Не се бях замисляла, ще опитам с козе. Иначе извара давам домашна не почервенява шийката, само от кисело мляко. Спирам го няма нищо, давам една , две лъжички с яденето или няколко глътки айрян и до няколко часа е червена.

# 667
  • Мнения: 7 898
Странно, защото казват че ско някой има непоносимост към протеина на кравето мляко, то не прави реакция към киселото мляко, тъй като там протеина е преработен и по- лесен за смилане. Във всички случаи не е непоносимост към протеина в млякото. Търси причината другаде. Моя пък независимо калво яде постоянно си търка очите докато яде и се зачервява.

# 668
  • Мнения: 1 560
Браво, Ричи, стъпвай смело❤
Ние ще правим кръщене и рожден ден 2 в 1. 30тина човека се събираме, но ние само семейството сме 15 (като смятам баби, дядовци, прабаби, прадядовци). Поканили сме иначе само най-близките ни приятели към 10тина човека като изключим семейството.
Rr3, и според мен пробвай с козе, за да видиш дали ще има реакция.

# 669
  • Мнения: 7 898
Нямам представа какво ще правя за рождения ден. Толкова ми е писнало, че ми се ще освен аз и детето никой друг да няма.
Вчера го оставих само за 2 Мин с майка ми за да свърша една работа, Баба му го качила на леглото, където естествено е паднал и си е ударил носа в ръба и сега е охлузен. Моля се само да не е счупен защото не знам какво ще я направя. Милиони пъти обяснявам да седи на една ръка разстояние и да го държи на земята като и го оставя, но никой не ме слуша. Имам толкова много работа за вършене, но нямам на кого да го оставя без да ме е страх за 30 Мин и постоянно го мъкна с мен в горещините.

# 670
  • Мнения: 819
За рождения ден ще поканим наши приятели вечерта вкъщи, за да се почерпим. През деня ще бъдем ние тримата. Ния си има съседка на нейната възраст, с която си “играят” всеки ден. Може би ще се видим с тях също. Това ще бъде. Няма да каня рода от други градове. Нямам енергията да организирам цялото нещо, а и желанието. Ще и направим снимки за спомен и другата година ще бъде по-различно.  Hug
Вчера направи 3 стъпчици сама към мен и после залитна да падне. Май скоро ще проходи.

# 671
  • Мнения: 1 355
На някои дечицата вече проходиха, на други кюфтетата ни тепърва пролазиха на 11 месеца 😒 Тя отдавна се изправя сама и стои изправена сама без да се подпира, но не искаше да лази, защото видимо я беше страх. С крачките е същата работа - започва да се дърпа да сяда на земята, ако се опитвам да я накарам да ходи, като я държа само за едната ръчичка. Тича хваната за двете ръце и ме води да досаждаме на другите бебета, ама много е страхлива още.

Аз вече нееднократно споменах, че няма да правим кръщене. За рождения ден мисля да поканя роднините ни и близките ни приятели с мм в ресторант, където да отбележим повода. Ако трябва да съм честна, хиб не ми се занимава, ама ще се чувствам тъпо, ако не отпразнуваме първия рожден ден на чудовището.

# 672
  • Мнения: 2 379
Савова, поне държи ли им влага или пак не се съобразяват?

Няма да кръщаваме децата, ако искат като пораснат.....Рожден ден, само ние. У дома няма да викам никой, то няма и място. Що отбележим с някое друго бебе на площадката, ще изведем бабата на разходка с кафе.....Навън ще е много горещо да празнуваме. Но у дома ще е повече за баткото, защото тя няма да разбере много. Но ще трябва да помисля за подаръци, че сега ще се почне едно пак мрънкане и питане. Ама тя така или иначе е авгуср и може всичко да е свързано с море, хубав пояс, сгъваем басейн от Декатлон.

Дойде ми хипсийт-а, ей много по-приятно е по горещото, защото не е залепена за мен и мога да я нося дълго време, докато пазаруваме и пълня пазарската количка. Иначе се товарех като магаре, защото не е удобно постоянно да се навеждам и трупам в коша, който събира така или иначе само една голяма торба покупки.

Вчера успя да прегризе шишенцето с оча линия---водоустойчива.....хахаха голямо миене падна.

Имам -5% за книги в Store. bg  ако някой има нужда ще му го пратя. За еднократна употреба е и е до 16.07, а скопро няма да поръчвам книги.

# 673
  • Мнения: 126
Котка в кашон несе притеснявай не сте единствени и моето чудовище от няколко дни пролази, но за ходене абсурд, може да срои малко на крака и да я подпирам но не искам да ходи и да прави крачки, сяда на дупе, и почва да щъка навсякъде лазейки. Явно не е готова още за ходене, но пък май скоро ще махаме памперса, вечерно време не пикае вече сутрин като я сложа на гърнето си върши работата за акане пръцне 1-2пъти и почва сама да си маха памперса да я слагам на кукуто, та през някакви часове е слагам на куку почти винаги пишка по малко и през повечето време се разкарва по или гащи или по голо дупе. 😀

Относно рождения ден ще сме около 20 човека сигурно родителите на МП, моите родители, прабабабите също и няколко роднини. Мисля да е на селото на МП там има гоолям двор и мисля да опънем там украси, басейни, пиене и ядене и така. За кръщене май няма да е сега.
Катерина от няколко дни явно заради жегите и заради 3тия избиващ зъб няма никакъв апетит и е предимно на кърма... 😕😀

# 674
  • Мнения: X
Инат е моята, или е бавна, но не иска да се научи да прави здрасти. По 10 пъти й го показвам.
Купихме й люлка с коланче за двора.
Днес яде за първи път спанак на Холе, голяма гадория, пфу.
Не иска да ходи за ръчичка, само по мебелите обикаля и все така може да пази равновесие само ако я държа или подпирам за дупето.
Не знам какво ще ни щукне за РД, има време.
Тя е на 18.08, а най- голямата ми любов е роден на 19.08, за малко да се роди на датата му...
Иска ми се тържество с до 20 човека, но надали

Общи условия

Активация на акаунт