В 'Искам бебе' имахме мечта, а сега в коремчето е тя ! /тема 33/

  • 34 339
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 124
Както повечето момичета знаят, моите деца са недоносени и повярвайте ни в такива моменти не ти пука за нищо друго, освен те да са добре. Стискаш зъби и чакаш, но се преживява. Та... с две думи важен е финалният резултат, а не пътя до него.
Чери, ще мине и това. Няколко мацки, включително и ангелчето от нашата отчетна раждаха с ковид, но в момента всичко е наред.
Целувки на всички ❤️

# 16
  • Мнения: 449
Реивче темата е супер, колко е хубаво да се видиш на първата страница вече с мечтаното толкова време. Чери много неприятно дано всичко да мине бързо и безпроблемно ти как си имаш ли симптоми 🥰

# 17
  • Мнения: 2 523
Прегръдки Черешке! Надявам се някак да дочакате отрицателен тест и всичко да мине наред! Flowers Four Leaf Clover

Препоръчвам Mindhunter, както и скандинавският Broen като сериали. По принцип са подходящи за по-студено време, но все още вали и има облаци понякога, така че се възползвайте :р

# 18
  • Мнения: 1 904
Чери, първите ми думи към теб са СПОКОЙНО.
Аз имах положителен тест 5 дни преди насрочената ми дата за секцио.
Взех решение, че отлагам секциото и ще чакам да ми мине карантината или само да тръгне раждането.
Така и се случи на 12ия ден от карантината родих. На 14ия ден, още няколко часа трябваше да минат и ми изтичаше карантината, когато ми донесоха бебето.
В нашата болница щом раждаш секцио, бебето ти го дават на третия ден. Бяха му правили PCR на 30я час след раждането. Не му поставиха никаква ваксина. При изписването на 5 ден, ми казаха, че трябва да му бъдат направени още два PCR, на 8 и 10 ден. След консултация с педиатърката ни решихме, че няма да ги правим. Беше лудост да водя новородено в лаборатория. В нашия град няма услуга за домашно посещение и вземане на проба.
Всичко сега ти изглежда сложно, но в действителност не е. Гледай само да си спокойна и да го изкараш леко. На мен веднага ми изписаха антибиотик, за да ме предпазят от усложнения от ковида.

Мога да кажа, че тъй като бях първи случай в нашата болница, действаща много неадекватно и не според протокола. Сега са сигурно променени нещата и лекарите са много по-запознати.
Моя съвет е да коментира с АГто си и да ти разясни картинката. Мен не ме плашише нищо толкова, колкото, че последните седмици от бременността, никой реално не ме следеше. Нито тонове, нито друг вид преглед. Аз си бях в нас.
Вътрешно усещах, че нещата са наред и се радвам, че вътрешното ми предчувствие не ме излъга.
Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя, за да не се притеснявате, ако някой изпадне в подобна ситуация.
Чери, ако решиш ми пиши на лични Kissing Heart

# 19
  • Мнения: 1 131
Не написах това, за да внасям допълнителни притеснения, просто не харесвам системата такава каквато е и си представям идеалния старт на живота , а той не винаги е възможен. Още веднъж пожелавам най добрия вариант и Бебчето да изчака, тези 2 седмици.

# 20
  • Мнения: 666
Благодаря за подкрепата на всички!
Ангелче, ако се сетя нещо ще пиша!
Нещата вървят що годе нормално - имах еднократно онзи ден 37,2 и повече не съм вдигала. Общо взето като нормална настинка го карам. Единствено кашлицата ме мори, но мисля, че намалява, имам мускулна треска на корема от нея и е ужасно. Пия 2 вида АБ вече трети ден и се надявам да почнат да действат вече. + милиони витамини, цинк, селен  и разни други ...
Аг не звучеше притеснено като говорихме. Каза пак да почна аспирин, тъй като Ддимера ми е повишен. Ще се чуем пак в петък. Реално термина ми е 11 юни и не е невъзможно да си карам до тогава, въпреки тапата. Освен това си мисля - всичко започна мин петък, което вече е 5ти ден. Ако изчака още 5, например, дали ще е възможно ако направя нов тест да е отрицателен? В момента на - тест вече не си под карантина или? Някакви такива ми се въртят... Но в крайна сметка, каквото дойде, само да сме живи  и здрави!
И на мен най-ми е притеснено, че нито тонове, а преглед мин седмица в сряда бях... а кога пак не знам.

# 21
  • Мнения: 1 131
Чери, можеш да излезеш за преглед по време на карантината, като преди това се обадиш в районното до вас, от където би трябвало да те проверяват, така ми казаха от РЗИ, като бях аз под карантина, бременна втори месец бях. Ако прецениш. Оправяй се бързо.

# 22
  • Мнения: 602
Рейв, прекрасна тема, благодаря Heart

Връщам се от началото да изчета какво се писали.

