В момента чета...70

  • 40 623
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Днес има ли някъде отстъпки (във физическа книжарница)? На връщане от разходка довечера може да презаредя библиотеката Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 353
Книжарница Сиела днес имат 50% отстъпка на всички техни заглавия с изключение на трайно намалените по 2 и 5 лв. Не знам дали трябва да се принтира ваучер първо, трябва да се провери на сайта.

# 47
  • Мнения: 24 327
Нищо не се принтира.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 1 095

Прочетох и като цяло ми хареса. Като недостатък отчитам липсата на глави ,а текстът си върви без прекъсване и обхваща няколко години/десетилетия.
Книгата въпреки краткият си обем дава информация за Христо Ботев, Венета и дъщеря им Иванка. Както и за още любопитни факти от миналото : за предателството сред четниците, за унижението на Ботевата жена,за закона ,които дава обезщетение на борците и семействата им след Освобождението и т.н.
Любими моменти от историята ми бяха  откъсите и описанията след слизането на Ботевата чета на българска земя; смъртта на Ботев; как се променя животът на Венета след това и какво се случва с Иванка Ботева.
Това е първата книга, която чета от Неда Антонова и няма да е последната.
Определено и стилът и употребата на старовремешен изказ е запазена марка на по-старата генерация писатели.

# 49
  • Мнения: X
Мале, докато се отчета в новата тема и вече 4 страници сте изписали.
Завърших "Момчето, което последва баща си в Аушвиц". Най-добрата книга по темата, която съм чела до момента /мое мнение/.
Остават ми 20 стр. от Паринуш Сании "Бащата на другия". Струваше си бавното и тегаво начало.

# 50
  • Мнения: 24 327
Хубава е Бащата на другия
Аз преполових Глина. Приятна е, но прекалено хвалена, защото действие няма.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз съм на "Глина". На мен обаче точно описателната част, старите думи, героите много ми харесват, та дори и без особено действие.  След "Мрак" на Дж. Флин, имах нужда от малко почивка на ума и тази книга ми дойде идеална. Помеждудругото "Мрак" си е топ трилър, ще взема да потърся и още нейни книги, защото 2 съм чела и двете са точно моите.

# 52
  • Мнения: 10 686
Аз чета "Мексиканска готика".
Не знам какво точно очаквах, но за момента не оправдава на 100% очакванията ми. Но и напоследък нямам много време за четене, книгата ми върви бавно и вероятно и това допринася за впечатленията ми. Ще видим как ще е до края.

# 53
  • Мнения: 6 346
Миж, ще чакам да споделиш. И на мен "Мексиканска готика" ми стана интересна.

А биографията на Селма Лагерльоф е доста дълга, но е увлекателна, макар че все пак става въпрос за биография, а не за художествена литература. Знаех прекалено малко за Селма Лагерльоф, това е възможност да науча много повече и вече определено съм впечатлена от нея. Чела съм "Сага за Йоста Берлинг" и "Легенда за едно имение", а също и един коледен разказ (освен това съм чела и отказ от една друга книга), но май нищо друго. Като дете си спомням, че гледах (по Сънчо) анимационно филмче по "Чудното пътешествие на Нилс Холгершон", имам и книгата на шведски (много красиво издание), но така и не съм я чела, направо се чудя защо. А Селма Лагерльоф има и други романи, и разкази. Трябва да намеря и да прочета още неща от нея.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 805
"Чудното пътуване на Нилс Холгерсон през Швеция" беше една от любимите ми книги като дете, още помня цели страници от нея наизуст - чела съм я десетки пъти. Тогава всъщност от тази книга научих за Швеция и за невероятните хора, които живеят там. Още продължавам много да ги харесвам, литературата им - също.
Книгата я има и в Читанка - на български.

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 13:54 от NumLock

# 55
  • Мнения: 3 509
Има ли прочели Лъжите, които изрече от Хариет Тайс?

# 56
  • Мнения: 234
Има ли прочели Лъжите, които изрече от Хариет Тайс?

Присъединявам се към питането и аз. На мен "Кървавият портокал" ми допадна, и то много, така че ще купя и ще прочета положително и тази.

# 57
  • Мнения: X
Оф, Кървавият портокал взех от една промоция и ми отлежава месеци наред. Освен с него да се хвана сега.
Прочетох няколко странички от Пролетен сняг на Сара Джио, доста добре започва.
Изостанали са ми "Образована" и "Фонтани на мълчанието", като от двете втората по-добре ми върви.
Прелистих и първите страници на "Три целувки" на Катрин Панкол, не е зле.

# 58
  • Мнения: 3 998
Оф, Кървавият портокал взех от една промоция и ми отлежава месеци наред. Освен с него да се хвана сега.
Прочетох няколко странички от Пролетен сняг на Сара Джио, доста добре започва.
Изостанали са ми "Образована" и "Фонтани на мълчанието", като от двете втората по-добре ми върви.
Прелистих и първите страници на "Три целувки" на Катрин Панкол, не е зле.
Много я харесах "Пролетен сняг" преди 3-4г. я четох а още си я спомням.

# 59
  • Мнения: 7 562
“Пчелата” от Оура Лов, доста съм разочарована.

Общи условия

Активация на акаунт