Детето ми се нервира и тръшка постоянно

  • 2 709
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 564
Споко, моето е на 3 и рядко се тръшка, ама качествено! Ако сме вкъщи - пълно игнориране и след около минута спира. Навън се е случвало много мнооого рядко - просто го грабвам за ръката и казвам да спре. При нас добри думи и мили погледи не минават, ако не съм строга ще ми се качи не на главата, ами не знам къде. А хич не обичам да съм лошото ченге, но покрай него се научих. Просто е инатлив, иначе всички майки го виждат като ангелче... мхм, ама не знаят как е вкъщи и пред мен какви представления прави. Всяко дете минава през тръшкане и инатене, не си лоша майка или нещо, просто търпение и това е. Сигурно има изключения, ама не съм чувала.

# 16
  • Мнения: 6 552
Сега е на 1г и само се тръшка, после ще започне и да отговаря и спори Joy Сериозно, моя е на 1,11г и си е актьор от всякъде, ама вече и отговаря и се налага. Това с водата и той го правеше, период е, ще мине. За обличането... при нас още не е минал този период. Все го гоня по голо дупе из къщи от както проходи. Предвиждай си повечко време ако имаш някакъв ангажимент с час.
Това, което при нас работи за тръшкането е да му кажа "ооо, не драматизирай", "спри да се преструваш", "къде са ти сълзите" /понеже имитира плачене ама без сълзи/, "като се успокоиш, ела" и някакви такива. Общо взето гледам да не обръщам внимание на проявите на инат. Имам късмет, че поне навън е послушен.
Тааа, чакаме да мине бебешкия пубертет и се надяваме да не станем алкохолици до тогава Wine Glass

# 17
  • София
  • Мнения: 38 475
Когато проговорят, се успокояват малко, тъй като вербалното изразяване сваля напрежението върху тези части от мозъка, които предизвикват тантрума. Пък и мозъкът съзрява.
Да, трябва да знаете това - нервната система на някои деца е по-незряла и това води до тръшкане.
Затова трябва да следите да са нахранени и отпочинали, тъй като гладът и умората са основните спусъци на тръшкане.
Навън ходете с количка възможно по-дълго, заредена с вода и солети.

# 18
  • Мнения: 6 764
Детето все още дори не се тръшка. На 12 месеца е едно бебе, за което нещата, които за вас са дребни, за него са света, защото тепърва сега навлиза в него и го опознава.
Вие взимате шишето, защото прави беля, ще трябва да бършете и чистите след това. Бебето обаче му е интересно да мокри и маже и всъщност вие му взимате "играчката". Няма дете, което не би се разревало. Не го приемайте драматично. Или като давате вода, сипвайте малко количество, за да не остане като се напие или каквото и да остане да е малко и да може да си маже. Има и такива накрайници, които ако не смучеш, не се разлива, пробвайте и с такова. Общо взето е едно надцакване и трябва време докато детето ви изпробва границите и разбере до къде може и не може да стига. Вероятно още има замесени и зъби, което още повече ги изнервят. Това е един етап, който просто трябва да мине. Търпение и приемайте нещата по-спокойно. Като намокри, връчете му парцал и да бърше 😉

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Търпение. Това е положението. Не можеш да промениш детето си, значи ти трябва да се промениш като реакции.

# 20
  • Мнения: 18 956
Да, и моето е така. Не знам какви да кажа. Понякога просто я оставям да разлива води, сокове, да маже манджи и да прави каквото си иска, докато събера сили да ѝ изтърпя реването, докато я преобличам и забърсвам.

# 21
  • Мнения: 670
Моето след две или май към 2 и половина и досега, пък страшно й е интересно да бърше с мен и иска гъби и кърпи и почва покрай мен. Почна и да не търпи изцапано и сама иска кърпа да избърсва. Така че, има надежда, ще настъпват и по-спокойни периоди Simple Smile

# 22
  • Мнения: 18 956
Моето единствено в коша за боклук обича да изхвърля боклук. И телефона ми е изхвърляла, и на площадката, като излезем, събира всякакви гадости от земята, за да ги носи да ги изхвърля в коша.

# 23
  • Мнения: 6 552
Това с бърсането след разливане не винаги действа. Моя нарочно си разливаше водата, за да може после да вземе мопа и да бърше. При него целта беше бърсането, а не самото разливане. Ама му хванах цаката и вече му давам мопа и си бърше из апартамента по половин час Sunglasses

# 24
  • Мнения: 14
А случайно да има някакъв тип хомеопатия - под формата на сироп или гранули, за успокояване на "бебешките нерви" 🤣🤣🤣

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Хомеопатията е за успокояване на майчините нерви, че е дала нещо на детето и то непременно ще се успокои. Щом очаква, че ще се успокои, тя самата се успокоява, а след нея и детето.

# 26
  • Мнения: 5 379
Записвам се да следя темата! Simple Smile
Синът ми е на 1г. и засега върви спокойно дете, но само ЗАСЕГА.
Чакам да видя и него кога ще го хванат лудите.
Когато нещо е станал с г*** нагоре, гледам да прекарваме наксимално време навън, защото това го успокоява. Зяпа си от количката, подвиква на хората, пее си някакви негови неща и като цяло се кротва.

Общи условия

Активация на акаунт