На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 378
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 316
Благодаря!

# 286
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Seengirl , пробвам с бг номер за картата на Гратис, но не става. Как успяхте вие?

# 287
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 596
Предстои ми втора доза от ваксината и ще мога да си разпечатам сертификата. Искам да попитам какво попълвате в полето"идентификатор" - номер на лична карта или ЕГН?
Този сертификат не ви ли го дават от мястото , където ви поставят ваксината? Питам, Защото на майка ми са и го дали от там.

# 288
  • Мнения: 47 996
Дават го, но можеш да го вадиш и от сайта.
Сертификата важи за минаване без тест 14 дни след 2 доза.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Seengirl , пробвам с бг номер за картата на Гратис, но не става. Как успяхте вие?
Ами всъщност ние в крайна сметка не успяхме. Защото смс-а го получи моята приетелка, когато си включи телефона в Бг. Ще видим с този код другия път дали ще успеем. А аз защо не получих, така и не разбрах...телефона си ми работеше, момичето даже пробва 2 пъти.

# 290
  • Мнения: 1 355
renydent, аз вчера минах границата към 17,30 някъде и също видях много разхвърляни стоки до един тир, ама помислих, че го проверяват. Нашите митничари бяха много разсеяни и мен ме  провериха набързо, ама и аз нямах почти нищо в колата.

# 291
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Seengirl , пробвам с бг номер за картата на Гратис, но не става. Как успяхте вие?
Ами всъщност ние в крайна сметка не успяхме. Защото смс-а го получи моята приетелка, когато си включи телефона в Бг. Ще видим с този код другия път дали ще успеем. А аз защо не получих, така и не разбрах...телефона си ми работеше, момичето даже пробва 2 пъти.
При мен още при въвеждането на телефонен номер ми дава, че е грешка,  също не ми събира и номера с 359

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Доколкото знам номера трябва да е турски. Имам доста турски номера на познати и колеги, но не бих ги ползвала без да съм питала.
Не знам дали проверяват основно колите, но всички бусове ги караха да свалят покупките.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Привет!
Минахме! Sunglasses
За пореден път ни питаха откъде идваме и колко сме стояли... Joy То... това нашето за ден не става. Blush
Огледа човекът багажа, провери някои неща, пита дали всичко е за лична употреба и ни пусна. Ние забранени неща не носим, както и друг път съм казвала... в непрежалими количества Stuck Out Tongue Winking Eye Подреждането е проблемът.

Сертификатите се проверяват - искат и документ за самоличност, гледат и дата на втората доза. Както винаги, на нашето ГКПП (МТ) са любезни и точни.

На границата румънците и украинците бяха повече от нас. Вторите - отявлено нахални, ама не им мина номерът.

Днес супермаркетите работят. Всички вериги. Дори и магазина за стоки за дома на реда на бившия Карфур и Ераста работеше. В новия магазин на мястото на Карфур влязохме и съзнателно купихме нехранителни - памперси и репелент. Проблем никакъв. Единственото заградено пространство беше това с алкохола. И битовата химия, и разните джунджурии за дома бяха достъпни. Местните обаче масово купуваха само хранителни продукти. Помислих, че може да правят компромиси, защото сме чужденци, но и една местна баба си беше купила само някакъв препарат и гъбички за миене на чинии. Та, поне в този магазин няма сериозни ограничения.
Имаше и заведения, които работеха. Нямаше клиенти, но поне на пръв поглед бяха готови да посрещнат такива. Изглежда, че работят поне за дома и за доставка. Очевидно и при тях не е така строго вече.
Бензиностанциите работят. Автомивките към тях не, за ужас на ММ.
Дежурните аптеки работят. Първата от показаните от papaone случайно бях съгледала вчера, тъй като се намира на гърба на Марги хотел и срещу страничния вход на Марги аутлет, откъдето вчера влязохме. Минахме набързо да вземем едни ампули Новалгин, които забравих да купя вчера от обичайното място. В аптеката работи момче с чудесен български. Имаха само две кутии Новалгин. Когато понечих да поискам трета, момчето каза, че нямат, защото се изчерпват наличностите бързо в такива дни, но беше готов да поръча, ако ни се чака. Така че не е проблем да се достави нужното в рамките на минути до половин час дори и в неделя.
За жалост попаднах на група (дали не бяха и две отделни) сънародници... Просто съм без коментар. Отстрани е смешно, жалко и дори грозно. Но това е положението.

