100-те Национални туристически обекта – 6-а тема

  • 35 283
  • 270
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Когато ходихме до Националния пещерен дом, имаше персонал в ресторранта, даже си взехме нещо за пиене и излязохме вън да се любуваме на гледката.
Преди няколко години Мусала го качихме случайно - не бяхме се информирали, че лифтът не работи, сутринта разочаровани тръгнахме съвсем лежерно към Ястребец. Бяхме чели, че отнема определени часове качването и слизането изцяло пеша и нямаше да ни стигне времето за да се приберем по светло. По пътя срещнахме бавнодвижеща се двойка и се заговорихме, те се бяха отправили към Мусала и плановете им бяха около 18 часа да са долу при колите, а тогава се стъмняваше по това време. За времето, през което са вървяли, бяха изминали малко разстояние, и тогава се амбицирахме - казахме си, че щом тези хора си мислят, че могат да се качат и слязат навреме, можем и ние. Тръгнахме нагоре с по-бодра крачка и мисля, че в 14 часа бяхме на върха. Хванахме страхотно време.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 10:06 от ❇Sisi_91❇

# 91
  • Мнения: 256
Да побутна малко темата с пресни печати от вчера от исторически музей Благоевград. Били сме и друг път тук, но сега посещаваме музея. Наистина впечатляващ, внушителен и интересен музей. Според мен ще бъде интересен и за деца - има изложени най - различни животни - бозайници, насекоми, влечуги, птици..., вкаменелости, има интересна географска информация за областта и планините тук и разбира се историческа информация. Доста голям музей, отделете си повече време за разглеждане. И билета от 4 лв. направо нищо не е, като се сетя какви обекти има за двойно повече входна такса.
От морската ни почивка ММ успя да посети музей на солта и посетителски център Поморийско езеро, защото той не беше ходил, аз имам печати. Жената от посетителският център му е казала, че е незаконно това с калните бани, които хората правят в езерото. Понякога викали полиция, разгонвали ги, но те пак идвали и проблемът остава нерешен. И на мен ми се стори нередно това, че на съвсем близко разстояние гнездят защитени видове птици, а малко по - натам хора плуват в езерото. Мъчно ми е че сами си опорочаваме почти всичко.

# 92
  • Мнения: X
Здравейте! Да се похваля с един печат от днес. Не очаквах да ми е интересно ,но се радвам ,че отидох до спортния музей в София! Впечатление ми направиха монетите на Елизабет 2 от летните олимпийски игри от 1976 в Канада.

# 93
  • Мнения: X
Здравейте! Днес исках да отскоча до Витоша,но заради времето отидох до НИМ. От много време не бях го посещавала! Страхотно преживяване!

# 94
  • Мнения: 580
Съгласна съм за музея в Благоевград- голям и интересен.
Ходихме наскоро, но си бяхме забравили книжките.

# 95
  • Мнения: X
В Девня освен музей на мозайките има и страхотен ресторант! Непременно го посетете!

# 96
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Да се похваля с два нови печата- от пещера Снежанка и от музея в Брацигово. Последния ми се видя доста скучен…
Здравей! Може ли малко инфо за пещера Снежанка- как се влиза( на групи или самостоятелно) , цена на вход и как стигнахте до там , смисъл може ли с кола или пеша се стига до пещерата?  Утре мислим да отидем и ще се радвам на напътствия . 😊
Благодаря предварително!

# 97
  • при късмета
  • Мнения: 23 998

Здравей! Може ли малко инфо за пещера Снежанка- как се влиза( на групи или самостоятелно) , цена на вход и как стигнахте до там , смисъл може ли с кола или пеша се стига до пещерата?  Утре мислим да отидем и ще се радвам на напътствия . 😊
Благодаря предварително!
Ходихме преди 4-5 години, но мястото за кола няма как да се промени. Като оставите колата се качвате  пеша по горска пътека. На табелата пише 800 метра и е горе долу толкова. Влиза се организирано на кръгъл час. Входа не помня колко беше

# 98
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
ма ко , Благодаря!

# 99
  • Мнения: 1 612
Билета беше 6 лв. Пътеката е стръмна, но приятна, около половин час със средно темпо.При нас не се спазваха часовете за кръгъл час, а като се събереше група хора.

# 100
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Благодаря ви за отговорите!
За съжаление пътя беше затворен за някакъв ремонт ( от към Велинград) и не успяхме да стигнем до там. Оставаха 10 км и ни върнаха , направо умрях от яд... Поне посетихме Историческия музей в Батак и църквата . Снежанка остава за друг път ...
И още нещо искам да попитам. От Нац. Пещерен дом се сдибихме само с печат , марките им бяха свършили. От къде мога да си купя/поръчам марки? Благодаря!

Последна редакция: сб, 07 яну 2023, 17:46 от *Чефи*

# 101
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите!
За съжаление пътя беше затворен за някакъв ремонт ( от към Велинград) и не успяхме да стигнем до там. Оставаха 10 км и ни върнаха , направо умрях от яд... Поне посетихме Историческия музей в Батак и църквата . Снежанка остава за друг път ...
И още нещо искам да попитам. От Нац. Пещерен дом се сдибихме само с печат , марките им бяха свършили. От къде мога да си купя/поръчам марки? Благодаря!
Здравейте Simple Smile Можете да си купите марките и да получите значки в министерството на спорта - на пети етаж518 стая! Вподлеза информационният център времено няма да работи Simple Smile до там се разкарах - защото ми бе на път след спортният музей Simple Smile тел за връзка: 0882966300

# 102
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
mimi99, Благодаря!

# 103
  • Мнения: 1 595
Здравейте, от къде да си купя такава книжка и къде да ми я подпечатят?? Има места, на които съм била многократно, но нямам печати. Или може би някакви марки се лепят?! Сега искам да започна това лято да пътувам повече и да събирам. Например на Фотинските водопади съм ходила 4 пъти последните 2г.

# 104
  • Мнения: 515
Обикновенно книжки и марки има на самите обекти.
Печат се слага при самото посещение.
Аз също съм ходила преди години без книжка, но със сигурност ще посетя отново обектите и ще взема марка и печат.
Приятно събиране !

Общи условия

Активация на акаунт