насилие в детска градина! Хора, не може да оставим така нещата.

  • 5 613
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 740
Точно от яслата на 43 ОДЗ имах прекрасни впечатления. Камен ходеше там с огромно желание, сварвала съм сестрата да се гони с него на 4 крака по килима и да се заливат от смях, правеха му батмански наметала /беше на такава фаза/ от подръчни материали, гушкаха го... Чудесни бяха. И в градината госпожите си знаеха работата, много се занимаваха с децата. Вярно, че това беше преди 8-9 години. Да не би да са сменили директорката? Родителите би трябвало веднага да говорят с нея, а тя да вземе мерки.

# 16
Колежката ми е интелитентен и чувствителен човек. Няма да си позволи скандали и саморазправии. Търсим справедлив ред за уреждане на проблема. Случаят не е изолиран, снързан е с цялостното положение в детските ясли и градини. Ясно е, че и на лелките не им е лесно, но и като цяло няма ефективен контрол върху това.

# 17
  • Мнения: 14 133
TiredТова е просто недопустимо. Как така ще ти бият детето. Тя нормална ли е тази жена. Не знам директорката е хубаво да бъде уведомена, със самата леличка какво да говориш, тя няма да се промени от разговор. Но ви съветвам да се обърнете и към общината към отдела, който отговаря за образованието. Желая им успех. Ау направо бях потресена, незнам какво щях да правя на тяхно място, но със сигурност тази щеше да си изяде шамара от мене Confused
Непременно да говорят с директорката!!!

# 18
  • Мнения: 259
Как може такова нещо,направо съм бясна Close тези хора да си търсят правата до последно,ако трябва и до медиите да стигнат,много започнаха да си позволяват тези жени,като не могат да се контролират нервите да си седят във къщи.

# 19
  • Мнения: 967
не търпете такива неща. навремето се е случвало, сега вече е недопустимо.

Когато аз бях малка, в моята детска градина имаше едно момченце с някакво леко увреждане.
Майка ми ми разказва, че една лелка го е набила веднъж жестоко със синки и т.н. и го затваряла редовно в някакъв шкаф. Аз си я спомням смътно. Тя обикаляше да проверява дали сме заспали и ни щипеше по дупетата. Никога не спях, така стисках очи от страх, че виждах цветни фигури.
Бащата на детето отишъл в петък, когато тя била последна да затваря, затворил я в един шкаф и така я намерили в понеделник. Mr. Green
Малко крайно, но ефектно, нали?

После го съдили естествено, но много родители ходили да свидетелстват. Лелката я уволнили, след това не съм я виждала никога повече и слава богу.

Главната роля на нас родителите е да предпазваме децата си, те са още беззащитни в ДГ!
Горкото детенце, дано тази лелка си получи заслуженото.

# 20
  • Мнения: 5 877
По закон нямат право да бият, така ми каза директорката, когато ходих да си местя детето в друга група.
Значи има законово основание да бъде уволнена. Мисля, че това трябва да се направи - тази жена просто не е за детско заведение.

# 21
  • Мнения: 5 682
 ooooh! Ох няма такова нещо като "и на лелките не им е лесно и като вземат тези мизерни заплати". Децата не са виновни за това, че на тях да си го изкарват. Като не ти отърва си ходи, има други които ще дойдат на твоето място и ще се държат къде къде по-добре с децата. Боже та те са толкова малки и невинни. Аз във вкъщи не смея да го ударя, да не го травмирам нещо, че някаква си луда ли. Просто ще ме извини че така ще стане. Naughty

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867

значи освен ефектно, се е оказало и ефективно решение.
такива трябва да са и нашите реакции, когато установим нещо нередно. вярно, олеква ни като се оплакваме, разменяме цветисти обиди и смразяващи кръвта заплахи, но колко наистина предприемат нещо, което да доведе до истински резултат?

# 23
  • Мнения: 481
Големият ми син беше много привързан към мен и след 1 мес. даване на ясла (беше на 2г.и 8мес.) не преставаше да се дере неистово само като приближавахме сградата на яслата. Ходех и го взимах в 12 ч. После го спрях и си го гледах до 3г.и 8мес. и направо на градина отиде. Когато започна да говори по-добре ми каза, че "лошата леля го скубе по косата"  Shocked Той пищеше на сън и бълнуваше. А аз наивно си мислех, че се лигави и не иска без мен. До 4г. не престана да бълнува.
Може би трябва да смените самата градина, защото детето ще я свързва с тази жена.
Знам, че е трудно, но от опит знам, че детето е в такъв стрес, че трудно може да се отпусне.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, ако видя такова нещо ще ми паднат всички пердета и ще разбере квартала за това...  #Cussing out
Всичко по ред и веднага!
В нета попаднах на скрита камера в детско заведение в Турция с една такава лелка и няма да забравя ужасиите...

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Ясно е, че заплатите им са мизерни, ...
От това оправдание, малко са ми парите, за това толкова работя, направо ми се повдига! Оправдание на некадърните! Като са малко, да си събере багажа и да намери по-добре платена работа!
Веднага при директорката, ако няма резултат, по-висша инстанция!

# 26
Нашите деца не са като нас, по-чувствителни са и не понасят насилието под каквато и да е форма. Тия методи с боя вече не вървят. Не си спомням да са ме били в детската градина, но едно време като че ли това си беше практика.  Моето бебе е още малко за ясла, но като си помисля, за нашите детски градини и искам да напусна тази държава.

# 27
  • Мнения: 15 619
Оплакване, веднага - до директорката на градината и до Общината. За такова отношение не може да има оправдание.

# 28
  • Мнения: 1 001
Колежката ми е интелигентен и чувствителен човек. Няма да си позволи скандали и саморазправи. Търсим справедлив ред за уреждане на проблема. Случаят не е изолиран, свързан е с цялостното положение в детските ясли и градини. Ясно е, че и на лелките не им е лесно, но и като цяло няма ефективен контрол върху това.
Аз ако бях направо щях да я шамаросам, без това няма свидетели ... а в това е и проблема, че няма свидетели ... не знам какъв справедлив ред ще намерите ... доста родители ще ги е страх да говорят, да не "изхвръкнат" децата им ... а детето при тази малоумница да не се връща, независимо с какво я е предизвикало, това не е адекватна реакция от нейна страна ... иначе реда трябва да е: директорката, общината, инспектората, а паралелно и Агенцията за закрила на децата

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 873
а тя като си е взела детето не е ли говорила с "лелката"? а с директорката?
не вярвам да е влязла, да е грабнала детето и да е отпрашила навън - не и при сериозността на описаното положение.

e те това и аз питам.
Нямат право да бият децата, нито да ги тормозят. Писмено оплакване до прекия началник,  при липса на адекватен резултат - същото при следваща инстанция, инспектората в общината или които са там.

Общи условия

Активация на акаунт