ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 4

  • 17 847
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 534
Вече няма сядане на масата без тя да протяга ръчички към яденето ни и да вика. Чак ми е гузно да се храня, когато е пред мен, че ме гледа жално.
Но давам да опита, от което може.
Не смятам да я водя на зъболекар скоро, не виждам смисъл, тя едва на мен дава да и бръкна в устата.

# 16
  • Мнения: 335
И аз много се изкушавам за бебешко басейнче, обаче все са 1+. Няма ли да са малки това лято да ги сложим ? И другото е, че ние сме в апартамент и освен на големия отворен балкон, няма къде да го позиционирам.. Ние море няма да видим и освен да си помечтая да се пека на шезлонга ми на балкона с книжка в ръка и бебето до мен да се плацика в басейнче... ама баща му твърди, че е малък и не ще.  Sad
Скрит текст:

# 17
  • София
  • Мнения: 3 402
Щом могат да стоят седнали аз не виждам проблем да са в басейнче. То водата е съвсем малко, няма какво да им стане. Аз и в морето ще го топвам директно.

Хич не са малки за море. Те бебета на по 3-4м водят от чужбина с полети, по летища. Ще кажеш, че по морето бебета не се раждат Grinning

# 18
  • Мнения: 1 763
За море не са малки, но в най-горещите часове не трябва да са на плажа (там водата и пясъкът засилват греенето на лъчите) и слънцезащитата да е от рано сутрин.
Дунда, нашите са от една порода. За следобедна закуска яде кърма, половин плодово пюре и половин нектарина (след като видя, че аз ям). Половин час по-късно ме видя да ям филия и започна да мляска. Яде и хляб Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 843
И аз си мисля да купувам басейнче, то все едно във ваничката ще е. Вече стои доста стабилно, може би ще трябва някаква подложка, за да не се хлъзга. И разбира се, ще съм плътно до него, не виждам проблем, освен на него да не му е чак толкова интересно 😀

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Със сигурност ще вземем басейнче, те стоят седнали стабилно, а и те не са кой знае колко дълбоки.
Може и лехен да се ползва, че са с по-малък диаметър.
Подготвила съм за морето освен хавлия и един памучен чаршаф, чудих се за палатка, но мисля че върху шезлонга по-малко ще се спарва.

# 21
  • Мнения: 164
Вили, благодарности за темата!!!
И аз, впечатлена от ЗБВ, реших да давам смело алергените. Ние нямаме алергии с баща му. Киви давам от самото начало и няма проблем. Но с ягодите греда. Бабата на мъжа ми носи домашни, стар сорт, супер сладки ягоди и, но уви Cry Наистина е с натрупване реакцията. Аз дори първият ден помислих, че пъпките са от претопляне, но не боцкаха. Трябва да се внимава с беритата, червените плодове като цяло. Черешите са от семейството на ягодите, което за мен беше нова информация.
Сега вече знам за какво да следя и ще съм много внимателна.
На море и планина ще ходим, пък каквото сабя покаже. Моят син е мнооого бял и освен обилно намазан с 50+ фактор , май ще бъде и с тениска или с бански със слънцезащитен фактор.

# 22
  • Мнения: 3 038
А мислите ли да ги пускате да плуват в морската вода? Аз - не, не и в нашенската (заради вируси и др. гадости). Ето тук малко за зъбите https://www.mama24.bg/article/6140936?fbclid=IwAR0BCy5zpXuhIgVPb … 7pdJhrj1WlZqCsAZ4 Полезна - за хигиената и посещението при зъболекар, което да е между 1 и 2 г.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз ще го пускам в морето.

# 24
  • Мнения: 3 038
Аз мисля да я държа в мен и да отпускам във водата до шията само, а също и в лодчица да й налеем малко водица и там. Като знам какво ми е зверче ще овикаме плажа, ама... "С деца на море" Wink

# 25
  • Мнения: 335
Морската вода щеше да се отрази прекрасно на атопичната кожа на моето бебе, но уви, тази година море йок. Иначе за слънцезащитата- слагайте фанатично, много им е нежна кожата до 3г. и не ги излагайте тази година пряко на слънцето, дори и намазани. Впрочем от слънцезащитата на Ла Рош за бебета моето се обрина.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 402
Ще си го топвам, ама ще внимавам да не нагълта вода само. Иначе и в негово басейнче ще плацика. Плаж само сутрин и след 4-5ч ще е. Ще си го мажа със слънцезащитата и това е. Засега за тялото май ще ползвам една на Мустела.
Надявам се да си остане режимът на втория сън от около 13:30/14:00 до 15:30/16:00. Ама има време до там.

# 27
  • Мнения: 335
Моето бебе и от Мустела балсам за атопия се обрина, ама то си е индивидуално. Аз Мустела не я харесвам по принцип. Сега съм купила на Авен слънцезащита, дано е ок. Фен съм им.

П.С. Обривът от Ла Рош беше съвсем лек, докато след Мустела го лекувах цял месец. Ла Рош имат прекрасни продукти иначе (за моята кожа).

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 08:43 от tinyfairy

# 28
  • Мнения: 534
На море ще сме август на Царево. С нашите ще сме, надявам се да успеем всички да си почиваме и да ни е приятно.
Със сигурност ще я топим в морето.
Ще взема надуваем басейн даже и за терасата, следобяд пада сянка на балкона ни и ще го пълня да се забавлява в горещите дни, когато няма да може да излизаме.
Другата седмица ще ходим на вила с басейн и ако температурата позволява и там ще я вкарам.
Имате ли наблюдения за водоустойчиви памперси или голички ще ги пускате. Не ми се ще да пикае на ляво и на дясно. В ДМ съм виждала и може би от там ще взема.

# 29
  • Мнения: 164
Tinyfairy, и аз съм фен на Avene. Имаме едно страхотно кремче ча суха и атопична кожа. Даже сега ме е яд, че не купих от тяхната слънцезащита. Ползваме Uriage, доволна съм. Вече доста пъти мажа и на лицето, няма никаква реакция. Даже напротив, хидтатира добре кожата, освен че пази от слънцето.
Дори да седи в басейнче на плажа, пак ще опита от водата, защото ще лапа ръце и играчки. Дано не лепнем нещо, че са мънички още.
Една смешка от снощи. Баща и син седят в хола на дивана. ММ само по къси гащи. Малкият се обърна към него по едно време и реши да си поцока малко Joy , поне да опита. Отваря уста, ама нещо тия косъмчета тук-там го отказаха Joy  Опита два-три пъти и се спукахме от смях.
После се задоволи да му бръмчи с уста на корема.

Общи условия

Активация на акаунт