С какво ви дразнят свекървите? – 127

  • 26 721
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 18 749
Всеки различно приема разговорите.Много отдавна нямам нещо да казвам, което снахата да не чуе. Знам със сигурност и когато пиша, особено като питам какво да готвя или нещо от рода и дава тя да отговори и винаги познавам  ,че  е тя , не се представя ,но усещам.
Докато имате да си казвате тайни неща или ви е досадно, има нещо не така.
И се шета за гости и ме е страх ще харесат ли, ще смогна ли, ще се изморя ли много да не съм ок после, но то е за всички гости.
И е имало да не ми е кеф хонякога, но това е.
Те къде да отидат да са желани ,обгрижеин , да  е направено специално за тях нещо.
Остава да оценят  и то не е да очаквам похвали и благодарности ,снахата редовно благодари и децата е научила, подам му играчка и казва веднага благодаря ти.Но тези думи за мен не са търсени, все едно махвам с ръка мислено ,защото  са учтивост просто, не съм направила нещо неземно,не съм спасила живота им.Не търся благодарности, те могат да се изразят по друг начин.Но  е друга тема.Само да не гадаем какво, например да си вземат нещо сами, да участват малко, но с желание ,да ги почувствам свои, не далечни непознати ,че и такиав гости съм имала ,от нета познати за седмица у нас.

# 556
  • Мнения: 14 840
Женските майки не споделят, сигурно защото не са така вторачени в дъщерите си и не ги ревнуват така, както мъжките. На мен ми е правило впечатление промяната в дъщеря ми, но никога не съм си помисляла, че е провокирана от човека до нея, а по-скоро от това, че тя се наглася спрямо него. А и не съм очаквала да е край мен, да ми се обажда, а даже напротив - аз съм я съветвала да е край нейния приятел на празници или по различни поводи.
Оооо познавам няколко женски майки, които са леле, мале.
Моя колежка разведе дъщеря си с постоянна намеса. Всичко което се пише тук за свекървата го правеше
Звънене по 10-15 пъти на ден. Без да се съобразява с час. Звъняла в в 10,11 вечерта. Така била свикнала. Знаеше кога са яли, какво са яли, кога са спали.... всичко. Акъли на кило. Щерката козирува. И зетя не издържа и година

# 557
  • Мнения: 13 820
Хм, различни били женските майки! Затова ли има толкова вицове за тъщи Wink
Просто реагираме различно - жените се караме и обясняваме, мъжете мълчат и търпят. И измислят гадни вицове Simple Smile

# 558
  • при късмета
  • Мнения: 24 126
Моите наблюдения в реала, сочат, че жените много по-малко търпят намеса, особено във връзка/брак или относно дете. От там идват проблемите и с това не се съобразяват свекървите. На снахата е много по-лесно да насмете майка си при такива прояви, а със свекървата се съобразява повече, как ще приеме забележка, нещо което казва как да стане дали няма да се приеме за команда (видно от темата с основание). А на свекърва никога няма да ѝ мине през ума да се съобрази. А мъжете не, че си траят, но са доста по-несигурни относно децата например и приемат повече съвети и почти от всеки. Така, че и тъща му и тъста да кажат нещо по въпроса, те няма да го приемат като намеса.
Това далеч не значи, че няма майки на жени, които считат, че трябва да ръководят живота на дъщеря си доживот, а покрай нея и на семейството ѝ. Просто много по-малко жени биха го позволили, но това не значи, че изобщо ги няма

# 559
  • Мнения: 2 039
То си е ясно,че свекървата майка няма да стане,ами да има взаимна търпимост.
А за общите имоти,навреме трябва да се оправи всичко и то документално.Наблюдавала съм подобен случай с голямя къща,сина и снахата наливаха пари там цял живот.Гледаха и възрастните родители.Като си отидоха родетелите,сестрата се яви и каза..."Брат ми било,каквото било,сега ще делим наравно.
Хората се принудиха да платят половината на къщата,която бяха градили и поддържали цял живот.Не ми се влиза в подробности как изплащаха заеми и се поболяха.

