100-те Национални туристически обекта – 6-а тема

  • 35 911
  • 279
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 084
Книжки се продават на касите в хипермаркет Билла. Поне аз оттам я купих. Заедно с пътна карта на обектите. Има и томбола. Ако посетите всичките сто обекта,играете за лека кола Дачия.

# 106
  • Мнения: 2 743
Записвам се в тази тема.

Днес посетихме Кюстендил и изложбата на Владимир Димитров - Майстора.

# 107
  • София
  • Мнения: 7 030
В момента хижата при Чудните мостове не работи, но печат може да се вземе от Широка лъка.

# 108
  • Мнения: 258
Вчера официално открих поставянето на печати за тази година 😃 Посетихме ,,Цари Мали град". Лично за мен си е леко бутафория, но пък е приятна дестинация за разходка от София. Съчетахме с любуване на язовир Искър на отиване и вкусно хапване в Ярема на връщане.
Като полезно инфо споделям, че входа за крепостта Цари Мали град беше 7 лв. за възрастен, като включва и посещение на музеят точно до касата, откъде се тръгва, ако искате да посетите крепостта пеша. Ако е с автомобил ни обясниха, че има друг път, по който се стига.

# 109
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 753
Вчера официално открих поставянето на печати за тази година 😃 Посетихме ,,Цари Мали град". Лично за мен си е леко бутафория, но пък е приятна дестинация за разходка от София. Съчетахме с любуване на язовир Искър на отиване и вкусно хапване в Ярема на връщане.
Като полезно инфо споделям, че входа за крепостта Цари Мали град беше 7 лв. за възрастен, като включва и посещение на музеят точно до касата, откъде се тръгва, ако искате да посетите крепостта пеша. Ако е с автомобил ни обясниха, че има друг път, по който се стига.
Ние ходихме лятото. Предложиха ми два варианта да се качим до крепостта - пеша или с фуникуляра. Ние се качихме и слязохме пеша. Качването е около 15-20 мин по стръмен път, но предвид факта, че предишният ден бяхме на Седемте рилски езера, не ни затрудни особено.

# 110
  • Враца
  • Мнения: 2 251
Другото мято за спиране при "Цари Мали град" е много подходящо, ако сте с деца. Изграден е страхотен въжен мост и има и детска площадка. Има и голям паркинг, пейки за пикник, дори и едно заведение- даже по-точно "будка" за храна, понякога правят и скара, но основно продават напитки.
Фуникулярът не винаги работи. Сега, докато е студено, ако има скреж по линията, изчакват да се стопли и да се размрази, за да го пуснат. Ние така и не сме се качвали на него по същата причина. Не ни се чакаше до неясно кога.

# 111
  • Мнения: 1 621
Взех в петък печат от музея на солта в Поморие. Малък музей, но пък беседата беше интересна. Работното време е до 16.00 ч и не работят почивните дни / ако някой има желание за посещение/

# 112
  • Мнения: 518
Преди години от същия музей си взехме и много полезни сапуни с луга и други козметични продукти, освен интересната лекция - бяхме с дете на 3-4 годинки и му беше много забавно - времето беше приятно и за външната експозиция.

# 113
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
В Поморие е безкрайно тъпо това, че музея на солта и резервата за птици и наблюдението им са на едно място, с различно работно време и различни печати. В музея е интересно, и аз си взех един сапун, който после издирвах тук, в София, че много ми хареса и даже го намерих. Обаче другия обект е трагедия. Те не работят в понеделник и трябваше да се връщаме на другия ден. Чакахме около час някой изобщо да благоволи да посрещне хората за следващата група. Един безкрайно невъзпитан и нищо не знаещ за птиците, които уж показва излъга, че печат без да купиш билет, не може. А имаше хора, които заради дългото чакане, нямаха повече време. Аз си платих билет, но държах на гърба на бона да напише собственоръчно, че не е използван и да го подпечата. Това беше преди 2-3 години. След това ходих до БТС да се запиша за томболата, че бях събрала печатите и се оплаках само и единствено от този обект. От там ми казаха, че няма такова нещо и печати се слагат щом си отишъл до обекта, а не с/у билет, не е тяхно нареждане, а своеволие на обекта. Те билети не проверяват. Казаха, че били изваждани вече от списъка и към момента се обсъжда пак да бъдат извадени, че имало много оплаквания. Не знам какво е станало после. Музея продължава да си заслужава

# 114
  • Мнения: 518
Участвала съм в интериорното проектиране на Центъра за наблюдение на птици. След това така и не съм ходила на посещение и Вашето изказване ме натъжава, а на времето със средства от Германия беше голяма практика да се правят такива пунктове.
По същата аналогия беше създаден и този на м.Пода, Бургас. Него посетихме извън сезон, нямахме водач, но пазачът беше мил и отзивчив. Днес мисля , че нещата са се подобрили многозначително .

# 115
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
И Пода сме посещавали. И на двете места е един човек на място, но в Бургас, въпреки, че беше сам успяваше да разказва, да приема телефонни обаждания (звъняхме, че все не можеше да улучим отбивката), да раздаде бинокли и телескопи на хората, да покаже къде какви птици могат да се видят и в същото време да слиза до долу и да обяснява на следващата група колко трябва да изчакат. В Поморие този муньо, който ние уцелихме, само събираше парите за билети, казваше хората сами да си намерят бинокъл, все едно знаят къде, къде да се качат да го изчакат и после заключваше вратата. Групата, която слезе изобщо не беше доволна от беседата и разказа. Ако още работи центъра, дано да са го сменили. Разбирам, че вероятно е трудно с намирането на персонал по такива специфични места, но въпреки това, не си заслужава да ти гони посетителите такъв екземпляр. Да не говорим, че не оставяше впечатление да е много запознат с естеството на работата си, повтаряше някакви заучени фрази. А самото място иначе си има потенциал и не се изисква много поддръжка, птиците са така или иначе там, а сградата е една единствена стая с тераса отгоре.

# 116
  • Мнения: 4 208
От Пода и ние сме много доволни.
А точно поради разминаването на раб. време не успяхме след Музея на солта да посетим центъра в Поморие. Решихме да разгледаме сами наоколо, но ни изядоха комарите.

# 117
  • Мнения: X
Здравейте! Днес посетих музея на Велинград. Много ми допадна техниката на изрисуване на яйца. Купих си и едно дървено за вкъщи. По принцип в неделя не работи музея.

# 118
  • Мнения: 2 743
Преди няколко дни посетихме Кристалната зала в Мадан.
Много интересна експозиция. Няма такса вход.

# 119
  • Мнения: 4 208
Здравейте пътешественици!
За това лято планирам Банско, Добърско и Гоце Делчев с обектите,  и Сандански без обектите (вече сме били в този район).
Горе-долу за седмица.
Моля запознатите с района да дадат идеи за организацията и обекти извън 100НТО.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт