На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 460
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 086
Тоест да не се надявам Мигрос да бъде отремонтиран, докато идем до Лозенград? То като се замисля, дори не ни трябва голям Мигрос. Няма какво кой знае да купуваме, само зехтин, малко прах за пране и други основни неща, млечни съвсем няма да взимаме, че пътуването ще е по средата на морската ни почивка. В центъра ще търсим аптека, макар че миналата година бяхме в една по препоръка на темата тук и ни обслужиха добре и на български. Даже май и визитката още пазя с телефон за Вайбър за поръчки.

Иначе, като гледам прогнозата за времето, най-добре е на 8 септември да пътуваме, което съвпада с пазарния ден. До пазара няма да отидем, но дано по границата да не е лудница. Миналата година половината ден си изгубихме в чакане, но тогава и системата им беше паднала. Тогава нямаше и изисквания за тестове, ваксини и тн.

Правилно ли се ориентирам, че май няма зона в Лозенград и може да си паркираме свободно, където намерим (и знаците го позволяват)? По по-малките обекти как е с плащането? Чудя се просто дали има смисъл да обръщаме пари или може да караме с карти. Извинявам се за глупавите въпроси, но пак казвам, досега все в Одрин сме ходили и Лозенград ми е по-непознат. От по-малките обекти бих търсила нещо с насипни ядки, както и място за обяд.

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 6 101
Има платени паркинги в Лозенград, но има и свободна зона.
В центъра има голям брой по-малки Мигроси, както и други магазини, които ще ви свършат работа. Ядки насипни по главната улица видях на няколко места.
Пари малко си обменете, защото не всички малки магазинчета и заведения работят с карти, изключвам веригите.
Аптеки в самия център до градинката има две.

# 692
  • Мнения: 1 521
Ние напоследък паркираме по частните паркинги Лозенград - дворове на жилищни кооперации или къщи са обикновено. Не помня каква беше цената, но ми се върти нещо около 5-10 лири - за престой до няколко часа. Избираме да спрем някъде в уличките, така че във всички посоки да ни е близо.

# 693
  • Мнения: 41
С бърз антигенен тест ли минахте на Малко Търново? Благодаря

# 694
  • Мнения: 970
С антигенен тест може да се влезе и в Турция и в България, като важи 48 часа от вземането на пробата, аз поне не видях на границата да има къде да се правят тестове, нашите бяха правени предния ден в Бургас.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 6 101
С бърз антигенен тест ли минахте на Малко Търново? Благодаря

Със сертификат за ваксинация.

# 696
  • Мнения: 5 086
И ние ще влизаме със сертификати за ваксини, юни пътувахме пак до Турция, тогава само аз бях с такъв сертификат, половинка - със сертификат за преболедуване. Тогава се извадихме и HES кодове, надявам се още да важат. Но тях само в големи търговски центрове ни ги искаха и на ферибота.

# 697
  • Мнения: 447
Хес кода има ли срок на валидност? При генерирането, се отбелязва града в който ще се пребивава, т.е. ако се промени града, трябва да се направи нов Хес код, нали?

# 698
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Хес кода има ли срок на валидност? При генерирането, се отбелязва града в който ще се пребивава, т.е. ако се промени града, трябва да се направи нов Хес код, нали?

Изискването е да е направен 72 часа преди пътуването. И ние имаме от юни, но мисля да направя нови.
то остава да се излагам някъде заради 2 мин цъкане на телефон.

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 6 101
Моля за разяснение относно тези два вида мая, които вчера видях за първи път в Мигрос.


Досега съм купувала само тази:
https://www.migros.com.tr/droetker-aktif-maya-90-g-p-4d090b

# 700
  • Мнения: 5 086
Доколкото виждам, първата мая е традиционна суха. Втората според сайта на д-р Йоткер е някаква бърза и за едно втасване.

А HES код, когато се попълва с цел пазар, какъв адрес се пише? На нашия от юни бяхме записали адреса на хотела, в който бяхме на море.

# 701
  • Мнения: 46
Здравейте,
моля някой да ме насочи ако знае,къде в Одрин има пчеларски магазини.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 6 101
На моя Хес попълних адреса на Мигроса:)

# 703
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
Здравейте,
моля някой да ме насочи ако знае,къде в Одрин има пчеларски магазини.


На влизане в Одрин от Капъкуле още преди първият светофар в дясно на един ъгъл има.

# 704
  • Мнения: 518
Аз има  Хес код от миналата година в Силиври ми го направиха в хотела, а тази година в Текирда с него влизахме в мола. Тези в Текирда на рецепцията явно не им се занимаваше и казаха че няма как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт