Американски колеж - двадесет и трета тема

  • 53 918
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 436
Да, предполагам, че сега с ДО нещата изглеждат по друг начин. Но ако може за предишни години, когато ДО още го нямаше в реалността на гимназистите, някой родител на по-големите колежани да разкаже. Или ако го има някъде описано назад в темите да ме насочи къде да го търся.

# 31
  • Мнения: 2 298
Часовете са им на блокове, освен ако нямат по даден предмет един час седмично. Имат прилично голяма обедна почивка по класове. Ако не бъркам са по 2 випуска на обяд (8 и 9ти, 10 и 11, а 12 клас отделно). След това продължават с часове, срещи със съветници, елективи, консултации и различни "центрове" за помощ. Клубовете по интереси са след 15:35.
В повечето дни са до 15:35, но има дни и до около 13ч.

# 32
  • Мнения: 5 425
Здравейте,

може ли мамите/татковците с колежани да споделите мнение как седи въпросът с дисциплината в колежа. И имат ли достатъчно време за подготовка колежаните, предвид натоварената програма?

В 8 клас имат достатъчно време за подготовка.
Държи се за спазване на дисциплината.

Може ли да разкажете повече за учебната седмица. Това, което виждам на 1-ва страница е че всеки ден имат часове от 8 до 15.30.
Часове от 8:15 до 15:35 с обедна почивка около час (на две смени в различно време, за да няма големи опашки в столовата). Клубовете са след 16:00. Кой колкото си натовари.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 014
В понеделник и вторник всички са до 15:35 часа + евентуално клуб в понеделник /май че във вторник вече няма клубове/, а в останалите дни - според избраните елективи и клубове. Може в сряда, четвъртък и петък да се приключва в 13.35 часа (освен ако в някой от тези дни нямат дупка в програмата  - само един срок се е случвало при нас да има дупка), при условие че ученикът не запише електив/и/ и клубове в сряда, четвъртък или петък (има клубове с дейности през уикенда, има такива, които се провеждат в учебни дни във времето за консултации, а и редица извънучилищни дейности като състезания - спортни или научни, участие в различни инициативи, програми и др., също се зачитат за  CAS дейности).

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 15:14 от Prizma

# 34
  • софия
  • Мнения: 25 459
Тази година моята осмокласничка в понеделник и петък беше до обяд. Клубът, който беше избрала, беше в понеделник от 15.40 ч. (или нещо подобно), но предвид обстоятелствата, не се проведе особено постоянно. Останалите дни е до 15.30 ч.

# 35
  • Мнения: 24 332
АК е на пето място в страната според резултатите от матурата по БЕЛ за 12 клас!

# 36
  • софия
  • Мнения: 25 459
Скрит текст:
Презентацията е в тази новина.

# 37
  • София
  • Мнения: 16 196
Моят син има принос в тази средна (5.09). Никаква специална подготовка.

# 38
  • Мнения: 8 076
Моят син има принос в тази средна (5.09). Никаква специална подготовка.
При условие, че за нищичко не им трябва тази оценка, съответно нямат и никаква (извънучилищна) специална подготовка Simple Smile Променя леко средния успех в дипломата, но и това не им трябва кой знае колко...

# 39
  • Мнения: 5 425
Така става без стила на Гечева. Не че ми е приоритет.
Но пък сме преди СМГ Stuck Out Tongue Closed Eyes

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 16:32 от Ezhko

# 40
  • София
  • Мнения: 5 014
Така става без стила на Гечева.

Не знам какво имаш предвид, но, освен ако не променят наредбата, за випуск 2022 и випуските след него, този резултат няма голямо значение - нито ще влиза в средния успех на дипломата, нито вярвам, че чуждите университети ще  искат оценка точно от матурата по БЕЛ. Не знам доколко резултатът ще има роля в приема в български ВУЗ, вероятно ще е балообразуващ само за определени специалности. Оценката ще е важна само за единици от възпитаницте на АК, те ще си се трудят за нея, но смятам, че тази класация е време да спре да ни вълнува толкова.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 17:02 от Prizma

# 41
  • Мнения: 1 464
БЕЛ: 5.78, английски: 6.00 (изобщо не го коментирам) и биология: 5.61. За нас беше важна биологията.
Сега вече можем да изпратим този резултат в университета и те щели да преценят дали ще признаят матурата или ще искат Bostwell biology.

# 42
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
Дано да го признаят, kassii!
За мен важното е че без никаква подготовка с лекота изкарват супер високи резултати.
Ежко, няма да прогнозирам какво ще е класирането по втора матура Wink лесната математика срещу лесния английски. Подозирам обаче че средните резултати ще са над 90т.

# 43
  • Мнения: 5 425
Като се знам колко уважавам и матурите и НВО-тата и класиранията по тях ...
Нямам търпение и Дребсън да завърши, че никога повече да не чуя за нещо свързано с МОН.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 21:44 от Ezhko

# 44
  • Мнения: 7 159
Така става без стила на Гечева. Не че ми е приоритет.
И без този на Рангелова. Simple Smile
Гечева не я знам, но дългогодишната шефка на катедрата по БЕЛ остави неприятни спомени в много ученици от колежа. Срамно и тъжно е, когато учител оценява не заради знания, а заради лично отношение към даден ученик.
Учител, но с малка буква - така остават в съзнанието на децата.
За радост не чух за нито един ученик, на когото занижената годишна оценка по бел да е попречила за желан университет преди няколко години.
Радвам се, че някои от най-обсъжданите имена тук вече не са част от АК.
Дано намерят друго поприще за изява.

Общи условия

Активация на акаунт