Градинарство - моето хоби 28

  • 38 743
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Благодаря, Флоксче Hug
Аз в саксия най-напред ще го сложа - да укрепне, може би... и догодина ако тръгне, тогава ще го местя.
Да ми е подръка , че на вилата откъм наблюдение трудно ще успея да се справя.
А тук, гледам, че е опъната цялата композиция цял ден на слънце - откъм южната страна на МОЛа. Та май е от слънцелюбивите хортензии.

# 301
  • Мнения: 4 273
Тази мъртва коприва с розовия цвят,като малки много си правихме венчета от нея.Баща ми и' казваше великденче,а и покрай празника винаги  имаше много,аз така знаех, че се казва това растение.

# 302
  • Мнения: 1 110
Аз срещнах тук, може би в тази група, една лилаво -синя хортензия и очите ми останаха в нея. Показах я на приятелка и се оказа, че майка ѝ има такава и ми донесе няколко "чепки" като всяка сложих по различен начин,  една във вода, една в саксия отворена, една захлупена....единствената която вече повече от месец...да не кажа и два все още я има е "боцната" там където съм искала да бъде храст след време, в момента е на сянка наистина,. Пръчката е била сигурно 30см поне, защото гледах в тубата как се слага в шише и се захлупва с друго, но не се събираше в шишето, та само направих една дупка с лопатата и я сложих, останаха десетина сантиметра над повърхността, полях обилно и затворих със стъклен буркан. Старая се постоянно да му е влажно. Другите посърнаха за дни, това преди седмица все още имаше признаци на живот

# 303
  • Варна
  • Мнения: 1 951
В момента е жега и знам, че няма смисъл да се пробвам да садя каквото и да е. Смятам към края на септември да осъществя пъкления си план Trollface
Нали откраднатото растение се развива най-добре Grinning

# 304
  • Мнения: 5 499
Вещи, пробвай и тази година, но по-голям успех ще имаш догодина в късна пролет. След лятото клонките вече не са в активен растеж, подготвят се за зимен сън.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Вещи, пробвай и тази година, но по-голям успех ще имаш догодина в късна пролет. След лятото клонките вече не са в активен растеж, подготвят се за зимен сън.

Ооо - демек ме ръчксш да побързам, всъщност. Добрееее …. Значи следва продължение Wink

# 306
# 307
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
И аз ще се опитам да си преместя хортензия на още 1-2 места по оградата.

Иначе да ви се оплача- вчера някое от децата ми е бутнало саксията с любимата Бугенвилия и върхът ѝ се е отчупил. Вървеше толкова добре, много се гордея с нея, в апартамента беше почти умряла и тук се възстанови много бързо. Не знам сега какво ще се случи с нея, дали ще се разклони, дано не загине, тук климатът ѝ понася много добре.

И да покажа едно розово цвете, което е много красиво и нежно, а расте като плевел при нас.
И едно попадение с един микс от пълзящи от пакетче, хванаха се няколко декоративни тикви/чки, много добре се развиват.
И, за да има баланс ще ви покажа и един симпатичен и вреден обитател на розите, с който ще се боря тези дни.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 16:52 от Rapariga

# 308
  • Мнения: 7 776
Розовото цвете е енотера. Между другото има вид опрашител пеперуда, гълъбова опашка, прилича на малко колибри, която се заклещва в цвета и не може да се измъкне, тъй че аз лично не го препоръчвам това цвете.
Гъсеницата може да сложите в подходящ съд и да се грижат за нея децата, докато какавидира и после трансформира, да пуснете заедно после пеперудата. Така ще видят жизненият й цикъл.
Бугенвилеята ще си избие, аз моята я орязвам ежегодно.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 14:51 от LittleCactus🌵

# 309
  • Мнения: 5 499
Розовото цвете е енотера. Между другото има вид опрашител пеперуда, гълъбова опашка, прилича на малко колибри, която се заклещва в цвета и не може да се измъкне, тъй че аз лично не го препоръчвам това цвете.

Не знаех за това. Моята розова енотера отстъпи пред рудбекиите, тази година нищо не видях от нея.
В една саксия имам жълта енотера. Не съм виждала пеперуди по нея, всъщност никакво насекомо досега, но ще я проверявам редовно. Много е забавна, цъфти само по един цвят, прецъфтява, и тогава следващия.

 Миналата година имах леха с полски цветя, шарена и цветна, цъфтяха различни неща от пролетта до есента. Тази година имам това. Пак е красиво, но мнооого нахални тези рудбекии

# 310
  • Мнения: 486
Ехинацеи , обикновенните розови и бели се саморазпрострянават от семена, има ги по цялата градина.

 

# 311
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
последните са приказен цвят. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 5 499
Роза, завидях за ехинацеите, прекрасни Blush При мен не само не се засяват, ами и от миналогодишните туфички едва се показа по едно стръкче тази година. Нещо не им харесва при мен, или някой ги яде. А най-много ми харесват точно обикновените червени и бели.

# 313
  • Мнения: 1 110
Може да съм ви пускала любимата ми саксийка тази година, ама за всеки случай пак да я покажа

# 314
  • Мнения: 7 776
По жълтата не ходят толкова много като, че ли, но по-розовата, да.

 Хубави цинии, така да ги харесвам и така да нямам време за разсад всяка година😩

Аз да се похваля, че си обрах френското грозде, предстои касиса и цариградското. И понеже една приятелка не беше виждала бяло френско, оставям снимка
 

Но червеното ми ражда доста повече и не боледува.
Идея какво да правя касиса? Без намесата на захар 😁 замразено нещо не ни върви, а има голяма реколта тая година.

Общи условия

Активация на акаунт