# 23
  • Мнения: 338
Rave благодаря за сладурската тема и затова, че ни има в списъка с термини! Много мило ми стана, като се видях Flowers Hibiscus Heartbeat

Чери, момичетата смятам са дали полезни съвети, аз ти пожелавам успех и всичко да се развие по най-добрия начин! Hug

За сериалите: Лично аз си падам по криминални и от 2-3 месеца гледам "Менталистът". Бейкър играе прекрасно ролята на Патрик. Heart Eyes Един от любимите ми сериали, който свърши преди няколко години е "Касъл".
Филиън в момента играе в един "The rookie", но там трудно ми върви гледането, понеже се бавят субтитрите.
"Теория за големия взрив" също беше ок за разпускане.
От към медицинските сериали, наскоро беше финалът на "Откраднат живот", наваксах му с първите сезони и го хванах по едно време по ТВ. "The good doctor" също е един от добрите попадения, въпреки че и там в новия сезон вкараха Ковид, нещо което направиха и в "Живота" Sad
Одри -ох, Луцифер! И аз го чакам, въпреки, че последния сезон ми беше малко...блудкав и имаше епизоди само за пълнеж Unamused Надявам се новия сезон да е по-добър!

Количка - със сигурност ще е втора употреба, среден клас на Чиполино. Спряла съм се на Up & down, Фама, Према нещо от този вид. Ще си купя слинг и по-късно ерго раница, понеже много ми се иска да бебенося. Друг е въпросът, дали госпожицата ще иска Grinning
От към столчето за кола ще ми е по-трудно да се ориентирам, но съм оставила там мъжа ми да търси и каквото реши той. Едва ли ще е популярна марка - Макси кози, Сайбекс и т.н.  Така или иначе само той е шофьор и рядко пътуваме извън Търново. А в града за колко 10-15 мин ползваме колата, само за пазар.

# 24
  • Мнения: 602
Чери, мъжа ми изкара Ковид миналата седмица, той не е в България в момента, в Швеция е, там карантината е 7 дни. За 9 дни от първоначалните симптоми вече има отрицателен PCR, та не е невъзможно след седмица да си отрицателна и да няма проблеми с раждането. Дано малката черешка изчака, но каквото и да стане ще се справиш- стигна до тук, вече нищо не може да те събори. Прегръдки Heart

# 25
  • Мнения: 4 983
Привет и от мен в новата тема! Рейв, благодаря, много е яко да се видя в списъка с термини Heart Eyes
Мен вчера сутринта ми източиха пак 6 епруветки кръв за изследванията, които ендокриноложката ми пусна, а следобед давах кръв и за пренатеста, ще се работи в Италия и до седмица трябва да е готов. Като казах изследвания - витамините ми са много добре, чакам само Б6 , че се работи в Германия. Хомоцистеина до 5 ли трябва да е или около 5, че моят е 3,7 ?
Като сте се заговорили за колички , ние за сега сме се спряли на Jane crosswalk , която става и за ходене по балкани, т.е. идеална за нашите разбити тротоари и пътища. Колебаем се само дали да е нова или втора употреба, при положение , че може и да не се ползва кой знае колко. Племеника до скоро въобще не искаше да стои в количката и основно в слинга беше, пък количката я ползвахме да носим багаж . Сестра ми сякаш е предусещала и взеха втора употреба за стотина лева 2 в 1 . Кошчето за кола обаче държа да е ново и задължително минало краш тестове, аз съм активен шофьор и се очертава доста да се возим, предвид и че  живеем в квартал на баир Simple Smile За сега сме се ориентирали към Joie i -spin 360 , който е първите 2 групи 0+/1 и може да се ползва до почти 4 години обратно на движението. Като продължавам да разглеждам Cybex , пак зависи и на какви промоции ще попаднем, като засега ще поръчваме от Испания .

# 26
  • Мнения: 232
Благодаря за темата и аз 🥰🥰

Време е и аз да се похваля. Моето розово вързопче се роди на 18.05 в 2:19ч. Вагинално раждане, много епидурална и всякакви обвзболяващи- определено препоръчвам. Беба се роди 3,575кг.; 50см. Беше загубила 220гр. След изписването, но сега яко кърмя и дано навакса. Има брутални колики, въпреки 738383737 неща, които правя. Сънят е мираж, дано не полудея 🤪
Но си имам най-голямото щастие. Благодаря на Господ всеки ден за това нереално чудо 💖

# 27
  • Мнения: 602
Карамба, честита сбъдната мечта! Нека расте здрава и щастлива Heart

# 28
  • Мнения: 4 983
Карамба, честита да ти е сбъднатата розова мечта! Много да ви радва , да има безгрижно детство и с лекота да осъществява мечтите си.

# 29
  • Мнения: 666
Честито бебче, Карамба! Само радости да ви носи госпожицата! Gift Heart

Забравих да спомена, че и нашата количка е втора ръка. Цяла бременност дебнех, но накрая я взехме на супер цена и е почти нова! Така имам мечтаната количка, без да давам един куп пари! 😊

Общи условия

Активация на акаунт