Сегашния грип февруари *24

  • 1 923
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 575
Здравейте , може ли ,преболедували сегашния грипен вирус да споделите как преболедувахте и имахте ли след това оплаквания ?

Аз преболедувах миналата седмица  странно , със постепенно проявление на отделните симптоми ,а не заедно ,както е било друг път , нямала съм втрисане и болки в гърлото ,а само кашлица и хрема
и сега ми се вие свят .
Л.л.ми изписа лекарство за мениеров синдром Бетасерк ,защото така правел този вирус .

При вас как беше , моля ви да споделите за да сме си взаимно  полезни 

Желая здраве на всички 🌞

# 1
  • Мнения: 335
Здравейте,

Миналия петък /02.02/ започнах с болки в гърлото, после хрема, която още си я влача-вече отшумява, но си я има на моменти. Не съм си правила тест, за да се потвърди какъв тип грип е. Симпомите ми бяха нормални за един вирус, отпадналост, болки в главата и само единия следобед имах лека Т. Не съм ходила на лекар, като допълнение си взех да пия витамини.

# 2
  • Мнения: 575
Здравейте,

Миналия петък /02.02/ започнах с болки в гърлото, после хрема, която още си я влача-вече отшумява, но си я има на моменти. Не съм си правила тест, за да се потвърди какъв тип грип е. Симпомите ми бяха нормални за един вирус, отпадналост, болки в главата и само единия следобед имах лека Т. Не съм ходила на лекар, като допълнение си взех да пия витамини.
След вируса имахте ли световъртеж ?

# 3
  • Мнения: 335
Не, не съм имала. Явно при всеки различно повлиява.

# 4
  • Мнения: 5 563
Аз имах световъртеж и хрема много силна, плюс болки в гърлото.
Синът ми имаше и конюнктивит.

# 5
  • Мнения: 335
Като се замислих и се сетих, че при последните два вируса, които ме хванаха загубих обоняние за 1-2 дни.

# 6
  • Мнения: 575
Аз имах световъртеж и хрема много силна, плюс болки в гърлото.
Синът ми имаше и конюнктивит.

Лекувахте ли световъртежа след вируса

# 7
  • Мнения: 534
Аз имах световъртеж след ковид. Без температура едва ли е било грип. Преди 2 седмици и аз изкарах вирус само с хрема и кашлица, хремата беше ужасна, отдавна не бях имала такава. Двете ми деца минаха само с хрема, а мъжът ми, който го донесе мина само с кихане и 1 ден подсмърчане.

# 8
  • Мнения: 5 563
Аз имах световъртеж и хрема много силна, плюс болки в гърлото.
Синът ми имаше и конюнктивит.

Лекувахте ли световъртежа след вируса
Не съм, но все още от време на време ми се случва като съм на работа.

# 9
  • Мнения: 5 820
Изкарах тежко грипа. Болки в мускулите, отпадналост, главоболие, ужасна хрема-носът ми течеше като чешма и имах сълзи, температура, кашлица, болки в гърлото. Още се оправям. Преди 6 дни бях болна. Все още не  усещам вкус и мирис. Водата до преди 3 дни беше горчива, а сега сладка. Отвратителен вкус на водата. Дори не ми се пие водата. За капак на всичко вчера имах и разстройство и съм на препечени филии и солети. Нямам сила вече. Днес ми дойде и менструалният цикъл. Отслабнах с 5-6 кг, въпреки че съм ужасно много слаба. Нямам сили днес, дори да стана от леглото. Искам да заспя и да спя поне няколко дни.

# 10
  • Мнения: 1
Мъж съм на 45 години, такова чудо никога през живота си не съм прекарвал. Днес ми е 11 ден , при мен започна от яка простуда помня се изпотих на студено и хрема половин ден,после рязко 3-4дни с висока температура 39,2 и яко втрисане, студени крайници, ходих в спешното през ноща на 5ят ден, там кръвна картина всичко ми излезе в норма, нямах да отчита  възпаление, даже се базикаха с мен, че жена ми ми е вдигнала нервите затова съм бил с температура. На 6 ден при личният лекар ми изписа антибиотик. Днес на 11ят  ден вече имам разтройство. През всичките тия дни нямах кашлица или болки в гърлото, имам постоянна отпадналост, леко гадене, никакъв апетит, никъв вкус,  ментален език, никаква енергия, свалил съм 6 кг имам везна и се следя. Те даже лекарите не ми казаха вирус ли е, грип ли е, какво е, добре че съм без работа сега, че не ми се излиза от къщи навън. Чувам някакви коментари  че не било грип ,вирус, а било "чума". Днес се чувствам една идея малко по жив, но малко или ми се иска и аз не знам как съм. Да започна вече да живвам, че ще откача вече.

Последна редакция: чт, 15 фев 2024, 10:01 от Svetlin070878

# 11
  • Мнения: 575
Пожелавам бързо оздравяване на болните и б.Божи да ни дава сили и да ни пази

Ами то какво значение има дали е вирус или е грип , все е от " конспирационните следи " на самолетите .

Заболяването ,лично на мен ми прилича на химическо натравяне ,честно казано и не знам дали Активен въглен няма да ни помага ,когато някой има разстройство.

# 12
  • Мнения: 111
Добре е, че сте направили темата.
Аз вече 4-ти ден съм с този грип - два дни и половина с температура, сега нямам, но съм с отпадналост, липса на апетит, кашлица, изтръпване на крайници, отвреме навреме силен шум и налягане в ушите и главата, преминаване на ток през тялото все едно( много странно и гадно усещане, моля някой да сподели дали е имал подобно при този грип ) и трудно спя, въпреки че се чувствам много изморен.
Абе като цяло ужасен грип.

# 13
  • Мнения: 486
Сега като ви чета, разбирам, че симптомите ми явно са нормални за това вирус-издание - никаква температура, но започна с болка в гърлото, хрема и кихане, за 1 ден се възпалиха и синусите, и нямаше да разбера изобщо, ако не бяха започнали да ми щракат ушите на всяко преглъщане. Стопирах с ибупром синус за 2 дни, сега продължавам със синупрет форте. От днес съм с конюктивит. Имам 2 вида капки - тобрин (който ми подейства още на първи прием) и декс тобрин (предписан от очната, но нещо ми лепнат очите сякаш от него). Чудя се с кои да продължа? Днес ми е първи прием.... Ако някой може да даде съвет, ще съм благодарна...

румид, световъртежът е от възпаление на средното ухо. Често от по-обилна хрема се засяга и ухото, ще мине. Бързо оздравяване!

# 14
  • Мнения: 4 593
Аз май направих усложнение ларингит, но не съм сигурна . От вторник съм без глас днес вече казвам по две дрезгави думи. Най - странното е, че след като ми мина кашлицата през деня гърлото ми е общо взето добре, а вечер силно боли...

Общи условия

Активация на акаунт