ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 4

  • 17 853
  • 760
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 256
Разгледах брошурата на Лидъл. Какви са тези цели бански за бебета, аз ли нещо не разбирам? Не си представям да сложа на малкия в жегата тоя костюм, кому е нужно

# 211
  • София
  • Мнения: 3 408
Ето тези са:

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
desolina79, има родители, които ги предпочитат. Аз лично не мисля, че предпазват повече от другите, защото при всички положения като излезе от водата, ще го съблека и пак ще е изложен на слънце. Ще залагам на често мазане със слънцезащита и стоене повече под чадъра.

Сега като се върна в началото на захранването точно картоф отказваше и Георги, а в началото взимах готови пюрета. Чак може би след две-три седмици захранване прояде картофа. Сега той е зеленчукът, който залагам във всяка манджа.

# 213
  • Мнения: 1 768
Sun safe са, с 50 + защита. Много са удобни, като проходят. Ако са хубави, не трябва да спаряват. В Декатлон също има сън сейф горнища на добри цени

# 214
  • Мнения: 3 041
А вие в градска среда мажете ли ги със слънцезащитен? Аз още не, но ще си го тестваме преди морето, да няма неприятни изненади с непоносимост. Тук обаче не виждам нужда още - излизаме преди обед за половин час и чак към 17 ч.за повече.

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
Лицето го мажа.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 791
По принцип слънцето е най-силно Май месец и продължава да е силно до лятното слънцестоене. След това интензитетът на радиацията намалява логаритмично. Лятото след 22 Юли е хубаво да се избягва излагане на слънце между 12 и 16, защото е кофти комбинация между радиация и висока амбиентна Т-ра, а Май месец е желателно да се избягва от 10 до 18:00 за повече от 5-10мин, дори да чувстваме, че е хладно.
Аз така правя и няма грижи. Не мажа изобжно (освен веднъж), пък имам най-прозрачно бялото вампирче, май май. До сега не сме имали грижи.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 13:58 от Dagny

# 217
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз мажа лицето, понякога забравям де. Засега само пръстите на ръцете са потъмняли леко, но те са нон-стоп на слънце.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
Доста часове е навън и просто не става без слънцезащита.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 791
Да, който е навън по цял ден, по-добре да маже, че стават бели иначе.
Може би скоро и аз ще почна да мажа, че малкото го нося от днес на гръб и понеже му е жега, го оставям само по пижама с къси ръкави и крачоли и му стърчат голи крайнците. На главата ще глупвам шапка.

# 220
  • Мнения: 256
Аз мажа откритите части с 50+ и не го излагам на слънце между 13:30-16:30ч в най-големите жеги. На морето също ще го пазя и на обяд ще го прибирам за почивка на хладно и после пак навън. Тези костюми за мен са излишни, но разбира се, всеки си преценя

# 221
  • Мнения: 3 041
Дадох прясна фурма бед кожата. Червена кутия от Фантастико - сграхотни, малко по-скъпи, но си заслужават и не планирах да й дам, но те "се топят" дето се казва, та хареса й Wink

# 222
  • Мнения: 182
Моята изцяло отказа намачкана храна. Иска парчета да гризе. Та започнах по- смело да й давам по-цели парчета . Дъвче детето- добре се справя. Плодовете ги давам сурови от самото начало. Иначе освен ябълка, круша, банан дадох й череши, диня, пъпеш, нектарини , кайсии и боровинки. Дребните ги режа на четири и тя сама си ги слага в устата. По- едрите плодове на резенчета и й ги давам в ръката да ги гризка.
  Млечни вкарах масло, сирене, кис мляко. С кашкавала и прясното засега ще изчакам.
    Подправки: магданоз, копър, лук , чесън ,сложих в храната й , за да им свиква с вкуса.
   Не соля храната й. Гледам да яде така, колкото и безвкусна да е. Има  време за сол.
  Избиха й и долните 6 и 7 зъб. И горния 8-и почти излязъл. За 1 мес. 5 зъба. Побърка се това дете. Confused

# 223
  • София
  • Мнения: 3 408
Минах през Лидл и взех бански + пончо на малкия. Целият вариант не ми хареса като материя въобще и купих две къси панталончета (жълтия и зеления). Комбинирах със пончо в синьо и жълти лимони. Най-малкият размер взех 86-92, мааалко са големички, но връзките ще държат.

# 224
  • Мнения: 278
Моето човече пък парчета не иска, играе с тях, но не ги слага в устата. Сурови плодове отказва за сега, пробвала съм банан, манго и авокадо. Само близва, прави страшни физиономии и бута. Време е да вкарам млечни, но още се колебая за последователността.
Днес бяхме на консултация, почти 11кг с боди и памперс, 76см. Още малко и ще ме преполови на дължина. 
Първото зъбче изби онзи ден, не е по-кисел от обичайното само викането се увеличи. Още не се изправя, пълзи по малко назад само с ръце.
Как са ви главичките? Неговата е съвсем леко сплескана от ляво, но педи каза, че е добре и ще го израсте. Не знам дали да се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт