ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 4

  • 17 823
  • 760
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 534
Аз режа ябълки и круши на половина, махам семките и ги пека с малко масло и щипка канела. После издълбаем от кората и смесвам с извара или слагам в кремчета.

# 196
  • Мнения: 579
Аз режа ябълки и круши на половина, махам семките и ги пека с малко масло и щипка канела. После издълбаем от кората и смесвам с извара или слагам в кремчета.

Това звучи супер , не съм се сетила да ги правя така .
Подправки съм слагала в пюретата копър, магданоз , бял , червен лук , целина , чесън , мащерка , босилек .

# 197
  • Мнения: 335
Леле, колко сте напред ! Аз още съм наникъде със захранването. Пробвах пак картофа и този път нямаше обрив, ама оповръща всичко. Sad Ще пробвам пак след 2 месеца, сега само го тормозя. Четох някъде за кръстосаните алергии и сигурно и чушка няма да се осмеля да дам скоро заради глупавия картоф.
Извинявайте за тъпите въпроси, ама лук, целина и подправки, трябва ли да се въвеждат по 2-3 дена пак ? И също сирене, кисело мляко, кашкавал и т.н., трябва ли да ги въвеждам поотделно щом всичко е ок с АМ ?

# 198
  • Мнения: 270
Лук, целина и подправки не се въвеждат отделно.
Сирене, масло и кисело мляко си се въвеждат - нямат общо с АМ. Сиренето се обезсолява предварително, препоръчаха ми да започна с козе, след това овче и накрая краве. Маслото е хубаво да е или био, или ГХИ. Кашкавал след годинката мисля да давам, заради високото му съдържание на сол и невъзможността да се обезсоли. Simple Smile

# 199
  • Мнения: 534
Подправките не съм въвеждал по няколко дни, лука и чесъна също.
Млечните обаче са различни от АМ и се следи за реакция. Аз започнах с масло, извара, сирене (краве и овче), кисело мялко и вече давам по малко кашкавал.
Мисля скоро да въведа и прясно мляко.

# 200
  • София
  • Мнения: 1 791
tinyfairy, ти по-добре си стреляй с кравите млечни продукти за сега.
Остави го тоя безполезен картоф. Пробвай батат или бял морков, ако не си.

# 201
  • София
  • Мнения: 3 387
Подправките си ги давам без въвеждане. Сирене, кисело мляко, извара, маскарпоне и краве масло пак не въвеждах, а давах директно. Кашкавал след годинката ще дам. Съдържа много сол, а не се обезсолява. Не е нещо прекалено жизнено важно към момента.

Прясно мляко мисля като навърши 10м, т.е. към август го почвам. Тогава ще е и белтък.

# 202
  • Мнения: 335
Dagny, и от батата се обрина... А безполезния картоф го тикат в почти всички пюрета. Единствената риба без картоф, която намерих след много търсене е на Dm bio - впрочем доста хубаво съдържание имат пюретата им. Но не и на babylove. Аз до 1год. ще карам на готови. Освен ако не го запиша на детска кухня, ама с тоя картоф....

# 203
  • София
  • Мнения: 1 791
Брех, че интересен случай вашият...
Щом си на готови бурканчета - не е безполезен, да!
А какво хапва бебето без да прави реакция?
Всъщност какво представлява обривът?

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 13 459
Подправки не съм вкарвала специално, извара давах няколко дена, после сирене, след това кашкавал и кисело мляко. Но да речем всичко това за две седмици. Прясно мляко ще е на 9++ като дам.

# 205
  • Мнения: 335
Dagny, ситни пъпчици по корема се появяват почти веднага след ядене, ама сега последно нямаше обрив, а повръщане. Надявам се, че не е алергия, а нещо временно. Макар и рядко, има хора с алергия към картофи.
Всичко друго засега си яде без двата картофа. Ама ще видим какво още ще изскочи..

# 206
  • Мнения: 1 751
Солта си е направо вредна на тази възраст, по-натам може до два грама на ден. Сиренето го обезсолявам, кашкавалът ще почака
Дунда, супер идея 💐
Аз слагам магданоз, копър и лук. Знам, че може всякакви зелени подправки

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 22:00 от Amelin

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 13 459
Тази седмица от четвъртък в Лидл ще има бански и нормални и такива за цяло тяло /за детски става въпрос/.

# 208
  • София
  • Мнения: 3 387
Аз ще пробвам да се вредя да му взема точно от Лидл, ама дано успея, че нещо много бързо изчезва всичко тук.

Днес установих, че белтък явно съм му въвела... Зачетох се в съставките на бисквитите Хип и там има белтъци. Не знам що досега не съм отразила това. И друг път уж съм гледала.

# 209
  • София
  • Мнения: 7 468
Да не пробваш с някакви пресни картофи?

Аз почнах с проверени картофи за нитрати от зеленчукова градина. Сега взимам от магазина, но търся стари и ги кисна във вода преди да варя.

Пиранките също не харесаха батат, два пъти давах и ги боляха коремчетата. С обикновен картоф не съм имала проблеми.


Dagny, ситни пъпчици по корема се появяват почти веднага след ядене, ама сега последно нямаше обрив, а повръщане. Надявам се, че не е алергия, а нещо временно. Макар и рядко, има хора с алергия към картофи.
Всичко друго засега си яде без двата картофа. Ама ще видим какво още ще изскочи..

Общи условия

Активация на акаунт