Та така... Аз доволен!
И всъщност повече ме радва това, че някак се завръщаме към някаква нормалност, отколкото покупките в багажника (и купето). Излишно е да казвам, че както през септември, пазарувахме в несвяст. Особено усещане е как даваш едни хиляди, а картата ти продължава да пуска ли, пуска. И като теглиш хесапа, накрая не си фалирал,.щото все пак е 1:5. Цените са повишени, но смятам, че дори не компенсират напълно спада на лирата и отново е поне толкова евтино за нас, колкото и преди.
За цени на конкретни неща и още подробности ще пиша, като се освЕстя.

Ами, толкова засега. Извинете за чаршаВа.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 16:01 от beljata

# 294
  • Мнения: 246


Моля,да ми припомните в Люлебургас само един МОЛ ли има ?

Два са, 39burda малко в тъча се пада и един в центъра Berkadia. Първия е с кафенца, ресторанти, градинки и пр. Във втория има Дайхман на последния етаж, последно оттам взехме кецове адидас за 300 лири, а боти, които в бургаския магазин бяха 89 лв. там излязоха 18.

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Seengirl , пробвам с бг номер за картата на Гратис, но не става. Как успяхте вие?
Ами всъщност ние в крайна сметка не успяхме. Защото смс-а го получи моята приетелка, когато си включи телефона в Бг. Ще видим с този код другия път дали ще успеем. А аз защо не получих, така и не разбрах...телефона си ми работеше, момичето даже пробва 2 пъти.
При мен още при въвеждането на телефонен номер ми дава, че е грешка,  също не ми събира и номера с 359
Ние нищо не сме въвеждали. Момичетата на касата ни накараха на листче да си запишем номера и те го въведоха.  И аз им казах,че е български и те видяха и казаха "йок проблем". Щом все пак получихме смс, макар и в Бг, значи става, но може би там на място през тяхната система.
Беличкова, радвам се, че сте минали безпроблемно! Ха дано скоро пак Simple Smile

# 296
  • Мнения: 1 166
Здравейте. Виждам, че хотел Унисите е на 2км от центъра, но тъй като съм много зле с ориентацията по карти, моля, кажете ми, дали лесно бихме го намерили с влизане откъм КА и второ, центърът на пешеходно разстояние ли е от хотела? 2км не ми се струват много, но знам ли... Идеята ми е, да оставим колата пред хотела и да трамбоваме пеша, за да не търсим паркинг.

# 297
  • Мнения: 5 076
Unisite за мен е далеч от центъра за пеша. Знам, че много нашенци ползват таксита в Одрин и цените не са никак високи. Хотелът е на пешеходно разстояние до Ераста и ние често си ходим пеша до него от там. Тоест от Капитан Андреево като се придвижите до кръговото на Ераста, хващате третия изход. Общо взето се държи "главния", по-широкия път до едно по-голямо кръгово, на което се излиза пак от третия изход. След това има винилов надпис, който ще ви насочи. Тоест след Ераста имате още едно кръгово, а до тогава карате по по-големия и широк път, ако имате съмнения.

# 298
  • Мнения: 1 166
Благодаря! Simple Smile Ще обмисля и други варианти според отзивите ви за хотели.

# 299
  • Мнения: 185
Здравейте,
Тези от вас които пазаруват редовно, бихте ли сподели ли, може ли да се намерят по тези пазари детски дрехи с много добро качество, изчистени като материи и цветове.

 Благодаря 💐

Общи условия

Активация на акаунт