На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 577
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Русе
  • Мнения: 7 085
Ако става въпрос за групата на Денислав, името и е Пазаруване в Одрин.
За друга група пише Мира Мира На пазар в Одрин,Лозенград,Чорлу и Истанбул
Е, да де, но споменава и Денислав. А неговата група е тази, която написах.

# 676
  • Мнения: 956
Някой купувал ли е диван от Одрин? Как е качеството и наистина ли са по-евтини от българските. Тук сме харесали ъглов за 1600лв. на https://nanihome.bg/sofas/gala. Дали бихме намерили по-добри в Одрин на по-добра цена?

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 730
Гледам новините и казват да изчакаме още 15 дни, за да се изтеглят гастербайтерите. Леките автомобили били много малка част от големите опашки. Миналата година не са успели всички да се приберат и затова бил такъв потока...

# 678
  • Мнения: 970
Вчера ходих с автобус от Бургас до Одрин през Малко Търново, там вече няма трафик, вечерта към 19,00 ч. директно спряхме пред кабинките за проверка, е после хванахме смяната на българските митничари, но се преживява на фона на часове чакане.

# 679
  • Русе
  • Мнения: 7 085
Вчера ходих с автобус от Бургас до Одрин през Малко Търново, там вече няма трафик, вечерта към 19,00 ч. директно спряхме пред кабинките за проверка, е после хванахме смяната на българските митничари, но се преживява на фона на часове чакане.
Автобусите на Малко Търново и в трафика не чакаха. Моят син оня ден се прибра от почивка през Малко Търново. Беше с автомобил и чакаха 9 часа. Когато ми се обаждаше все за това се ядосваше, че постоянно вървяли автобуси, които са с предимство, проверката им отнема много време, а колите чакат.

# 680
  • София
  • Мнения: 1 182
Здравейте на всички, имам странн идея тя затова и да питам! Налага ми се да пътувам за Турция до един лекар в Чорлу, та вместо да си правя тестове, не мога ли да мина без такъв, РЗИ да ме сложи под карантина. И аз аджеба след 10 или 15 часа висене и теста да ми е изтекъл, да си направя нов, да им докажем, че не сме болни и да приключа с идилията?
Имаме записан час за преглед, мислех и все още го обмислям да направя тест на 03.09 в Хасково или Свиленград, да продължа до Чорлу. Но и там ще чакам, колко незнам, ще се върна до Одрин, идеята е да спим там, бърз пазар и най късно в 13 да сме на границата. Но като гледам обстановката...те ще са изтвкли... Знам, че ще се чака, дали не е по добре изобщо да не си правим тест, а направо в София, под карантина и нови тестове?
Приемам всякакви идеи честно. За протокола часа за лекар ми е записан оше Януари месец, няма опции за отлагане.

# 681
  • Мнения: 9 490
Didolinaaa, ние утре тръгваме; ще правим антигенни тестове, а на връщане (след седмица) мисля да направя пак в Бг, а не в Одрин..из групите във фейса коментираха, че в Одрин са по 170лири, а можело да направим след връщането и да изпратим на РЗИ да отмени карантината.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 182
Вие сте след мен реално на прибиране. Аз просто нямам избор, не искам да заспивам зад волана. Мога да мина пътя за 24 часа, но си е живо убийство.. Карала съм така, не си е работа.. Налага ми се да тръгна след работен ден, ако успея ще съм спала 3 до 4 часа.
Затова искам да знам алтернативата с тъпия тест, иначе ще летя.. но все пак не си е работа, не са 8 до 10 часа...

# 683
  • Димитровград
  • Мнения: 811
А как смятате да влезете в Турция без сертификат?

# 684
  • Мнения: 5 110
То си е написано как - с тест. Доколкото разбирам , въпросът е за връщане. От прочетенето във ФБ, на Капитана навръщане правят безплатни тестове , но не винаги. Ако не правят там, вариант е да ви сложат подкарантина и до 24ч да им изпратите отрицателен тест.

# 685
  • Мнения: 5 100
Ние другата седмица ще ходим по родното море и понеже го дават да вали единия от дните, решихме да отскочим до Лозенград. Там няма мол, нали така? Поне на картата не виждам. Също да питам - един MMMigros в края на града ли е най-големият Мигрос там? И последно - как стои въпросът с паркирането по центъра? Одрин като София го познавам вече, ама в Лозенград съм била веднъж само...

# 686
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 083
На КА правихме миналия месец тестове, бързи. Ако сега на прибиране още важат - става. На влизане в Турция също има места, на които правят. Полеви. Ние сме в хотел, от него ни осигуряват пср за 20 Евро.

# 687
  • Мнения: 83
Ние другата седмица ще ходим по родното море и понеже го дават да вали единия от дните, решихме да отскочим до Лозенград. Там няма мол, нали така? Поне на картата не виждам. Също да питам - един MMMigros в края на града ли е най-големият Мигрос там? И последно - как стои въпросът с паркирането по центъра? Одрин като София го познавам вече, ама в Лозенград съм била веднъж само...

Не, в Лозенград няма мол! Мigros работи на 30%  мкже би, не мога точно да преценя....правят му преустройство в мкмента, та не са отворени всички сектори! Има пазар, който е отворен в сряда! Давам ви информация от първа ръка, тъй като, в рамките на 20 дена, ходих 2 пъти

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 6 173
Днес бяхме в Лозенград. Супер спокойно и бързо минахме границата - около 8 сутринта в едната посока, в 17.40 обратно. Нямаше никакви коли. 20 мин. двете граници през Малко Търново.
Мигрос още го ремонтират, основните сектори работят, не е супер заредено като в Одрин, но всичко нужно го има, макар че някои неща бяха пообрани и купих последните. Има доста стоки за учебната година.
В центъра на главната улица са отворили още Penti и Коттон, или поне аз не бях ги виждала досега.
Доста намалени летни дрехи има в Уайкики, Де факто и останалите магазини. Има и малко есенно.
В Уайкики и Мигрос искаха Хес код!
Паркирахме в центъра, вдясно на градинката, до която спират туристическите автобуси. Пада се до паркинга на общината, до бариерата, срещу Бим. Взех оттам хваления зехтин Sirim, наистина е много хубав, ненатрапчив, на около 6 лв. литъра.
Разчертали са доста паркоместа по булеварда Кемал, но никъде нямаше свободно място.
Пътя за Одрин са го разширили, до фабриката Дона вече се стига през селцето Ениджия, трябва да се влезе в селото, има два входа, ако се пропуснат после има двойна мантинела и не може да се направи обратен завой. Във фабриката изборът е намалял доста, но пак има модели, които си заслужават. Имаше и летни, и зимни.
Дизелът е 7.30 лири:)

# 689
  • Мнения: 64
В Бабаевски ми казаха, че има голям магазин за мебели, на няколко декара, извън града. Имате ли координати или някой да го е посещавал?

Общи условия

Активация на акаунт