Градинарство - моето хоби 28

  • 38 539
  • 755
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 775
Гаура имам и на нищо не прилича.
Ще я махам

# 556
  • Мнения: 6 898
Много харесвам бялата ефирна. Имах в саксия, но я поливах малко зимата, да не я преводня и май я пресуших. Sad

# 557
  • addicted
  • Мнения: 1 083
До България не успях да намеря дали доставят, но до Германия може, а от там с Гъбко е лесно. Аз и рози бях навита да рискувам през тях да поръчам, а тук са луковици - съвсем безопасно ми се струва.

Редактирам се - в кошницата показва тези държави само и това е доставката до Германия:

Скрит текст:

# 558
  • Мнения: 8 952
Diorela и по нашите сайтове съм виждала това лале-сладолед. Интересно е наистина.
Виж в Сортови семена или ММ-трейдинг.

# 559
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Аз съм си купувала от тук луковици https://www.tuinflora.com/sale по схемата детето е трафикант на цветя.

Понеже аз не се ориентирах в сайта и сега му го пратих да види дали доставят до тук и за колко пари.

Детето съвестно проверило и като видяло, че не доставят до БГ звъннало по телефона. Поради някакви неуредици (май счетоводни) тази година не доставят до БГ, но от 2022 ще има отново доставки и до тук. Преди са доставяли.

# 560
  • Мнения: 8 952
Не мога да чакам до догодина аз!
Не обичам да чакам!

Отива да търся луковици за лилиуми.
Лалета и нарциси вече поръчах с  предварителна поръчка от Сортови семена. Изглеждат отлично. Но тогава още не знаех как ще ме очароват лилиумите и не съобразих да поръчам..

# 561
  • Мнения: 2 730
Не мога да чакам до догодина аз!
Не обичам да чакам!

Отива да търся луковици за лилиуми.
Лалета и нарциси вече поръчах с  предварителна поръчка от Сортови семена. Изглеждат отлично. Но тогава още не знаех как ще ме очароват лилиумите и не съобразих да поръчам..
Те сега и на много малко места ще имат наличми. Каква ти е идеята, дори и да намериш?

# 562
  • Мнения: 1 017
И аз направих огромна поръчка за луковици - лалета, кокичета, минзухари, нарциси, лилиуми и някакви други. И ще размествам и сегашните, които имам. Ще бъде забавно. Да знаете някъде идейни схеми за засаждане?

# 563
  • Мнения: 8 952
Не мога да чакам до догодина аз!
Не обичам да чакам!

Отива да търся луковици за лилиуми.
Лалета и нарциси вече поръчах с  предварителна поръчка от Сортови семена. Изглеждат отлично. Но тогава още не знаех как ще ме очароват лилиумите и не съобразих да поръчам..
Те сега и на много малко места ще имат наличми. Каква ти е идеята, дори и да намериш?

Идеята ми е, че забравих, че ги садих пролетта. Thinking
То има налични и гледам по сайтовете, че ги дават и за пролетно, и за есенно засаждане.
Не знам какво да правя сега - дали да търся да садя пролетта, както направих тази година...

И аз направих огромна поръчка за луковици - лалета, кокичета, минзухари, нарциси, лилиуми и някакви други. И ще размествам и сегашните, които имам. Ще бъде забавно. Да знаете някъде идейни схеми за засаждане?
Мисля да ги садя просто в някакви големи групи по цветове. Както е в Ботаническата градина в Балчик. И по-нагъсто. Че като са поединично и им се губи красотата. Чак за някакви фигури не мисля, че имам място. Но и аз си отворих работа - в събота трябва да разчистя едно теренче и да видя как ще ги разположа.

# 564
  • Мнения: 5 384
Аз садя лилиуми и есента, цъфтят си супер на следващата година. И после мишките изяждат 80% от луковиците, и хайде пак нови Rolling Eyes Но което оцелее, става все по-хубаво и голямо с времето.

И аз садя луковичните на туфички, но съобразявам и кога цъфтят, така че постоянно да има из цялата градина цъфнали петна.

Дойдох да се похваля с това, нещо не се грижих за него правилно, и го оставих в една мйни саксийка, но все пак цъфна.


А нали тази година сях диви домати, освен че се самонасяха в съседните саксии, имам разсад даже и във фугите на терасата Grinning Защото не обирах плодчетата редовно и падаха навсякъде.
Тези двата са много пораснали, в саксиите няма нищо друго вече. Внесох ги на завет за експеримента.

# 565
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
флоксче, имаш си дворна орхидея, ака крастава лилия Simple Smile Simple Smile Simple Smile
при мен си живееше без проблем на двора, но под шарена сянка. цъфтеше в края на лятото, началото на есента. Simple Smile и нямаше два еднакви цвята. Simple Smile

# 566
  • Мнения: 5 384
Добри, благодаря! Ще го преместя в градината като прецъфти. Знаех си, че не му харесва в малката саксия и на слънце, чак сега като стана студено се съвзе. Подготвя си и втора пъпка.

# 567
  • Мнения: 3 775
И аз направих огромна поръчка за луковици - лалета, кокичета, минзухари, нарциси, лилиуми и някакви други. И ще размествам и сегашните, които имам. Ще бъде забавно. Да знаете някъде идейни схеми за засаждане?
Задължително в групи

# 568
  • Мнения: 5 384
При мен е джунгла. Хризантемите скоро ще цъфтят.





# 569
  • Мнения: 3 910
Здравейте Simple Smile
Имам подариха ми саксийни розички. Имат доста цвят. Сега ли е момента да ги пресадя и имат ли някакви особени изисквания, зимата могат ли да стоят навън?
 Благодаря 🌷

Общи условия

Активация на акаунт