100-те Национални туристически обекта – 6-а тема

  • 35 348
  • 270
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Трънче, има ФБ група и там има списък с мнооооого обекти. Отделно ползвам приложението "Опознай България". Там има всички обекти в дадена област/град и т.н.

# 76
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Трънче, има ФБ група и там има списък с мнооооого обекти. Отделно ползвам приложението "Опознай България". Там има всички обекти в дадена област/град и т.н.
Може ли линк към фейсбук групата.
Фейсбук не е "моето нещо", но имам профил де, та ще прегледам какво има, може следващият път да ми е полезно при пътуването.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 7 794
https://www.facebook.com/groups/100NTO

Има  доста прясна информация.

https://opoznai.bg/

И това приложение. Даже съм си го свалила на тел. Доста обекти има, коментари, снимки.... Винаги проверявам какви други обекти има в даден район и винаги оствам изумена от количеството, което бълва като инфо.

# 78
  • Враца
  • Мнения: 2 225
https://www.facebook.com/groups/100NTO

Има  доста прясна информация.

https://opoznai.bg/

И това приложение. Даже съм си го свалила на тел. Доста обекти има, коментари, снимки.... Винаги проверявам какви други обекти има в даден район и винаги оствам изумена от количеството, което бълва като инфо.
Мерси!

# 79
  • Мнения: 1 223
Дали в момента се предлагат Пловдив сити картите за посещение на обектите в града? На сайта им пише, че временно заради пандемията няма да ги продават и нещо от сорта "надяваме се да се видим пак през 2021 г."

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Не знам конкретно за сити картите, но ние бяхме мин уикенд в Пловдив и в един от музеите ни предложиха еднодневна карта за вход на 5 музея. Струваше 15лв (при единична цена на вход за всеки музей 5лв) и с нея в рамките на деня си избираш кои 5 обекта да посетиш. Обектите обаче бяха в Стария град, а виждам, че тази сити карта дава възможност за вход и до доста други неща. В Етнографския музей например платихме отделно вход, тъй като не влизаше във възможностите по общия билет.

# 81
  • Мнения: 515
Здравейте,
планувам четири-дневен престой в Карлово последната седмица на юли. Харесала съм един нов апарт-хотел в града като отправна точка за Сопот, Калофер, Клисура, Казанлък и с.Баня. Имам печати от 100-НТО с изключение на Тракийската гробница в Казанлък и Исторически музей в Клисура. По тази причина мисля да пообикаляме еко -пътеки и водопади и да помоля за препоръки в този район. Няма да ходим на Райското пръскало. За по-леки маршути питам в рамките на час-два. Набелязала съм следните:
1.Сопот Лифт - Междинна станция - х.Добрила 1ч. и 30мин./1 час пеш и 30мин. с лифт в едната посока/
В интернет пише , че работи само събота и неделя, а аз мислех да ходя през седмицата. Има и някакво заведение с басейн - работещо ли е ?
2.Водопад Сучурум Карлово и ВЕЦ.
3. Калофер, еко-пътека Бяла река 1ч.
4. Сопотски водопад - 30 мин.
5. С.Баня - има ли работещ открит басейна ?
6. Водопад Сувчарско пръскало, с.Христо Даново.
7. Еко-комлекс Клисура.
8. С.Скобелево Роза Дамасцена.
Ще се радвам на препоръки и предложения !
Благодаря !

# 82
  • Мнения: 950
В Сопот нито лифта, нито заведенията работят през седмицата.Ходихме във вторник само до водопада.Имахме късмет да е след дъждовете и беше доста буен.Срещнахме местна жена,която ни показа пътечка с която може да се направи кръгов маршрут.
Еко пътека Бяла река ни отне час и половина с почивките и снимките,при условие,че стигнахме с колата до началото.В темата за екопътеките съм сложила  няколко снимки от там.

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Странно 🙄 Бяхме на лифта в Сопот миналия септември и в работен ден си работеше и се качихме до горе, имаше и други хора. Явно тази година е различно или тогава сме хванали някаква промоция

# 84
# 85
  • Мнения: X
Здравейте! От години имам книжката със 100 обекта! Нямах интерес особен дълго време ,но това лято се запалих! Радвам се на ценната инфорамция тук/

# 86
  • Мнения: 1 614
Да се похваля с два нови печата- от пещера Снежанка и от музея в Брацигово. Последния ми се видя доста скучен…

# 87
  • Мнения: 2 726
Моят най-последен печат е от връх Мусала.
Страхотно преживяване!

# 88
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Нашите последни печати са от хижа Скакавица, същият може и от хижа Рилски езера (и там бяхме след Скакавица) и от Цари Мали град.
Мусала го оставяме за догодина, че душичката ни излезе докато стигнем водопада и езерата.

# 89
  • Мнения: 4 208
Моят най-последен печат е от връх Мусала.
Страхотно преживяване!
И при нас Мусала и Национален пещерен дом Карлуково.
Между другото в този дом в Карлуково имало някаква изложба минерали. Нито я намерихме, нито имаше кого да питаме. Пълно мъртвило там и пълно с кучета. Едното имаше бебета и от колата до входа го взех на приказки и прибежки, че много ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт