Евровизия (Тема 27) Italy

  • 30 656
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Но пък злобата и разочарованието изписани на лицето на Дестини никак не ми харесаха. И се питам, тя какво е очаквала, щом си там трябва да умееш да губиш.

Не беше злоба. Тя е малтийка и е от модела "прадядо мавър". Не е като англосаксонците, на които не им личат емоциите.
Малтийката пя хубаво и като типична малтийка въобще не й пука, че г### й е с размер на нива, за което браво.

# 16
  • SF
  • Мнения: 20 771
Моят дядо не е мавър, пък и на мене ми личат емоциите. Сигурно защото не е и англосаксонец Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 920
Много грозно изказване за Дестини. Тя все пак е на 18, и тепърва и предстои да се развива като певица, макар вече да даде заявка, че има прекрасно бъдеще като такава. Вече е печелила "Х-фактор" и детската Евровизия. И ще продължи да взима още награди.

# 18
  • Мнения: 19
Чудя се нещо по въпроса с присъждането на точки от телевота: защо не вкарат реални квоти, примерно 100 хиляди гласа = 1 точка?
Уравновеловката ми седи някак странно - излиза, че тежестта на вота на 300 хилядна Исландия е същата, каквато има вотът на 90 милионна Германия.
Ето един екстремен пример:
Да предположим, че и в двете държави 1/3 от населението гледа концерта и праща по 1 СМС (Исландия - 100 хиляди СМСи, Германия - 30 млн СМСи).
Да предположим, че 90% от Исландците гласуват за Италия (90 хиляди СМСа), 10% за Вики (10 хиляди СМСа).
В Германия 90% от вотът е за Вики (27 млн СМСа), 10% за Италия (3млн СМСа).
Според сегашното точкообразуване това значи:
Вики: 22 точки (27,01 млн СМСа)
Италия: 22 точки (3,09 млн СМСа)
Нещо тука нещо...

# 19
  • София
  • Мнения: 7 815
Чудя се нещо по въпроса с присъждането на точки от телевота: защо не вкарат реални квоти, примерно 100 хиляди гласа = 1 точка?
Скрит текст:
Уравновеловката ми седи някак странно - излиза, че тежестта на вота на 300 хилядна Исландия е същата, каквато има вотът на 90 милионна Германия.
Ето един екстремен пример:
Да предположим, че и в двете държави 1/3 от населението гледа концерта и праща по 1 СМС (Исландия - 100 хиляди СМСи, Германия - 30 млн СМСи).
Да предположим, че 90% от Исландците гласуват за Италия (90 хиляди СМСа), 10% за Вики (10 хиляди СМСа).
В Германия 90% от вотът е за Вики (27 млн СМСа), 10% за Италия (3млн СМСа).
Според сегашното точкообразуване това значи:
Вики: 22 точки (27,01 млн СМСа)
Италия: 22 точки (3,09 млн СМСа)
Нещо тука нещо...
Може би защото вота си е национален и е ясно, че различните страни са с различно население, затова се гледа вот на зрителите от дадена държава.

# 20
  • Мнения: 9 131
Аз като питах дали може да спечели испанчето,защото е най-хубав ми казахте "Не" Scream. А пее за маняна,че ще обича повече от вчера и ще целува бавно.Ехеее Heart Eyes
Тази луна защо беше зад него? Вероятно е фен на "Луната е наставница сурова" Thinking
Дори обещава винаги да танцува и ще остане.Ще остене.

# 21
  • Мнения: 282
За обявяването на телевота - редът беше окей, но това тежко наблягане на физиономиите на участниците, които са получили слаба подкрепа - не. Други години по-чевръсто обявяват резултати, тук-таме снимат някой.

За Виктория - чудесна душичка е тя, но беше ясно, че няма да е сред първите. Мисля, че можеше да дръпне още 1-2-3 места напред с малко по-различна сцена (т.е. сценография + хореография). Избраното беше красиво, но статично. Седи, седи, седи, пипни снимка, изправи се, пипни пясък, стой и пей емоционално. А в песента има струнни инструменти, има наслагване на вокали - можеше да се измисли някакъв вид сценична подкрепа. Разбирам, че самото послание на песента е самотно, но можеше да се запази и надгради някак.

С Украйна се получи нещо подобно. Бяха спрягани за фаворити преди концертите на живо. Но на сцената - Тринити, с извинение, си беше пълен пън. Спретнали едно малко заградено дворче, двама танцуват причудливо на 3 м2 иии... скука. А в песента имаше хармонии - да имаше още две певици да ги подсилят на сцената и да не остава само леко пискливия вокал, щеше да е по-добре. Можеха да са сред първите три места. Фолктрониката е сред сполучливите формули на Евровизия.

За песни от предишни години, които все още слушам... Не се сещам за нито една победила, която да ми харесва много (освен "Waterloo"). Обаче се сетих за една, която остана последна на финал, а после доста въртях. Когато Португалия беше домакин 2018, тяхната песен "O Jardim" - тежко меланхолична тиха мини-балада.

# 22
  • SF
  • Мнения: 20 771
Чудя се нещо по въпроса с присъждането на точки от телевота: защо не вкарат реални квоти, примерно 100 хиляди гласа = 1 точка?


Защото в такъв случай държави като България и някои други миньончета, ще бъдат извадени от гласуването по естествен принцип. Едва ли ще съберем 100 хиляди гласа, за да дадем и 1 точка на една-единствена държава, какво остава да съберем нужните гласове за 12, 10, 8 точки...
Не гласува 1/3 от държава, а мисля, че и не гледат самото тв предаване цяла една трета.

Понеже има държави 60 милиона, 260 милиона и 6 милиона, държавите не могат да подкрепят собствените си представители, защото.... ясно защо.
Ако в Русия решат всички вкупом да подкрепят нашата песен, ще отвеят и. конкурс, и жури, и есемеси, и точки... Но всички 26 участници имат равен шанс Русия да гласува само и единствено за тях (теоретично).

# 23
  • Мнения: 3 920
С Украйна се получи нещо подобно. Бяха спрягани за фаворити преди концертите на живо. Но на сцената - Тринити, с извинение, си беше пълен пън. Спретнали едно малко заградено дворче, двама танцуват причудливо на 3 м2 иии... скука. А в песента имаше хармонии - да имаше още две певици да ги подсилят на сцената и да не остава само леко пискливия вокал, щеше да е по-добре. Можеха да са сред първите три места. Фолктрониката е сред сполучливите формули на Евровизия.

Не мога да се съглася за Украйна. Щом са на второ място в телевота след Италия, значи че масово са се харесали на зрителите. Само тяхната песен така ми се наби в главата, че си я припявам нон-стоп от няколко дена - "сею, сею, сею...."

# 24
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Благодарности за новата тема!
Като гледам класирането на Италия, т.е. победите - в началото е била типична за естрадата песен, с която са спечелили, после с Тото Котуньо е била свежа и мелодична, променили са стила, а сега Манескин отговориха явно на новите изисквания. Хората имаха нужда от нещо експлозивно, за да забравят годинита зад тях. А Украйна представи и нещо ново. Слушах анализ по бнт - говореха за това, че точно този вид напяване е изключително труден и много се харесва, та затова украинката е била удостоена с толкова точки.
За Вики - млада е, може би ще намери себе си в идващата година, може да опита пак, но наистина това имитиране не й носи позитиви.
На мен също не ми хареса начина, по който обявиха точките. Някак можеше да го спестят това Sad И в крайна сметка добре, че изпълнителите на Великобритания и Германия имат чувство за хумор, та свършиха работата на организаторите и дадоха вид, че се забавляват.

# 25
  • Мнения: 298
Дамяно, вокалистът на Монескин, е поискал да си направи тест за наркотици, за да докаже, че не е взимал такива. От EBU потвърждават, че наистина са намерили стъкла от счупена чаша, и отричат наркотици да са били внасяни в Green room.

“We are aware of the speculation surrounding the video clip of the Italian winners of the Eurovision Song Contest in the Green Room last night. The band have strongly refuted the allegations of drug use and the singer in question will take a voluntary drug test after arriving home. This was requested by them last night but could not be immediately organized by the EBU. The band, their management and head of delegation have informed us that no drugs were present in the Green Room and explained that a glass was broken at their table and it was being cleared by the singer. The EBU can confirm broken glass was found after an on site check. We are still looking at footage carefully and will update with further information in due course.”

# 26
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Като не можеш да губиш, що да не опорочиш победата на другите...

# 27
  • Мнения: 36 186
Из социалните мрежи видях коментари, че французите ги било яд на Дамяно и от тях идвал слухът за наркотиците - дали е вярно това?

# 28
  • Мнения: 27 268
Tuon, Луната символизира циклите на живота. 😉 Песента на Блас има и английска версия, а също и дует с англичанина.
Обичам я нашата делегация, сладури:
Скрит текст:
От Туитър 🤣


Имаше и много хубави шеги с обърканото ни знаме на Евровизия 😁



Beautiful Mess номер 3 в класацията по точки от телевот.


А ако това е вярно (че месец май е ALS Awareness Month...то нашата песен придобива още едно специално послание:

  

# 29
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Като не можеш да губиш, що да не опорочиш победата на другите...
всичко е тръгнало от френски вестник, който мислят италианците сега да съдят за клевета 🙄


Ехаа на Крис песента много топки от телевота е имала, португалецът с на журито май спечели 🤔

Общи условия

Активация на акаунт