На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 377
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 166
Venel82, детенце е малко - нищо няма да разбере, само вие ще се изнервите покрай съобразяване с него; по-добре го оставете на някой да го гледа и идете сами Wink
Да. Май все повече се замислям за този вариант. Толкова чакано пътуване, да не се провали, а и да накара ММ да му е първо и последно 😅

# 256
  • Мнения: 3 417
Кофа от 1 кг кисело мляко възможно ли да е 0,99 лири- купих такава от турски магазин . Чудя се да не е със сухо мляко и т.н.
Не забелязвам да пише такова нещо .

# 257
  • Мнения: 976
Дайте информация кога и къде е отменена?
[/quote
Ето ви подробно щом ви е толкова важно- кога - на 29.05 въвеждат от турска страна нови изисквания за влизане в Турция-  едно, от които е при двама ваксинирани родители за дете до 18 г не се изисква тест или ваксина. На 03.06 има промяна в същите изисквания, която е и последната актуална. Намира се на сайта на вашето външно министерство, ето тук:
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/turkey

Там изрично пише, че освободени от изискванията са лица до 6 години.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Точно това и аз чета. Утре ще направим антигенен на девойката.

# 259
  • Мнения: 498
Баргело 2 бр -  90 турски лири. 1 - 55  лири.

# 260
  • Мнения: 5 075
Дайте информация кога и къде е отменена?
[/quote
Ето ви подробно щом ви е толкова важно- кога - на 29.05 въвеждат от турска страна нови изисквания за влизане в Турция-  едно, от които е при двама ваксинирани родители за дете до 18 г не се изисква тест или ваксина. На 03.06 има промяна в същите изисквания, която е и последната актуална. Намира се на сайта на вашето външно министерство, ето тук:
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/turkey

Там изрично пише, че освободени от изискванията са лица до 6 години.
Пак чета в групата за почивки в Турция, че до 6 г без тест е когато родителите влизат с тест. Без тест до 18г е когато родителите са ваксинирани, като информацията е от турското посолство .

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
И аз чета във фейсбук и затова проверявам. Само че на сайта на външно министерство други пише. Няма да рискувам -един тест става за 30 мин.
Забравих да попитам. Как пазарувате в Гратис? Има стоки,които са намалени,но трябва карта. Карта обаче издават ,ако имаш турски номер. Много пъти съм молила да ползвам тяхна карта-ами не ,не си я дават. Само веднъж в Чорлу момичето беше любезно да маркира нейната карта.Купувам конкретна марка и само там я намирам.
https://www.gratis.com/searchresults?N=&No=0&Rdm=800& … p=18&Ntt=hask
Разликата е драстична.

# 262
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Ами аз като си харесам нещо такова(което е на оферта с карта), ходя на касата и питам колко струва. Казват ми цената с отстъпката, не знам как я маркират, но на бележката си е с отстъпка.. На The Balm продуктите са много евтини там, ако някой се гримира да споделя.
Друг вариант е да уцелиш някой местен и да го помолиш да му ползваш картата.

# 263
  • Ропотамо
  • Мнения: 146
Винаги са ни предоставяли тяхна карта, дали на друг клиент или от служителите. Първо преди да започна да пазаря питам ги - турист карта и те йок проблем. Ако нещо се запънат и немогат да дадът, чакам да стане опашка, нареждам се и все някой дава картата. Като сме с 2 кошници покупки не могат да откажат Simple Smile

# 264
  • Варна
  • Мнения: 4 221
И на мен винаги са ми предоставяли тяхна карта. Не пазарувам често, но все пак...

Сега... Наясно съм, че в неделя работят само хранителните от 10 до 17 ч., както и че през останалите дни всичко затваря до 21 ч. Нали така? Това значи ли, че магазините също работят до това време? В Ераста, примерно. Или има по-ранен час за магазините, а 21 ч. е за заведенията?

# 265
  • Мнения: 5 076
И на мен винаги са ми предоставяли тяхна карта. Не пазарувам често, но все пак...

Сега... Наясно съм, че в неделя работят само хранителните от 10 до 17 ч., както и че през останалите дни всичко затваря до 21 ч. Нали така? Това значи ли, че магазините също работят до това време? В Ераста, примерно. Или има по-ранен час за магазините, а 21 ч. е за заведенията?

Мен тази информация ме изненадва. Баклавите, магазините с ядки и локуми броят ли се за хранителни? Grinning А заведенията дали работят в неделя за take away? Другата събота пътуваме за море там, не сме на ол инклузив хотел, ще хапваме по заведения и уж доста неща проучих, но това ми е убягнало...

Иначе в Gratis и в Watson в Одрин са ми маркирали техни карти и в Марги, и в центъра. В Watson преди време обаче в Кушадасъ не позволиха това. Тази година ще сме със своя карта - ще си вземем карта за интернет и ще даваме нейния номер.

# 266
  • Мнения: 1 355
Здравейте, за утре съм замислила пътуване до Одрин. От доста години не съм ходила и съм позабравила някои неща. Основно ще купувам лекарства и хранителни.
Има ли верига аптеки, които препоръчвате?
Къде около центъра има голям паркинг?
Благодаря!

# 267
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 596
Имам молба, ако някой от Бургас пътува до Одрин скоро и не му представялява проблем да ми купи едно лекарство, нека ми пише. Не ми е изключително спешно, но и не ми се очертава скоро да пътувам до Турция.

pticasprujina,мислим да ходим скоро(следваща или по следваща седмица) ,но не е много сигурно.Ако все пак решим ,ще пиша.

Моля,да ми припомните в Люлебургас само един МОЛ ли има ?

# 268
  • на морето
  • Мнения: 1 385
В събота нали има пазар в Лозенград? На различно място ли е от този в сряда?

# 269
  • Мнения: 1 514
В събота нали има пазар в Лозенград? На различно място ли е от този в сряда?
На различно място е. В събота е до автогарата, поне не съм чела да са го преместили.

Общи условия

Активация на акаунт