Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 2

  • 45 216
  • 749
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 214
Знаете ли лаборатория в Пловдив или София, в която резултатите от ПСР тестовете излизат до обяд?
/извинявам се, ако има специална тема за това,ама не я открих./

# 391
  • Мнения: 16
Gal@, написали сте, че сте си направили бързи тестове за транзит във Франция?! Кое е вярно последно?
За да минеш с кола през Франция , изискват PCR или бърз антиген тест.Ние си направихме бързи тестовете защото другите са много скъпи (PCR).Но никъде не ги поискаха.За България както казах и преди ,едно младо момче от РЗИ обикаляше колите по границата да проверява дали имат тестове .Аз си мисля че ако нямаш никакви документи тогава те вкарват в карантина ,ние казахме че сме с бързи антиген  и той момчето каза ,Няма проблеми  вие идвате от отдалече ,а те нещата се променят всеки изминал ден.И това беше.Според мен няма смисъл да се дават 75 евро на човек  за ПСР,който трябва да пътува да си направи бърз тест ,ако каже че не може ,правиш ПСР от България

# 392
  • Мнения: 54
Така...Вече стана ясно,че по всяка вероятност ще се правят ПСР за влизане в Бг.Моля споделете информация за лаборатории, правещи тестове в петък,след 15.00.Навсякъде чета,правят до 12.00 в петък,а ние кацаме в 14.30.Как ще стане да си направим тестове в петък   и резултатите да излязат най-късно в събота до обяд!? Моля,ако някой знае за лаборатория в София,която взима проби и късно в петък,да сподели.

# 393
  • Враца
  • Мнения: 79
Ramus
https://ramuslab.com/контакти-и-филиали/

# 394
  • Мнения: 5 340
Списъкът с държави в червената зона е обновен:
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/23/zapov … 3_07_2021_izm.pdf

# 395
  • София
  • Мнения: 1 869
Аз споделям опит за Италия - след слизане от самолета само лични карти провериха, иначе на нашето летище дори да нямаш чекиран багаж те карат да се редиш като идиот на опашките за багаж, за да ти видят сертификата и plf и ти дават бордова карта, с разпечатани/електронни не се минаваше (това при уизеър, не знам други как са). Маски само в магазините носят, а туристи даже и там не носят на много места.

# 396
  • Мнения: 1 652
Летяхме с райън за Бергамо в четвъртък - никъде нищо не са ни проверявали освен лични документи. На връщане ще видим.

# 397
  • Мнения: 1 691
Здравейте, майка ми си идва тази седмица от Испания. Някой може ли д сподели къде/какво /как е хубаво да се знае и подготви? Доколкото аз знам ще си направи ПСР там преди полета. А после тук какво? Пътува с РайънЕър.

# 398
  • Мнения: 3 357
PCR може да си направи и в България и до 24 часа да подаде резултата към РЗИ и ще я освободят от карантина

# 399
  • Мнения: 5 340
Ако ще си прави тест в Испания, само го показва на изхода на терминала на служител на РЗИ и е свободна.

# 400
  • Мнения: 3 357
Така е, но до колкото знам там са по-скъпи, за това казвам и за другия вариант.

# 401
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Няма смисъл да си прави тест в Испания преди полета, скъпи са. Майка като се прибира към Бг, си направи тест в София, след 2 часа получи резултатите и я освободиха от карантина.

# 402
  • София
  • Мнения: 746
В сряда пътувам за Будапеща със самолет, после влак през Словакия та до Чехия, където ще съм три дни. Минавам транзитно първите две, какъв тест трябва да направя?  Извинявам се, ако е коментирано...

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 10:39 от елказелка

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,

предстои ми пътуване до Италия на 28.07 с две деца на 14г. Ще си направим антигенни тестове и се чудя за колко време излизат резултатите от тях? Също може ли да си разпечатам резултата в къщи или трябва да го взема от лабораторията с подпис и печат.
Освен теста трябва да с попълни и EUROPEAN DIGITAL PASSENGER LOCATOR FORM (dPLF) и да се разпечата.
Други документи за Италия трябват ли?

Препоръчайте ми лаборатория в София, които работят бързо и имат нужните сертификати. Може на лично, за да не се сметне за реклама. Благодаря!

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 869
В сряда пътувам за Будапеща със самолет, после влак през Словакия та до Чехия, където ще съм три дни. Минавам транзитно първите две, какъв тест трябва да направя?  Извинявам се, ако е коментирано...
Зависи от времето в което ще ти трябва теста. ПСР е с давност 72часа , антигенен 48. Ти прецени. Иначе можеш и с двата. Ние не сме в червена зона.

Общи условия

Активация на акаунт