Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

100-те Национални туристически обекта – 6-а тема

• 5 489
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
Сложих печати от гробницата в Мезек и древния град "Кабиле" в Ямбол.
Честно казано очаквах повече от самите обекти,особено от Ямбол...Всичко тъне в буреняци.

# 46
О, не знаех, че има такава тема.
Записвам се да я следя. Имам 48 печата, още 2 за сребърна значка.
Вие вземате ли си значките? Аз не съм ходила за бронзова, но искам.

# 47
  • Русе
Ние взехме двете наведнъж. По принцип, те се вземат от местното дружество, а златната от София.

# 48
Ха, и аз сега откривам темата! И ние събираме печати и обикаляме родината си. Първата книжка я изхвърлихме/загубихме по невнимание, понеже я държахме в жабката на колата, но като я продавахме изчезна при събирането на личните ни вещи. А бяхме я изплълнили на 50 %.  Взехме си нова и гааааз... Уикенда бяхме в района на Сливен, Жеравна, с. Медвен и Котел. Впечатлена съм от монумента на Г.С.Раковски в Котел и от сърцето на д-р Петър Берон. Посетихме къщата на Йовков, и Хаджи Димитър, на Захари Стоянов бе затворена, хареса ни и Природонаучния музей в Котел.
Относно музейте в София - най ме грабна Военно-морския музей.

# 49
  • София
Чудесна тема! Колко пъти качих черни връх и не съм знаел, че е обект 74а..........

# 50
  • София
Хайде да докладвам и аз, с мъжа бяхме в Габрово за 2 дни, посетихме Етъра, Соколски манастир, Узана. За съжаление до дома на хумора и сатирата не стигнахме. Ходихме до Боженци, за първи път да съм толкова разочарована. Пътя е тесен, поне е асфалт де, паркинга е малък 3 лева на час. Това ще го преглътна, ама да ида в 12.10 и за да вляза в четирите къщи музей, трябваше да чакам 1 час, яд ме беше. Иначе 6 лева е билета на човек с екскурзовод, но е на всеки кръгъл час. Разходихме се сами, без да посетим нищо, влязохме в изложбата, да пишем с гъше перо и там взех печат и марка, входа е 2 лева. Днес минахме Ловеч и Аир Вароша, били сме няколко пъти, не си давахме зор.

# 51
В момента има ли как да се стигне до Черни Връх с Лифт. Преди имаше един лифт, който те откарва доста близо. Дали работи в момента?

# 52
  • София
В момента има ли как да се стигне до Черни Връх с Лифт. Преди имаше един лифт, който те откарва доста близо. Дали работи в момента?
Не, не, изобщо не работи. Даже, като го гледах, ме съмнява и зимата в сезона да работи....
Стига се по стената (от Алеко) или по-плавния преход, но по-дълъг маршрут - пътеката преди хотел морени.

# 53
Очарована съм от европейският вид на входните билети на Мадарския конник и Плиска с QR код за сканиране, хубава хартия и снимков материал  Simple Smile .
Преди години приятелка от Западна Европа след посещения в музеи там ми пращаше билетите и аз бях много впечатлена.
Та сега искам да похваля и нашите !

# 54
Етъра и Боженци отворени ли са за посещения в момента? Разбрах, че всичко около Габрово е затворено за две седмици, заради тъмночервената зона.

# 55
  • София
Аз в понеделник се прибрах, нямам информация, знам че прохода на Републиката е затворен, защото тръгнах оттам. Има ремонт от 4 до 31.10, потърси информация в нета.

Общи условия

Активация на акаунт