Промени ли се начина ви на хранене в чужбина?

  • 5 523
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 992
Да, промени се.
В Бг ядях много здравословно, задължително всеки ден салата и т.н
Тук обаче, нещата се промениха.
Мъжът не обича манджи и не ги готвя.
Купувам доста от полуготовите храни, пр. пиле с гъби, слагам го във фурната за 20 мин., оризът със зеленчуците в МВ и готово. Вечерята е готова за 20 мин.
Купуваме доста и от храната за дома- китайски, дюнери и т.н
Преди пиех газирано много рядко, мъжът ми много обича кола, та и аз пропих. То нали има една приказка- 'с какъвто се събереш, такъв ставаш', много е вярна.
Най-хубавото е че, кг ми не са променили, все същатата съм си, но то пък тези храни дават отражение в дългосрочен план.
Знам, че не са полезни, но да си кажа честно, така ми е по-лесно.
Като порасне беба и започне да яде от нашата храна, трябва да започна да готвя по -здравословно.

# 16
  • Мнения: 818
Определено много се промени. И то в положителна посока. Страшно съм благодарна че открих  френския начин на хранене - човек не се лишава от нищо, а не дебелее. Може да се говори с часове, но май най-важното е, че обяда е свещен (В 12 на обяд бие камбаната и всички отиват на обяд  Grinning) и там, където могат да си го позволят, хората сядат и се хранят всеки ден по всички правила - предястие, основно, десерт. Не е тежко, но напълно достатъчно за да се избегнат разни похапвания до вечерта.
Аз не можех много да възприема яденето на зеленчукова супа вечер (през зимата), но след като се убедих колко е полезно, пък и приятно, вече съм и пълен фен.
Тук се научих да ям  и месо - в България бях почти вегетарианец, че не съм особен привърженик на пържолите и кебабчетата и мусаката (не че не обичам, но нямаме кой знае какво разнообразие)
И най-вече рибата - може би защото сме в такъв район, че има прясна риба, но мисля че никога няма да ми омръзне, още повече че има  голямо разнообразие. В България освен скумрия май почти не познаваме други риби.
Аиде, че се отнесох, а камбаната би newsm62
Ох да си кажа честно гледах едно предаване за Франция,там обясняваха,точно това как французойките си похапват от всичко а не пълнеят.chumbi разкажи ни повече. Hug

# 17
  • Мнения: 6 167
Определено много се промени. И то в положителна посока. Страшно съм благодарна че открих  френския начин на хранене - човек не се лишава от нищо, а не дебелее. Може да се говори с часове, но май най-важното е, че обяда е свещен (В 12 на обяд бие камбаната и всички отиват на обяд  Grinning) и там, където могат да си го позволят, хората сядат и се хранят всеки ден по всички правила - предястие, основно, десерт. Не е тежко, но напълно достатъчно за да се избегнат разни похапвания до вечерта.
Аз не можех много да възприема яденето на зеленчукова супа вечер (през зимата), но след като се убедих колко е полезно, пък и приятно, вече съм и пълен фен.
Тук се научих да ям  и месо - в България бях почти вегетарианец, че не съм особен привърженик на пържолите и кебабчетата и мусаката (не че не обичам, но нямаме кой знае какво разнообразие)
И най-вече рибата - може би защото сме в такъв район, че има прясна риба, но мисля че никога няма да ми омръзне, още повече че има  голямо разнообразие. В България освен скумрия май почти не познаваме други риби.
Аиде, че се отнесох, а камбаната би newsm62
Ох да си кажа честно гледах едно предаване за Франция,там обясняваха,точно това как французойките си похапват от всичко а не пълнеят.chumbi разкажи ни повече. Hug


А мен по -специално ме интересува има ли държава, където се яде и се отслабва  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 818
Е ако има аз първа емигрирам там!

# 19
  • Мнения: 7 914
Хаха... не мисля, че ще има НЕемигрирали.... пък и така всички в една тема ще пишем Mr. Green

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Определено се промени  Wink За 8те ми годинки тук ка4их 8 килца  Mr. Green
Когато дойдох не знаех грам да готвя  Embarassed Мъжът ми ме понау4и да правя някоя и друга тукаШна рецепта и така. Българските манджи определено не ги умея а така ми харесват.Embarassed Особено супите   Blush
Майка като дойде тук да ми помага с бебето Ще я хвана да ми изкара един кратък курс,4е срамота  Embarassed
Не използвам полуготови неЩа  Naughty Купувам от време на време замразени зелен4уци.
Големия пазар го правим веднъж седми4но поради липсата на време през седмицата.  Crazy

# 21
  • Мнения: 3 880
Промени се най-вече с това, че започнах да се храня  по-редовно от в БГ. Тогава я се приберях навреме за ядене, я не, после търсех из печката и хладилника остатъците, хапвах две-три хапки и бях готова Laughing, а сега аз съм тази, която като примерна майка и домакиня Embarassed гледам семейството да получава редовно храна и естествено и аз си хапвам, няма само да готвя и да гледам я, което се отрази и на кантара разбира се Close
Иначе и аз преди не бях готвила системно, така че всичките си готварски навици ги придобих тук. Гледам обаче готвенето да ми отнема максимално кратко време, защото не е най-големите ми хобита.
Пазарувам веднъж седмично (след малко тръгвам, ама се ослушвам още Wink)

Мcdirock, честито ти нова лентичка  bouquet

# 22
  • Мнения: 7 837
Не. Пак ям максимум 2 пъти на ден. В магазин влизам по задължение. Готвя предимно леки неща, заради детето.
Готовите замразени вечери, които масово ядат тук, не купувам.
Гледам да е здравословно, но често залитам и по изкушения. Не съм качвала кг тук, защото имах да свалям...
От студентските години се бях зарекла, да не ям повече кренвирши, но и този обет наруших наскоро  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 098
Да,промени се.
В България се хранех много по_здравословно и редовно.
Тук я се сетя да хапна неЩо,я не.

# 24
  • Мнения: 2 427
Аз ям доста по принцип,т.е.ядем доста и аз и мъжът ми.Никога не ядем храна два дни,защото и в казан да сготвя всичко се изяжда.Не сме дебели в никакъв случай,напротив.Преди да забременея бях 47 кг,като се тъпчех с шоколад и ядки редовно преди вечеря.После сядах и омитах половин тава с мусака. Embarassed
Паста(спагети)в нас се готви винаги за трима,а се изяжда от двама.Супа,пълна тенджера,никога не ми е оставала за другия ден. Confused
Вярно че съм +20 кила отгоре(пардон,тези дни съм смъкнала 2 кг,та съм +18 Laughing)та сега съм 65.Не е зле за 8-ми месец Whistling,а и все пак отказах цигарите.От нищо не се лишавам. Blush

# 25
  • Мнения: 11 315
Промени се.
Сега се храня по-разнообразно и здравословно.
Преминах през полуфабрикатите, през замразените храни и през какво ли не.
Открих за себе си, че от полуфабрикатите особено дето са с много Е-та на етикета се лепи много по ребрата  Mr. Green. Замразените зеленчуци биват - горе долу, замразените ястия също имат Ета.
Заради децата и заради мен самата гледам да готвя разнообразно и здравословно. Мъжът ми, като на повечето от вас, не обича манджи от вида на типично българските - яхнийки, гювечи и подобни. Дай му огретени, мусаки, гювечета - това от българската кухня. Всичко останало, което готвя е моя измишльотина, която се доближава до тази или онази световна кухня, но подобрено по мой вкус.
Всеки ден сменям - месо, зеленчуци, риба и тн. Гледам да има или салата или зеленчуци. Хляб ядем черен.
За сладкишите няма да споменавам, че ще ослюнча клавиатурата  hahaha

# 26
  • Мнения: 3 367
...ако четете научна л-ра-специално при французите затлъстяване се качи доста в последните 10 години,к развенча мита за "ям каквото си искам и не дебелея"
**
аз тук станах вегетарианка,и се научих да пазарувам на сейл(10 пакета ориз,немислимо в бг)
**
не вярвам че няма време за готвене; има приоритети и ако здрав.живот е един от тях време се намира(има и книги к помагат)
**
всеки ден ядем готвено,не ядем навън, планирам и мисля,пазарувам по списък,комбинирам храни и не повтарям въглехидрат повече от 2/седмица-т.е съм много по информирана и внимателна
**
не вярвам в диети-това работя и мога роман да напиша,с 2 думи-НЕ НА ДИЕТИТЕ
**
трябва и спорт след 25,обмяната пада след 25,след 30 и след 40 и ако не се мърда-няма начин да се запази теглото на к сме били
**
оправданията- децата,времето,колата,работата и пр-не важат!има важни неща и храненето и спорта са на едно от първите места

весел уиекнд,
Анна

# 27
  • Мнения: 6 167
...ако четете научна л-ра-специално при французите затлъстяване се качи доста в последните 10 години,к развенча мита за "ям каквото си искам и не дебелея"
**
аз тук станах вегетарианка,и се научих да пазарувам на сейл(10 пакета ориз,немислимо в бг)
**
не вярвам че няма време за готвене; има приоритети и ако здрав.живот е един от тях време се намира(има и книги к помагат)
**
всеки ден ядем готвено,не ядем навън, планирам и мисля,пазарувам по списък,комбинирам храни и не повтарям въглехидрат повече от 2/седмица-т.е съм много по информирана и внимателна
**
не вярвам в диети-това работя и мога роман да напиша,с 2 думи-НЕ НА ДИЕТИТЕ
**
трябва и спорт след 25,обмяната пада след 25,след 30 и след 40 и ако не се мърда-няма начин да се запази теглото на к сме били
**
оправданията- децата,времето,колата,работата и пр-не важат!има важни неща и храненето и спорта са на едно от първите места

весел уиекнд,
Анна

анна направо ме караш да си преосмисля приоритетите  Peace
кажи, какво е 'не повтарям въглехидрат повече от 2/седмица'?

# 28
  • Мнения: 3 367
Lennie   Laughing
темата ти ми е болна защото това ми е работата,виждам всеки ден хора по 120 кила,буквално; тенденцията не е само тук,Европа дебелее с бясна сила,и оправданията к чувам се влудяват(как има време за кино а няма време за една супа питам аз)
**
говоря за основни карбс,иначе ги има във всичко - ми примерно ориз-катофи-паста-без - пак ориз-кус-кус

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Не се промени, а се ОБОГАТИ Mr. Green
В България никога не бях яла зеленчуци на пара или картофи с обелките им  Laughing
Научих нови рецепти.
Консумираме много повече пресни плодове и зеленчуци през зимата.
По-често хапваме риба.

Общи условия

Активация на акаунт