Египет /Тема 11/

  • 45 940
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 363
В смисъл с подписването на договора си подписваш и застраховката? Няма нужда да се прави отделно?
Ами това си е супер! Мерси.

# 721
  • Мнения: 46
Здравейте отново,
имам още едно питане относно това коя е най-подходящата валута за разплащане в Египет. Моля за информация, тъй като доколкото разбирам е щатски долар. Дали е така? Моля за мнение на хора, които са били.
И още едно питане в тази връзка. Ако плащам с долари там на място, в каква валута ще бъде рестото? Дали ще бъде отново в долари или е възможно да ми върнат и в тяхната валута? Питам защото се опасявам, тъй като знаете, че в такива случаи всеки обменя курса в негова полза, а на доста места ти "режат главата".
Плащате в евро или долари. По-изгодно в долари. Връщат в местна валута. И за да не ви се случи неприятна ситуаци, желателно е да сте с дребни банкноти в долари. Тук всички, които ви отговаряме сме били в Египет, че и по няколко пъти... Рязането на главата в търговията си е практика в Египет.
Ясно. Благодаря за информацията. Просто се притеснявам малко, тъй като досега почти винаги съм плащала с карта и не се притеснявам въобще. Докато сега доколкото разбирам ще трябва доста голяма сума да взема в брой, а и банкнотите май ще са си доста, за да са по-дребни.

# 722
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
В смисъл с подписването на договора си подписваш и застраховката? Няма нужда да се прави отделно?
Ами това си е супер! Мерси.
Не разбирам, какво имате предвид. Медицинската застраховка е част от пакетите. Вътре в договора си пише нейната стойност и името на застрахователя.
Отмяна на пътуване е нещо друго.

# 723
  • Мнения: 46
Може ли да попитам каква сума сте оставяли в Египет като бакшиши за целия престой? Знам, че е относително и индивидуално, но поне да имам някаква представа каква сума горе-долу да отделя.

# 724
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Може би между 20 до 30 долара - в лири или долари.

# 725
  • Мнения: 3 589
В Шарм ни връщаха всичко в долари и всичко така плащахме. Въобще не съм се занимавала да смятам курса. В толкова евтина дестинация ми се струва смешно да се боя от рязане на глави /поне в преносния смисъл 😉/. Който е свикнал да се разплаща с карта на туризъм, посещава дестинации, където таксата сървис към вечерята струва колкото цялата вечеря в Египет. Така че оставете дребните сметки и се кефете на почивката.

# 726
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Чудесно казано - ясно, открито, вярно!

# 727
  • Мнения: 269
Здравейте, пътешественици!

Най-накрая дойде времето и аз да се запиша тук, тъй като сме се записали за "Перлите на Египет"  Heart с Екватор.бг за 02.04.2022 г. Изчетох всичко от темата и съм ви много благодарна за споделения опит. Изключително полезно, особено за тази дестинация, която е далеч от нашите нрави Blush
Египет ми е дългогодишна мечта и януари просто си казах: "Отивам, пък каквото ще да става!", веднага се намериха съмишленици и сега след като вече резервирахме, съм супер екзалтирана. Нямам търпение!

# 728
  • Мнения: 1 829
Да питам - ако не резервирам никакви допълнителни екскурзии, има ли какво да се прави в Хургада? Става дума за програмата на Абакс, Египет от А до Я. Тъй като човекът, с който ще ходя няма интерес нито към райски острови, нито към сафари в пустинята...

# 729
  • Мнения: 3 021
Ако хотелът ви е добър според вашите изисквания, ако храната е ОК, ако плажът и морето, времето, вятъра /не пишете датата и хотела/ също ви удовлетворяват - просто може да имате една нормална морска почивка. Ако обичате да четете, ако обичате малко да пийвате за релакс - вземете си оттук вашите напитки. Местоположението също е важно - ако не е много отдалечено от "центъра" на Хургада, може с такси 1-2 пъти да се разходите там. Местните фирми предлагат и "сити тур" на Хургада, но не съм чела какво включват, а и не зная доколко е интересно.

# 730
  • Мнения: 1 829
Хотелът не зная дали е ок, сега ще разберем:) Hawaii 5* е. Датата - насочили сме се към началото на март месец, за да избегнем горещините.
По-скоро така да поставя въпроса -опасно ли е човек сам да се разхожда из Хургада?

# 731
  • Мнения: 317
Хотелът не зная дали е ок, сега ще разберем:) Hawaii 5* е. Датата - насочили сме се към началото на март месец, за да избегнем горещините.
По-скоро така да поставя въпроса -опасно ли е човек сам да се разхожда из Хургада?
Не мисля, че е опасно, но не е приятно.
Обстановката не предразполага, за такива разходки,.....поне на нас не ни допадна. Направихме го веднъж и много бързо се върнахме, а сме хора, които обикаляме пеш по 30 км в градска среда, с голямо удоволствие и любопитство.

# 732
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Хотелът не зная дали е ок, сега ще разберем:) Hawaii 5* е. Датата - насочили сме се към началото на март месец, за да избегнем горещините.
По-скоро така да поставя въпроса -опасно ли е човек сам да се разхожда из Хургада?

По коя програма сте в Хавай? Египет от А до Я на Абакс настаняването е в  Gravity Aqua Park Hurghada 5* или подобен - по-горе съм коментирала хотела. Хавай не ползват вече.
Никога не съм имала проблем да се разхождат в Хургада. Няма проблеми със сигурността, има проблем с нахални търговци - в смисъл, че ви говорят нон стоп. Просто не им обръщам внимание и гледам лошо Blush и не ме закачат.

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 15:21 от Galactic Voyager

# 733
  • Мнения: 8 526
Не знам кога ще се престраша пак да дам пари за екскурзия до Египет след последния провал.Иначе страшно ми се иска да отидем.И детето все пита.
Като се сетя за разправиите и провалената почивка миналата година ,още ми държи влага

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Здравейте!
Кога пускат офертите за октомври?
Още са само до април.

Общи условия

Активация на акаунт