# 560
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Моя приятелка се омъжи в едно малко черноморско градче.
Още през първия месец-тя облечена в къси панталонки и потник отива на плаж със съседката.
През това време свекървата се обажда на майка и по телефона
,,Сватя,дъщеря ти по гол гъз обикаля улиците,идвай да си я прибираш....,,
Момичето се прибира от плажа и сварва родителите си в двора се карат със свекървата.
Свекървата ,като я вижда-,,А ето я мастията,прибра се,,
От тогава до сега,вече 15 години приятелката ми и съпруга и живеят в големия град и при свекърите ходят много рядко.

# 561
  • Варна
  • Мнения: 36 789
Вени, около тебе хич не е скучно обаче...

# 562
  • Мнения: 318
Да дойде да ми каже мастия,ще измета градчето с нея…Как може да има такива хора,и пак добре синчето се е съгласило да се махнат

# 563
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Да дойде да ми каже мастия,ще измета градчето с нея…Как може да има такива хора,и пак добре синчето се е съгласило да се махнат
Няма добре в тая работа. Или се изнася, или остава сам при мама.

# 564
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Хехе, собствената ми майка дойде да ме прибере от приятелката в 22 часа, щото какво щяла да каже свекърва ми - отишла си у тях и майка й я прикрива докато хойка. Не е до свекърва, до разбирания, до поколение  ако щете.

# 565
  • Мнения: 101
Ние с мъжа ми сме заедно от 10 години и наскоро ни се роди дете. Досега с моята свекърва всичко беше наред, но ето, че се появи спречкване. Проблемът й е, че изпитвала страх да остане сама да гледа детето, понеже не било нейно и можело да се случи нещо и да я обвиним. За мен това е несериозно отношение, на всяка възраст и на всеки може да се случи нещо. Не ми е приятно от факта, че моята майка също ходи на работа, но дава мило и драго да остане с внучето и да ме отмени за малко, а свекървата се оправдава по този начин. Според мен тя просто не иска да се занимава с бебето и да си разваля рахата, въпреки че на нея са й помагали нейната майка и свекърва. По тази причина аз отказвам да й водя детето да го види за малко, то така всеки може. Какво мислите вие, аз ли съм прекалено осъдителна, или тя бяга от ролята на баба ?

# 566
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 112
Mo0onllight "Ролята на баба"? За Бога, не знаех, че има "роли". Да не сме в театъра? Или щото не ви ходи по свирката, няма да си види внучето?
Да може и да я е страх, да може и да не иска, неино право е ДА НЕ се грижи за внуче, тя децата си е изгледала.
 За протокола , нашето ние си го гледаме.

# 567
  • Варна
  • Мнения: 36 789
Мисля, че не си права. Никой не е длъжен да ти гледа детето. Твоята майка иска, прави го. Свеки се страхува, не желае да го гледа сама, а и то е съвсем бебе още. А то не й влизаш в положение и директно й отрязваш срещи с детето. Грозно е. Значи работата е или-или. Или ще гледаш бебе и ще го виждаш, или няма да го гледаш, но тогава няма да ти го водя. Не става така. Откъде знаеш, че като отрасне малко детето тя няма да е по-отдадена баба от твоята майка?

Аз съм на 43 и също би ме било страх да се грижа за толкова малко бебе. Бих искала родителите му да са наоколо, а причината, която е изтъкнала свекърва ти, е съвсем логична. Злополуки се случват и обикновено родителите в страха и паниката си обвиняват този, който го е гледал, независимо, че той може да няма никаква вина.

# 568
  • София
  • Мнения: 28 920
Ти си прекалено осъдителна.
Даже не искам да продължавам повече.

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Mo0onllight - ти попита ли свекърва си дали да имаш дете? Дали ще го гледа, ако имаш? Ако отговорът е не - нямаш право да изискваш от нея. Може наистина да е страх, може просто да не иска да поеме отговорност - ти имаш дете, не тя. Знам колко е неприятно, но това е живота.
Ужасно впечатление правиш с това, че не и разрешаваш да го вижда за малко. Отвратително от твоя страна.

Майка ти може да ти помага, това е неин избор. Свекъра ти е друг човек, приеми го и порасни.
Нямаш проблем със свекърва си, ТЯ има с теб.

Общи условия

Активация на акаунт